Café (2011)

Drogy,domácí násilí, neznámý majitel kavárny, filmový páreček, vražda, pracovní pohovory..a to vše ve virtuálním (?)světě. Strašlivě podivný film, tedy co se týče té fantasy části filmu. Ta mi tam vůbec nesedla a popravdě nebýt jí, dám klidně plný počet, protože takhle pohodový film aby člověk pohledal. Po shlédnutí toužím po tom mít vlastní útulnou kavárnu, ve které by se zákazníci cítili jako doma. A kdo ví, třeba bych také byla anonymní majitelka:) Každopádně ten konec, kdy všechno zlé zvrátili, se mi vůbec nelíbil. Nebýt toho, tak jsem ohledně vraždy Claire vážně dojatá a zůstal by mi mnohem silnější dojem.Škoda.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Já vám nevím. Která ženská (a obzvlášť tak pěkná a milá jako Emily Blunt) by si vybrala mezi pěkným a sexy (promiňte mi ten výraz,ale nic jiného ho nevystihuje:) ) vojákem a nerdovským nezáživným chlapem s Asperegrem (co ani není chlap) toho druhého? Ruku na srdce, asi málokterá. (Ale co já vím, že. ) Romantická linka filmu moc nefungovala, mezi hlavními aktéry se celou dobu nic nedělo a bylo to takové nijaké. Navíc se k sobě Ewan a Emily prostě vůbec nehodili. Každopádně ta část s lovem lososů se mi zamlouvala, moudrý šejk byl sympaťák a politička fucking Kristin Scott Thomas jakbysmet. Nenazvala bych to úplně romantickou komedií, protože romantika tam nebyla vlastně žádná a úsměvných situací se také našlo poskrovnu. Ale kvůli originálnímu námětu a atmosféře Středního východu to docela fungovalo..

Volání o pomoc (2007)

Mám dojem, jako bych viděla úplně jiný film než všichni ostatní...strhující drama?emocionálně nejsilnější film na tohle téma? Ale no tak! Kde? Já se celé dvě hodiny nudila a slzy na krajíčku jsem měla jedině když už jsem si myslela, že na to nevydržím koukat. Jistě, Sandler tu předvádí úplně něco jiného, než doposud. Ale mě zrovna neodrovnal a do svojí role se mi vůbec nehodil. Don je sympaťák a takového přítele bych uvítala taky, každopádně to celou dobu hrozně nudilo. Jen proto, že se film mírně týká 11.září nadhodnocovat nebudu. Ale koloběžka byla super, až pojedu do New Yorku, taky se s ní vydám na noční projížďky:))

Zmizelá (2012)

Dlouho jsem neviděla žádný thriller a tak nadešel čas to napravit. Přiznám se, že kromě obsahu mě nalákalo hlavně obsazení mé oblíbené Jennifer Carpenter z Dextera. Dostavilo se mírné zklamání po zjištění, že tam moc velkou úlohu neměla. Každopádně příběh samotný mě mile překvapil, moc jsem od něj neočekávala a nakonec jsem dostala napínavou podívanou. To,že SPOILER si Jill únosce nevymyslela se jevilo jako zřejmé už od počátku a tak se nedostavil žádný moment překvapení. Trochu škoda, ale přesto mě to bavilo.

Katka (2009)

Helena Třeštíková nám ukázala svět očima narkomana bez hollywoodského přikrášlení a makeupu. Dokument je to určitě zcela unikátní, autorku obdivuju za její odstup, ale musím říct, že se něco takového těžko hodnotí.. Katka mi lezla po celou dobu na nervy, lítost opravdu není na místě vzhledem k tomu, že se do takových sraček dostala jen a jen vlastním přičiněním. Neustále sledovat to, jak šla na detox, ale po pár dnech to vzdala, protože "to neustála" mě zkrátka nebavilo a to, že jsou drogy svinstvo co dokáží z mladého pohledného člověka udělat nechutnou odpornou socku, bych věděla i bez tohoto dokumentu. Jestli je tedy zbytečný nebo ne je dost sporné, protože takovým děckám, kteří si říkají jak je hustý brát drogy by to mohlo otevřít oči. Na druhou stranu v Katčině životě se nejspíš nic nezměnilo a já po shlédnutí taky nejsem o moc chytřejší. Jediná správná věc, co Katka udělala tak bylo, že se (asi) vzdala Terezky. Doufám,že ta nikdy nebude muset čelit tomu,kdo jsou její praví rodiče..Hodně depresivní náhled na realitu, oceňuji spíše zdrženlivost a vytrvalost autorky, než samotný obsah filmu...

Zase ona! (2010)

Nezahojené rány ze střední školy dokáží nadělat pěknou paseku... Ano, film je přesně jak podle nějaké hollywoodské šablonky romantických komedií plný klišé. Ale přiznejte se, kdo to po přečtení obsahu nečekal? Mě to tedy pobavilo a to mi u takového filmu celkem stačí. Jediné, co mi doopravdy vadilo byla Jamie Lee Curtis, té prostě asi nikdy na chuť nepřijdu...

Rychle a zběsile 5 (2011)

Proč má tenhle díl vyšší hodnocení než první je mi opravdu záhadou. Vlastně celkově je mi to vysoké hodnocení u filmu, kde jsou jen samé rádoby tvrďácké řečičky a akční scény,které jsme viděli už jinde, záhadou. Vyloženě mě to nenudilo, ale já takovéhle jízdy pro pány prostě nemusím.

The Courageous Heart of Irena Sendler (2009) (TV film)

Trochu zahanbeně přiznávám, že mě to úplně nevtáhlo. Depresivní atmosféra se vyvedla, vykreslení ghetta se mi taky líbilo (pokud se o něčem takovém dá říct, že se "líbí"), ale měla jsem neustále tendence sledovat čas, bohužel..To, co Irena a jiní takoví dokázali, nebo o co se přinejmenším pokoušeli je velice obdivuhodné, každopádně výběr hlavní role se moc nepovedl. Anna Paquin je jako herečka nezajímavá, nesympatická a celou dobu měla na tváři jen jediný nezúčastněný výraz. Film tedy převážně díky tomu nedokáže v divákovi vyvolat tolik emocí jako jiné filmy na tohle téma..

Holocaust - Odhalené koncentrační tábory (2006)

Opravdu velice těžko se shrnuje slovy to, co jsem viděla. Dokument je plný skutečných záběrů z táborů a o to jsou moje dojmy silnější. Pohled na musulmany nebo hromady mrtvol musí zkrátka umlčet i nejzarputilejšího zastánce tvrzení, že se žádný holocaust nestal. Jak tu někdo již zmínil, je to mnohem horší než kdejaký horor. Nepopsatelný dokument, ten se prostě musí vidět, povinně bych ho pouštěla na základních školách..

Informátorka (2010)

Those girls are whores of war.It happens. Už víme, že svět je místo plné všelijakého svinstva, ale Whistleblower poukazuje na to, že vědění nestačí a učinit spravedlnosti za dost může být někdy nejen těžké, ale i nemožné..Výborný a strhující film, u kterého jsem se nenudila ani minutu. (Ne)uvěřitelný příběh, nemám slov..A Rachel Weisz byla úžasná,přestože ji jinak moc nemusím.