• Thriller

Mamka & taťka (2008)

Britský masaker v podaní morálne dokonale zvrátenej rodinky. Milovníci exploitation si určite prídu na svoje.

Bolest (2006)

Detská kolika z parapsychologického aspektu. Praktická príručka pre všetky budúce mamičky!

Funny Games USA (2007)

Neznáme nemecké herecké tváre vystriedali známe anglicko-americké „ksichty“, čo nepovažujem za najšťastnejšie. Niektorí ma presvedčili viac (Michael Pitt), iní menej (Naomi Watts). Celkovo som sa väčšmi zabával pri sledovaní originálu, resp. pôvodnej verzie z roku 1997. Tento experiment (t.j. prerobenie vlastného filmu od slova doslova) príliš nechápem a kladiem si otázku, prečo? 70%.

Brouk (2006)

Na filmových adaptáciách divadelných hier sa dajú ľahko popáliť prsty (pokiaľ nie ste Kenneth Branagh). Verím, že „Bug“ by poskytol oveľa väčší zážitok práve na doskách, ktoré znamenajú svet. 70%.

Home Sick (2007)

Nízkorozpočtový slasher – režisérsky debut mladého, ale pravdepodobne veľkého horrorového fanúšika s peknými špeciálnymi efektmi.

Jízda smrti (2007)

Veľmi dobre natočený horror.

Pod kůží (2008)

Predovšetkým oceňujem originálny nápad s atypickým parazitom. Uznávam tiež režisérsku zručnosť a cit pre kvalitnú horrorovú atmosféru (počnúc geniálnym úvodom). V neposlednom rade stojí za pozornosť výborná hudba. Na druhej strane však stojí neprehľadnosť útočných scén. Rýchly strih a kamera prakticky znemožňujú vidieť dolámanú chodiacu mŕtvolu - parazita v plnej kráse dlhšie ako cca jednu sekundu... Napriek tomu som s týmto filmom nadmieru spokojný.

Carver (2008)

Na môj vkus príliš amatérske. V podstate sa stotožňujem s výstižným komentárom užívateľa J*A*S*M.

Půlnoční vlak (2008)

Ryuhei Kitamura: "From day one I've told Clive we have to create a new icon of horror heroes and I think this Mahogany will be the new classic horror icon..." Režisér ukázal obrovské zanietenie k Barkerovej tvorbe a k horrorom zlatých 80. rokov. Okrem toho mal v rukách jedno veľké britské eso - skvelého Vinnieho Jonesa (človek si pozorovaním jeho hereckého prejavu môže okrem iného precvičiť aj "čítanie" neverbálnej komunikácie...:)). 90%.