Red Force (1986)

Kvalitativně na stejné úrovni jako žánrově podobné filmy "Ultra Force" a "Železní andělé". Spousta bitek, výbuchů, honiček a v hlavní roli ženská.

The Crazies (1973)

Klasický akční horor o záhadné nákaze, která mění obyvatele malého městečka v zuřivé psychopaty. Oproti novější verzi se film více zaměřuje na zvláštní komando, které do městečka přijelo nakažené obyvatelstvo izolovat a více se soustředí na akci než na napínavý horor. I přes rychlý začátek je film dost nudný a vedle klasických Romerových hororů silně zaostává. V tomto případě doporučuji spíše novější verzi.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Na české poměry neobvyklá, stylově natočená sci-fi komedie s hvězdným obsazením tehdejších hereckých legend. Pro mě málo vtipné a zbrklé.

Hra s nevěrou (2005)

Možná až moc přímočarý ale překvapivě zdařilý thriller, který nepřináší překombinovanou zápletku ale řemeslně kvalitní thriller s megasympaťákem Owenem, kterému podobné role sedí a dvojitou pointou, která nepřekvapí ale ani neurazí. Největší chyba filmu je v tom, že nemá nic co by diváka donutilo ke druhému shlédnutí.

Hra na schovávanou (2005)

Průměrný thriller, který se ze začátku tváří jako typická duchařina aby později vytasil překvapivou pointu, která dá celému filmu úplně jiné vyznění. Najde se zde pár napínavých momentů ale nevýrazní herci v čele s absolutně se do role nehodícím Robertem De Nirem, nevyženou film nad standardní průměr.

Děti noci (2008)

Na české poměry překvapivě kvalitní podívaná, založená na hereckých výkonech Marthy Issové a Jiřího Mádla, kteří své postavy zahráli překapivě věrohodně.

Harold a Maude (1971)

Neobvyklá a chvílemi poměrně odvážná romance o mladíkovi, který se baví inscenováním vlastních sebevražd a chozením na pohřby a jedné bohémské babče, kteří k sobě i přes značný věkový rozdíl najdou zálíbění, které později přeroste v lásku. Vynikající herecké duo, skvělý výběr písní a několik opravdu vtipných scén určitě potěší všechny, kteří jsou přejedeni nudnými a kýčovitými romancemi.

Saw 6 (2009)

Nekonečná vyvražďovací série "Saw" se nám dostává do šestého kola a přestože místo obvyklé porce brutality a krve nepřináší nic nového je překvapivě kvalitativně o něco lepší než předchozí díl. Ale už bych to opravdu ukončil.

Volání divočiny (1966)

Moc pěkný a velice zábavný film pro celou rodinu s překrásnou hudbou a vynikajícími výkony jak lidských tak zvířecích herců. Jeden z nejlepších filmů se zvířaty v hlavní roli.

Kukuřičné děti (1984)

Další nezajímavé zpracování knihy Stephena Kinga. Tentokrát se zabijáckýma smradama v hlavní roli. Nulová atmosféra a napětí zajišťují 90 minut nudy.