Daleko od domova (1995)

Krásný filmík, z ďaleka mi nepripadal, ako ostatné filmy s tématikou chlapec, rodina a pes z b- kategorie

Už je tady zas (2015)

Paráda. Nefalšovaná realita súčasného Nemecka.

...a jitra jsou zde tichá (1972)

Román A rána sú tu tiché z roku 1969 o skupinke mladých žien slúžiacich u protileteckého delostrelectva na severe Ruska, kde musia čeliť skupine nemeckých parašutistov, preslávil Vasilieva po celej krajine. Kniha bola považovaná za rekviem za všetky ženy a dievčatá, ktoré padli vo vojne. Neskôr bol podľa knihy nakrútený film, zložená opera aj napísaná divadelná inscenácia. Realistické vyznenie príbehu pramenilo z vojnovej skúsenosti autora, ktorý odišiel na front v roku 1941 ako sedemnásťročný dobrovoľník. Armádu opustil až v roku 1954, keď nadriadeným oznámil, že sa mieni venovať len literatúre. Začiatky mal ťažké, debutovú hru Armádni tankisti ideológovia zakázali po dvoch predstaveniach, ešte pred oficiálnou premiérou. Spisovateľ sa však nenechal odradiť a napokon napísal viac než tri desiatky románov a noviel, za ktoré získal aj mnoho ocenení. ZDROJ: Russkaja Gazeta 2013 po autorovej smrti

1984 (1984)

Príliš krátke na to, aby sa to ako-tak dalo porovnávať s knihou, i keď realizácia exteriérov aj interiérov vyšla výborne Tak isto výkon Johna Hurta bol viac ako autentický. Takže tri hviezdy.

The End of America (2008)

Veľký brat Ťa sleduje. Nič iné ma s týmto dokumentom nenapadá. Reálne odhalenie a poukazovanie na reálne veci, ktoré sa dejú v súčastnosti okolo nás.Odporúčam si pozrieť resp. prečítať - (kniha je ďaleko lepšia) film http://www.csfd.cz/film/13487-1984/.

Pro každého něco (1970)

Príjemné prekvapenie z doteraz pre mňa absolútne neznámeho filmu. M.York zahral neskutočne odporného a slizkého chlapíka bravúrne. Tak isto koniec má vskutku oiginálné vyvrcholenie, i keď som ho trošku očakával. Každému čo jemu patrí alebo kto druhému jamu kope, sám do nej spadne.

Temné stíny (2012)

Obrovská sklamanie. Požiarny výpredaj všetkých upírských filmov a Johny Depp je katastrofa, ale vlastne nemal ani šancu zachrániť tento dejovo neskutočne plytký brak. Takže ledva dve stars, aj to len kvôli slušnému soundtracku.