Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Zatím mám za sebou půlku, přesto Bukowského považuji za jeden z nejlepších českých seriálů co jsem viděl zvláště v posledních letech. Výborné herecké výkony, propracovaný scénář, skvělá kamera, padnoucí hudba a profesionální režie. Pár zádrhelů by se našlo (pro mě nepřesvědčivý Dlouhý) ale dlouho už česká produkce něco tak kvalitního nevytvořila. Update: druhá série je slabší ale stále velice povedená.

Hladová srdce (2014)

Depresivní, klaustrofobické drama, které vyniká atmosférou, kamerou a hlavně skvělými hereckými výkony ústřední dvojice. Takovou psycho(matku)manželku by opravdu nikdo nechtěl.

Želvy Ninja 2 (2016)

V akčních scénách velkolepější a zábavnější než první díl, ale pořád převážně pro mladší publikum. Pokud Vám však nevadí infantilní humor Michaela Baye, nebo libovolný díl filmových Transformerů, pobaví Vás i tato zelená parta.

Brotherhood of Blades (2014)

Asi jsem čekal pecku ve stylu Tygra a Draka nebo Klanu létajících dýk, ale šeredně jsem se zmínil. Nijak zajímavá historická akce s prvky romance s mizernou choreografií akčních scén.

Zoolander No. 2 (2016)

Výrazně pitomější než první díl, ale také daleko méně zábavné. Jednička byla svou pitomostí vtipná, bohužel dvojka je v 90% trapná nebo nudná.

How to Plan an Orgy in a Small Town (2015)

Čekal jsem něco podobného jako Young people fucking, ale bohužel sem nedostal ani z poloviny tak zábavnou podívanou. Po většinu času sledujeme nezajímavé lidi, kteří pronáší nezajímavé řeči.

Aliance (2016)

Všehovšudy stejné, občas možná maličko lepší než předchozí díl, ale stále naivní a hloupá romance - akce pro mladé.

Ashby (2015)

Po všech směrech klasický, nezávislý, americký standard o nesmělém skoro až depresivním hrdinovi, který se seznámí se zarputilým sousedem do vedle, který má nepříjemné tajemství spojené s minulým zaměstnáním. Film nepřináší moc nového, ale je celkem fajn a Rourke po dlouhé době v roli, která mu sedla, i když mi připomínal starší verzi Roberta Downeyho jr.

Keanu - Kočičí gangsterka (2016)

Neskutečně pitomý, ale ve výsledku překvapivě zábavná komedie o dvou loserech, kteří se vetřou mezi drsnou partu gangsterů. P.S. nenechte se zmást i přes roztomilou kočičku o které celý film jde, se zde hodně fuckuje.

Papírová města (2015)

Povedená teen romance se zajímavou zápletkou a příjemnou ústřední dvojicí. Člověk si z toho moc nezapamatuje, ale nenudí se.