Vlčí pouto (2021)

Krásná příroda, krásní vlci, tisíckrát ohraný příběh o přátelství člověka se zvířetem.

První kráva (2019)

Pomalý antiwestern o přátelství, koblihách, kradeném mléku a ... přátelství. Trpělivý divák dostane film s výhradami, ale srdíčkem.

Sněžit už nikdy nebude (2020)

Nenápadný film, o tajemném masérovi, který změní celou řadu životů. Trochu táhlé a možná až zbytečně se pokouší o art, než aby byl čirou zábavou pro masy, což by možná filmu slušelo více.

Nitram (2021)

Hodně těžké, depresivní a táhlé. Nepříjemná podívaná, která velice pozvolna graduje do zdrcujícího finále, které mě ale nechalo dost chladným. Ale Caleb Landry Jones byl vynikající a trochu prázdný film, zdařile utáhl.

The Changeling (1980)

Zapomenutá, ale působivá duchařina, od které by se mohla celá řada novodobých hororů učit.

4x4 (2019)

Absurdní zápletka o zlodějíčkovi, který je zavřený v luxusním SUV. Nic proti thrillerům z uzavřených prostor, ale zde fakt nebylo co nabídnout. Napětí minimum a jakékoliv inovace, nebo režijní, kamerové vychytávky, by člověk pohledal.

Cesta domů (2021)

Trochu unavený konec Vorlovi trilogie. Bez humoru i romantiky, spíše takové melancholické putování po loukách a lesích.

Wolf (2021)

Bizarní kousek, který není thrillerem jako spíše těžkým i těžkopádným, psychologickým dramatem o mladíkovi, který je vlkem. I přes krátkou stopáž neuvěřitelně utahané a nudné. Mackay výtečný a jen díky němu jsem to dokoukal.

Stuntman (2018)

Nijak strhující, v ničem inovativní, ale nakonec docela poutavý dokument o známém kaskadérovi, který se připravuji na obtížný kaskadérský kousek, kterým by překonal legendárního Evela Knievela.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série)

Dlouho očekávaný závěr je tu. Poslední série je jednoznačně nejintenzivnější a nejakčnější a právě v tom je její hlavní problém. Na pohled vše pořád vypadá dobře a má to i své napínavé momenty, ale vše působí strašně nepřesvědčivě a nekonečné přestřelky mezi dvěma skupinami začnou po čase nudit a nezachrání to ani emocionální scény obětování. I přes pocit, že se zde neustále něco děje je závěrečná série nejslabší ale naštěstí vše zachraňuje sice nelogický ale šikovně vymyšlený konec, který je příjemnou tečkou za celým seriálem.