Volný pád (1993)

Hodně dobrý film s vynikajícím Douglasem. Je zajímavé ve filmu sledovat co se může stát komukoliv z nás, když nás jednoho dne všechno nas... . Škoda jen, že se v pozdějších fázích stává z hlavního hrdiny maniak a tudíž padá veškerá věrohodnost i zajímavost příběhu. Jeden z nejlepších Schumacherových filmů.

Zběsilost v srdci (1990)

Další Lynchův úlet s nezvykle hrajícím Cageem. Narozdíl od jiných Lynchových podivností je tento příběh jednoduchý ale rozhodně to není film pro každého a celkově to je dost zdlouhavý a jednotvárný.

Lost Highway (1997)

Opravdu velmi složitý a ne zrovna úplně pochopitelný thriller (co taky čekat od Lynche). Je těžké to hodnotit protože, to každý vnímá jinak. Pochválit mohu snad jen kameru a atmosféru. Zbytek už je na divákovi. Já k tomu jen napíšu, že jsem to nepochopil ale hezky se na to kouká.

Geomi sup (2004)

Těžce pochopitelný doslova a do písmene "lynchovský" thriller se skvělou atmosférou. Jen jsem to bohužel moc nepochopil a občas jsem se i nudil. Ale film to je rozhodně zajímavý. Hlavně pro Lynchovi fanoušky.

Duel (1971) (TV film)

První velký vstup Stevena Spielberga se velmi povedl. A stačilo mu k tomu jedno auto a kamion. Opravdu velmi napínavá jízda.

Obecná škola (1991)

Vynikající film se skvělými herci a neskutečně krásnou atmosférou. Nevím co k tomu ještě napsat. Prostě nádhera. Jeden z nejlepších českých filmů vůbec.

Predátor (1987)

Arnieho druhý nejlepší film. Skvělé akční scény (likvidace tábora povstalců, záverečný souboj), perfektní Arnieho hlášky, výborná hudba a atmosféra husté džungle dělají z filmu nezapomenutelnou podívanou. K tomu si připočtěte dokonale udělané monstrum a slavný závěrečný souboj a vznikne vám dokonalý filmový zážitek, který neztrácí nic ze svého kouzla ani po 20-ti letech

Špinavá dohoda (1986)

Není to zase tak zlý. Není to žádná bomba ale koukatelný akčňák to je určitě. Akce mohlo být více ale závěrečný masakr v rytmu Rolling Stones vše zachrání a ukáže co to znamenalo akční film v 90. letech.

Rudá Sonja (1985)

Spíše slabší Arnoldův film. Na filmu je vidět, že se pokouší navázat na úspěch "Barbara Connana" ale vůbec se mu to nedaří. Slabé triky málo akce a prkenný Arnold. Ale na druhou stranu skvělá hudba a řádná dávka nostalgie.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Jedno z mála pokračování, které překonává svého předchůdce. Dokonalé triky, skvělé akční a kaskadérské scény (např. skok motorkou z okna na helikoptéru je nezapomenutelný), nezapomenutelná role Roberta Patricka a samozřejmě bezchybná režie mistra Camerona. Dokonalý film a zároveň nejlepší Arnie jakého můžete vidět.