Šarlotina pavučinka (2006)

Nenáročná rodinná podívaná s mluvícími, farmářskými zvířátky.

Blockbuster (2022) (seriál)

Skvělé téma absolutně zabité a utopené v nezajímavém seriálu.

1899 (2022) (seriál)

Tajemné až na půdu, hromada postav, které se všechny tváří, že mají obří tajemství a stále hromady a hromady nových informací, bez řešení těch stávajících. Vydržel jsem 3 díly a pokud jsem měl nějaké prvotní nadšení dozvědět se všechny nastřelené záhady, rychle mě to přešlo.

Víly z Inisherinu (2022)

Nejméně vtipný a nejsmutnější i nejdepresivnější film Martina Mcdonagha. Irská ostrovní vesnička, všehovšudy tři domy a téma konce kamarádství dvou mužů, které vygraduje v něco víc, než by se mohlo zdát. Vynikající duo Gleeson/Farrell, nádherné prostředí a chytře napsané dialogy, vyvažují prakticky nulový děj a táhlejší tempo.

Na nože: Glass Onion (2022)

Chybí překvapení a svěžest jedničky ale stále dostatečně chytrá zábava. Postavy zajímavé i když v menším počtu, případ zajímavý, chytře vystavený ale s dlouhou expozicí a zbytečně roztažený dlouhými flashbacky. Mírné zklamání, ale kolik detektivek inspirovaných Agathou Christie, v dnešní době vzniká a ještě s takhle silnou sestavou.

Vánoční Kameňák (2015) odpad!

Ultimátní peklo po všech směrech a ostuda i při samotném sledování.

Dovolená s Andělem (1952)

Nějak nevěřím, že v padesátkách bylo takhle fajn a všichni si nezištně pomáhali.

V posteli (2005)

Komorní konverzačka dvou lidí, občas proložená sexem.

Smrtící posedlost (2019)

Nezábavný a směšný horor o magorovi, který ohrožuje rodinu. Všichni se předhánějí kdo udělá něco debilního a kdyby vrah chtěl, měl by hotovo tak po deseti minutách.

Shane (1953)

Klasický americký western se vším všudy. Dnes už v mnoha ohledech úsměvné ale stále zábavné.