Orphan Black (2013) (seriál)

Je lehké odsoudit seriál po pilotu s tím, že je to "až příliš podobné Ringeru". Ve skutečnosti je tam ale opravdu málo, co mají tyto dva seriály společného (snad jen vydávání se za někoho jiného). Sci-fi ráda nemám a nevyhledávám ho, ale v tomhle seriálu je ho skutečně málo, je to spíš jen takový "nádech" seriálu. V hlavní roli drama, spletitý děj a především výborná Tatiana Maslany, kterou jsem odsoudila až příliš brzy - to, jak se zhostila hned několika postav je prostě neuvěřitelné. Je to přesně druh seriálu, který vás ze začátku baví, ale nejste z něj nijak nadšení a po několika epizodách zjistíte, že jste naprosto ponoření do děje a nemůžete se dočkat toho, co bude dál. Takže pro mne nové guilty pleasure, které se může chlubit originalitou a neokoukanou hlavní hrdinkou (hrdinkami :) ) a do toho všeho sci-fi, řešení vztahů, vyšetřování a mysteriózní atmosféry zvládá vnášet ještě perfektní humor. EDIT PO DRUHÉ ŘADĚ Nelíbí se mi směr, jakým se seriál vydal. Objevování klonů mě bavilo, ale druhá řada je dost jiná a v ději už se celkem ztrácím. Pravděpodobně to bude tím, že v první řadě jsem byla zvědavá, proč má Sarah klony, bavilo mě je poznávat - ale když už je to hlavní rozmotané, připadá mi, že se do toho sami tvůrci zamotali a už není vůbec o co stát....:) Oblíbené postavy: Sarah, Paul, Felix.

Vlčí mládě (2011) (seriál)

Viděný PILOT - Tak na takový typ seriálů už jsem pravděpodobně příliš stará :-) Příběh je nezáživný, přesně vím, co se bude dít v dalších pěti minutách, nemluvě o tom klišé, kterým je protkaný celý příběh. Třeba Teen Wolf (ten název je podobně blbý jako první díl..) zavrhuji příliš brzy, ale jsem prostě toho názoru, že jakmile mě nezaujme pilot, další díly jsou ztráta času. Hlavní postavy navíc nepobrali talentu ani co by se za nehet vešlo a ano, mluvím především o "vlčím mláděti", který nápadně připomíná jistého vlkodlaka ze Stmívání. Vlastně bych celkově řekla, že seriály tohoto typu těží z úspěchu Stmívání..

Prstoklad (2005) (TV film)

Připadá mi jakoby u tohoto dílka většina diváků objevila Ameriku. Lesbická láska v kombinaci s viktoriánskou Anglií? Jak nevídané.. Přes ten poutavý námět je zpracování naprosto příšerné - po herecké stránce slabé, po hudební mizerné a po vizuální laciné a otřesné. Pravděpodobně jsem ještě neviděla dobový film, který by mě tolik nudil. Dokážu si ale představit, že s výraznějšími a schopnými herci bych se na to dívala úplně jinak. Jakmile ale hlavní postavy postrádají charisma - ba co charisma, i ten talent, příběh mě prostě nedokáže vtáhnout. Takže za mě bohužel dvě hvězdičky. A to ještě z milosti.

Bezpečný přístav (2013)

Pravda, typický Nicholas Sparks. Ale není to právě to, co u jeho příběhů milujeme? Tu sladkou naivitu, nádherné slunečné prostředí a osudovou lásku. Člověk občas potřebuje vypustit a trochu si zasnít a tyhle filmy jsou na takové chvíle jako dělané. To, že to je předvídatelná sladárna neberu, protože to musí být jasné každému, kdo si přečte obsah nebo si povšimne jména autora předlohy. Mě osobně to zaujalo více než Zápisník (vida, tam nikomu klišé a kýč nevadil ) a krimi struna mě bavila a držela napnutou až do konce. A když už jsme u toho konce - ten trochu pokazil původní stoprocentní dojem .. Přesto je to příběh s pěkným námětem, sympatickými herci a především celkovou atmosférou, obzvlášt při pohledu na sluneční paprsky prostupující mezi listy stromů nebo přístaviště je to velice příjemné pokoukání. Neromantikům vstup zakázán. :)

Milióny (2004)

Tenhle počin nedovedu ohodnotit, protože jsem jej jednak nedokoukala (nejsem masochistka) a hlavně - a to především - na to ani samotný odpad nestačí. Prostředí Anglie je příjemné, kluci docela sympatičtí, ale celkově je to prostě nuda k uzívání a to navíc taková, která je prostě absolutně nesmyslná a pošetilá ( euro v UK, malí kluci co jen tak najdou tašku s kupou peněz a rozhodnou se je rozdat chudým, malý kluk mluvící se svatými.. ). Připadá mi, jakoby Boylovi někdo zaplatil, aby natočil pronáboženský film s morálním ponaučením. Kdyby to alespon nebylo tak do očí bijící, ale mně z toho bylo fakt špatně. Bleh.

