Přichází Satan! (1976)

Ale bez hudby Jerryho Goldsmithe by to bylo o třídu horší.

Přízračný svět (2001)

Lima: Já bych to i na těch pět viděl, ale to by alespoň jedna z hrdinek musela ukázat kozy. Anebo ta holka z tý letní školy, ta je taky mohla klidně ukázat.

Psycho (1960)

Tak zub času si na tomhle filmu opravdu pochutnal. Věřím, že v šedesátých letech bylo Psycho vrcholem, ale dnes, s odstupem času hlavně dialogy vypadají poněkud směšně a kostrbatě. Hitchcock to měl v malíku o tom žádná, zamiloval jsem si hudbu z tohohle filmu, hlavně u té profláklé koupelnové scény. Těžko hodnotit, z filmařského hlediska je to určitě kumšt a povinnost každého filmového fanouška. Strach ve mě sice Norman Bates nevyvolal, ale s tim člověk po 50 letech tak nějak počítá a koneckonců, jak tady někdo psal, Psycho není čistokrevnej horor. O to víc pak ale zamrzí ony zmiňované dialogy, polopativní vysvětlení psychiatra ke konci filmu degraduje scénář do sfér podprůměrných. A tak sorry POMO, sorry chlapi, já si pod pojmem "nadfilm" představoval trochu něco jiného.

Ptáčata (2008)

To byl teda kurva silnej ketamin...

Pupendo (2003)

Škoda, že Hřebejk točí čím dál tím větší sračky, protože stejně jako u Pelíšků se i tady krystalizují v kontrastu doby úsměvné, ale hlavně pravdivé situace a dialogy. Palec nahoru za Pavla Lišku a taky sem si v rámci doznívající atmosféry filmu musel stáhnout porno s Nikolou Peškovou, kde si to dělá s paprikama. To se nestává po každym filmu ne?

Rande (2010) (amatérský film)

Dost slabé.

Ratatouille (2007)

Larousse je utečenec z odboje. - Jakého odboje? - To neřekl, asi nevyhráli. Chválit kvalitu animace u Pixaru je nošením dříví do lesa a než Pixarovce někdo překoná, to dřív ženský pochopěj fotbal a naučej se řídit. A přesto všechno, sázka na jistotu jim vždycky vyjde. Roztomilej, nenáročnej a lehce moralizující mainstream, kde si myšákovi oči podmaněj nejedno dítko a kde i dospěláci budou mít na kahánku. Jedná z mála jistot v současném filmovém světě se jmenuje Pixar.