Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Nejlepší díl. Alfonso Cuarón vysekal z předlohy mistrovské dílo. S Harry Potterem mám obecně v některých aspektech problém, ale za to může autorka. Příkladem budiž ostudně nedomyšlená pravidla famfrpálu nebo pro tento díl specifický problém s časem (víme, na co narážím), který nedává smysl a předtím ani potom se v séerii bůhvíproč neobjevuje. Podobných věcí by se našly mraky. Lepší je to moc neřešit, jinak si člověk nad tou nelogičností ukroutí hlavu. Samotný příběh, který se točí kolem postav Harryho a Voldemorta je ale skvělý. A v tomhle díle obzvlášť. Škoda, že si producenti lépe nepohlídali konzistentnost všech dílů. Některé rozdíly bijí do očí až moc. Úmrtí Brumbálova původního přesně hrajícího představitele Richarda Harrise se asi bohužel oddálit nedalo, že jo, ale troufnu si říct, že jeho následovník Michael Gambon postavu Albuse Brumbále nevystihnul úplně správně. Tady si ho Cuarón měl trochu zkrotit. Ale znovu jde jen o drobný detail. Zpátky na začátek - je to opravdu nejlepší díl celé filmové série:-)

Hon na ponorku (1990)

Hodně poctivej thriller s originálním příběhem a skvělou ponorkovou atmosférou. K pěti hvězdičkám mi tu chybí jedině přesah k něčemu většímu, ale kdoví, možná jsem jenom moc přísnej.

Šiška a poník (2022) (seriál)

Blonďatá přičmoudlice a její retardovaný poník zažívají dobrodružství v pohádkové říši. Pro menší holčičky a větší pedofily a zoofily je to ideální. Mně se to taktéž líbí.

Chlapec, krtek, liška a kůň (2022)

Nádherná animace podkreslená krásnou hudbou v příběhu, v němž padají moudra jako, že je "důležité milovat a být milován" a že nejdůležitější je být s přáteli, kteří vás mají rádi takového, jaký jste. Tváří se to, že to chce být novým Malým princem, ale je to poměrně slušná mrdka. Mongoloidním tupohlavům se to ale bude líbit, tím jsem si jistý.

Top Gun: Maverick (2022)

Pokračování Top Gunu je, kdybych to měl co nejvýstižněji shrnout jedním slovem, "americké". Ano, je to vcelku zábavné a skvěle natočené, ale obsahově a scénaristicky je film přehlídkou amerických klišé. Postavy příběhu jsou soutěživé, sebevědomě nikdy nepochybující macho typy s širokými úsměvy a slunečními brýlemi a musí mezi ně patřit i odporná ženská, aby se splnila gender kvóta. Máme tu i špatnou vzpomínku, konflikt z minulosti, arogantního, tupého nadřízeného, který bůhvíproč nemá rád ústřední postavu (kteroužto zosobuje značně kožený Tom Cruise). Je tu navíc i osudová láska v podání Jennifer Connelly, která na svůj věk vypadá relativně nerozloženě a nesešle, ale nebudeme si nic nalhávat, před pátnacti lety, což je podle mě doba, kdy mělo být natočeno pokračování, vypadala lépe. Postavy, které jsou jinak drsnejší než smirglpapír tu v pravou chvíli projevují emoce. Nechybí ani záchrana na poslední chvíli. Celé sdělení je nejlépe vyjádřeno ve scéně, kdy sedmisetstránkový manuál ke stíhačce letí do koše, protože "není důležité myslet, ale konat". Celkově vzato - je to zábavné, ale úplně vyprázděné a nenápadité. Navzdory oslavným hodnocením to není o moc lepší než první díl. Silnější dvě hvězdičky.

Starodávné apokalypsy (2022) (seriál) odpad!

Neskutečně nebezpečný pseudo-vědecký odpad, kde autor dává průchod svým smyšlených teoretickým zvratkům bez jakýchkoliv důkazu. Další známka úpadku Netflixu a lidstva jako takového. Tupým, vymaštěným levičákům, kriploprogresivistům, eurohujerům, ekoaktivistům a dalším duševním mrzákům s dvouciferným IQ tady na csfd to ale (nepříliš překvapivě) nevadí. V době psaní komentáře má seriál hodnocení 70 %... Nic jiného než odpad si ovšem nezaslouží. A lidstvo si zřejmě nezaslouží nic jiného než bídně vyhynout. Covid, inflace, ruští barbaři na Ukrajině...opravdu doufám, že brzy přiletí agresivní mimozemštani a vyhladí tupou lidskou rasu.

Uncharted (2022)

Hvězdička za to, že se to hýbe a že se tam pořád něco děje. Od nadějného úvodu (cca prvních 25 minut) se ale Uncharted postupně propadá až k beznadějně nenápaditému závěru. Příběh je slátatina, kde se vrší jedna nelogičnost za druhou pravidelně pokrytá nějakou vtipnou cool hláškou (jednou jsem se ale opravdu zasmál, to jo) pronášenou nesympatickými postavami. Celé obsazení včetně Banderase mi přišlo jako šlápnutí vedle. Holland jako hlavní protagonista ve vás spíš než sympatie probudí nutkání vzít ho kovovou tyčí po tlamě. A co je nejhorší, podezírám tvůrce ze záměru plýtvat filmový materiál na další pokračování. Lepším použitím by bylo všechny zdroje, které do dalších dílů mohou zahučet, věnovat sirotčincům a chudobincům.

Příchozí (2016)

Viděl jsem potřetí... Zvyšuju hodnocení. Ten film je příliš dojímavě hloubavý, citlivý a přemýšlivý, než aby si zasloužil něco jiného než opakované zhlédnutí a plné hodnocení - nehledě na drobné nedostatky. Nedostatky v detailech při hodnocení některých filmů důležité, jindy ale ani za nic nemohou zastřít dokonalost celku. Hudba, kamera, střih, námět, scénář, atmosféra, všechno spolu ladí v rozjímavém souladu... Viděl jsem potřetí a určitě ne naposled.

Jak to bylo, šéfe? (2022) (pořad)

Trochu nešťastná kombinace dvou potenciálně slibných pořadů - jednak ohlédnutí za veleúspěšným Ano,šéfe! a zároveň pohled do kuchyní, kde stojí kuchaři, kteří ví, co dělají. Stálo by za to tyhle dva formáty oddělit. Udělat jeden pořad s lidmi, kteří se objevili v Ano, šéfe! (pokud by tedy kývli na návrat před televizní kamery, což je u spousty nešťastníků asi vyloučené) a druhý pořad jako výlet po restauracích a hospodách, kde se vaří dobře. Takhle je jen vcelku obyčejná sbírka receptů prokládáná recyklovanými záběry z minulosti. Takže trochu zklamání. Troufnu si tvrdit, že fanoušci možná nejdřív podle názvu čekali právě přehlídku figurek a svérázných charakterů z Ano, šéfe!. Cesty, na které je osud zavedl po natáčení by totiž mohly být zajímavé.

Fotr je lotr (2000)

Zklamání. Čekal jsem lehce jeblou komedii. Dostal jsem jenom Jebala. Pár vtipných momentů to rozhodně má, ale celej ten příběh je spíš taková snůška více či méně souvisejících scének, do kterých jakoby se hlavní aktér v podání Bena Stillera vetřel spíš náhodou a ve kterých dojí vtipy stejně jako tu kočku.