Geomi sup (2004)

Těžce pochopitelný doslova a do písmene "lynchovský" thriller se skvělou atmosférou. Jen jsem to bohužel moc nepochopil a občas jsem se i nudil. Ale film to je rozhodně zajímavý. Hlavně pro Lynchovi fanoušky.

Duel (1971) (TV film)

První velký vstup Stevena Spielberga se velmi povedl. A stačilo mu k tomu jedno auto a kamion. Opravdu velmi napínavá jízda.

Obecná škola (1991)

Vynikající film se skvělými herci a neskutečně krásnou atmosférou. Nevím co k tomu ještě napsat. Prostě nádhera. Jeden z nejlepších českých filmů vůbec.

Predátor (1987)

Arnieho druhý nejlepší film. Skvělé akční scény (likvidace tábora povstalců, záverečný souboj), perfektní Arnieho hlášky, výborná hudba a atmosféra husté džungle dělají z filmu nezapomenutelnou podívanou. K tomu si připočtěte dokonale udělané monstrum a slavný závěrečný souboj a vznikne vám dokonalý filmový zážitek, který neztrácí nic ze svého kouzla ani po 20-ti letech

Špinavá dohoda (1986)

Není to zase tak zlý. Není to žádná bomba ale koukatelný akčňák to je určitě. Akce mohlo být více ale závěrečný masakr v rytmu Rolling Stones vše zachrání a ukáže co to znamenalo akční film v 90. letech.

Rudá Sonja (1985)

Spíše slabší Arnoldův film. Na filmu je vidět, že se pokouší navázat na úspěch "Barbara Connana" ale vůbec se mu to nedaří. Slabé triky málo akce a prkenný Arnold. Ale na druhou stranu skvělá hudba a řádná dávka nostalgie.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Jedno z mála pokračování, které překonává svého předchůdce. Dokonalé triky, skvělé akční a kaskadérské scény (např. skok motorkou z okna na helikoptéru je nezapomenutelný), nezapomenutelná role Roberta Patricka a samozřejmě bezchybná režie mistra Camerona. Dokonalý film a zároveň nejlepší Arnie jakého můžete vidět.

Piraňi II: Létající zabijáci (1982) odpad!

Pokračování úspěšného hororu, který těžil z popularity Čelistí. Režijní počátky Jamese Camerona, který se zde očividně účastnil jen omylem.

Terminátor (1984)

Skvělá akční klasika s na svojí dobu skvělými triky a zabijáckým Arnoldem. Cameron ukázal, že "Piraňa 2" byl pouze omyl (bez kterého by možná Terminátor nevznikl) a že se od něj máme na co těšit. A taky, že jo. Klasika, kterou o 7 let později překonal dokonalý druhý díl.

Barbar Conan (1982)

Mám moc rád Arnieho filmy, tento však moc nemusím. Je to sice klasika ale já se spíše nudil. Jeho hlavní film přišel až za dva roky.

Časové pásmo bylo změněno