Zlatíčko (2004)

Novodobý Casanova který si nikdy nestele postel, má neochvějnou sebedůvěru, britský akcent a pokaždé na mysli tatínkovu radu "Kdykoli potkáš krásnou ženskou, pamatuj ,že vždycky existuje chlap, kterej jí chce opí..". Jakmile si člověk zvykne na styl vyprávění, začne mu trochu brnkat na nervy, že film postrádá hlavní kostru příběhu - něco, co nedovolí divákovi spustit oči z obrazovky. A taky je to tak trochu šaráda - zrovna tak jako zde Liverpool nebo Manchester dublují NY, celý ten film je v podstatě drama převlečené za komedii. Takové to lehké drama o někom, kdo vede špatný způsob života a má pokřivenou morálku, ale na konci vystřízliví a zjistí, že s čím kdo zachází, tím také schází. Je to škoda, začátek byl osvěžující a originální a románek se Siennou docela zajímavý. Jinak film absolutně neví čím být. Jestli romantikou, dramatem anebo komedií. Přitom to nebylo nijak vtipné, romantické ani dramatické. Pro příště bych prostě prosila budto New York anebo Liverpool, ne takovou podivnou směsici všeho. :) Ale jedno se Alfiemu nedá upřít - konečně jsem pochopila, co všichni mají na Lawovi.

Fotři jsou lotři (2010)

Opakovaný vtip není vtipem. To by si autoři obdobných špatných komedií měli konečně uvědomit. A jestliže byl tady ten "vtip" vyčpělý už v prvním díle, v tomhle (třetím?) se jedná o velice zoufalé herce, kteří se snaží zachránit velice zoufalý počin bez jakéhokoli (!) humoru. Nepamatuji, že bych se u toho jedinkrát zasmála. Myslím, že by se měl vymyslet nový termín pro tenhle žánr, kdy je "komedie" naprosto nevtipná. Vážně. Už to jméno hlavního hrdiny nevyvolává salvy smíchu, ale spíš pocit trapnosti.

Po sexu (2007)

Taková odlehčená konverzačka aneb co se řeší po sexu. Kdo by si pomyslel, že je tohle filmové téma. :) After Sex je vcelku originální komedie, ale prostě takový ten typ, který "neurazí ani nenadchne", jak už tu někdo nadhodil přede mnou. Pro zpestření nudného odpoledne zábava, ale víc nic.

Napříč vesmírem (2007)

Skvělá podívaná pro fanoušky muzikálů a pravděpodobně i jedné liverpoolské kapely.. bohužel já jsem spíš milovník Liverpoolu než Beatles :-) Dovedu si představit, že kdyby to nebylo zabalené do toho bizardního kýčovitého kabátku, tak by mě hlavní pár okouzlil a já jim klidně dala plný počet. Evan Rachel je totiž neskonale kouzelná a talentovaná a Jim Sturgess docela sympatický, i přes ten falešný liverpoolský scouse. Jejich příběh navíc začal neskonale svižně a dobře, přesně takové romance mě prostě baví. Ale uprostřed najednou jakoby tvůrci zapomněli, o čem, že to mělo být a snažili se tam násilím nacpat různé kýčovité, umělé a nepřirozené zhovadilosti. Vata, vata, vata ! Později jakoby si vzpomněli, že je to vlastně příběh o velké lásce a k dvojici se vrátili. To už jsem ale byla znechucená tou psychedélií, u které jsem si připadala jako květinové dítě. Navíc.. budu upřímná, já zkrátka nenávidím muzikály. Čest výjimkám jako Moulin Rouge, který se toho žánru dokázal zhostit s grácií, vtipem a nadsázkou. Nechápu, proč si někdo libuje v tom, vnést do lidského příběhu umělost a nepřirozenost. U zpívaných scén mi bylo občas vážně trapně (Bono), nudila jsem se, písničky nebyly nijak zapamatovatelné a průměrné podání herců to ještě více kazilo. Stručně a jasně další film, u kterého je mi hodnocení záhadou. Liverpoolu je pro těch pár scén do nezajímavého filmu škoda.

Královna (2006)

Film o nejhorším týdnu královny Elizabeth, kdy potlačovala zármutek ze smrti Diany a snažila se jednat v prospěch rodiny a přitom si proti sobě poštvala vlastní lid. Myslím, že kromě jiného můžeme Británii závidět snahu zachovat tradice a především úctu,s jakou obyčejní lidé hledí ke své královně nebo "Princezně lidu". Tu majestátnost Británii nelze upřít a já ji neskutečně obdivuji, u našich hlavounů zkrátka nic podobného nehrozí. Ale to jsem trochu odbočila.. :-) Film je v jádru vlastně celkem zbytečný a královnino rozhodnutí se na film nepodívat dobře chápu. Týden po Dianině smrti? Já osobně bych preferovala biografický film zaměřený na celý její život! Ale toho se nejspíš dočkáme.. po královnině smrti. Helen Mirren byla ve své roli opravdu velice věrohodná a nikdo neměl šanci ji zastínit. Ten Oscar je ale trochu přepísklý (jak už to u plešounů bývá, že?) ostatně stejně jako reakce typu "to byla nuda". Řekla bych, že tohle je zkrátka snímek určený vyloženě lidem, které tato událost zajímá (a Britům).. což po přečtení námětu není zatěžko k pochopení. Je to prostě konverzačka a malý náhled do období, kdy královna bojovala se svými vnitřními rozpory - touhou truchlit v soukromí a nevystavovat rodinu zbytečné pozornosti a naproti tomu povinností zachovat se, jak se sluší. Možná je to stará "konzerva", ale má můj obdiv.