Jak prodat ženu (2008) (studentský film)

169 kč/kg, baculky stoupaj v ceně.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Moje druhé setkání s Ki-duk Kimem nedopadlo o mnoho lépe než to první. Tenhle rejža asi hold není mým šálkem čaje. Jeho zdlouhavé, poetické a takřka bezeslovné dílo mě minulo dosti velkým obloukem. Ale chápu, chápu co se vám všem na tom tak moc líbí, je to ta čistota, ta atmosféra, ty nádherné obrazy střídající jeden druhý. Bohužel vizuální stránku jsem na filmu nikdy moc nedoceňoval a tenhle film je úplně celý založen pouze na ní.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Někdo chápe a zamiluje se hned při prvním záběru a někdo nechápe a potom ho upřímně lituji. Totální několikavrstevná sebereflexe, ve které Smith odkazuje na filmy, který ještě ani nevznikly. V každym záběru hned několik odkazů, v každé větě spousta narážek, nic zde není náhodně použito, žádná scéna, věta, replika ani část oblečení, Smith to promyslel do posledního detailu a natočil svuj nejlepší film na kterym je opravdu nepřitažlivější vědomí, že vy jste ten kdo ví a ostatní jsou jen mrdky co nemaj ani páru a radši si svými alibistickými tvrzeními o myšlenkové nepotenci tohohle filmu nalhávaj, že jde o béčkovej fekální humor. Takový bych donutil sežrat moje hovno, vysrat ho a sežrat to hovno vytvořený z mýho hovna. Amen

Jednoduchý plán (1998)

Fargo meets Shallow grave. Thornton měl dostat Oskara.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Možná byla chyba v tom, že jsem neviděl mnoho z parodovaných filmů, což je u parodie, celkem zásadní předpoklad. A asi jo, asi to bude tim. Protože jinak si nedokážu vysvětlit, co na tom všichni vidíte. Krkolomný humor, který se mi jeví jako hodně prvoplánový a zasmál jsem se všeho všudy dvakrát? Soumrak mrtvých sem taky neviděl, takže si asi budu muset rozšířit filmové obzory, ale musím se přiznat, že v tuhle chvíli nemám na dalšího Wrighta ani nejmenší chuť.

Jerusalema (2008)

Kdyby tvůrci ještě trochu víc promazali styčné plochy s realitou (chvílemi je to prostě příliš velká kovbojka), je to druhé Město Bohů. Ale třeba i proto, že mi to chvílemi stylem vyprávění připomnělo vybrané de Palmovky nebo ty nejlepší fláky od Scorseseho, jsem se do tohohle filmu zamiloval.