• Thriller

Svůdné zombie (2008)

Na THS 2008 mala táto snímka obrovský úspech a ja len ľutujem, že som sa nezúčastnil projekcie spolu s rozosmiatym neurochirurgom Cabalom. Jeho rehot bolo počuť široko ďaleko... :-). 70%.

Monster Man (2003)

"A: What are you doing, dude? B: I think I took a wrong turn. A: Well, this is a perfect place for old fuck face to nail us. B: Fuck face? A: Yeah, you saw the guy. His face was totally fucked up. Looked like someone quilted his face together. Wired his jaw shut, too. So yeah, he´s fuck face in my book, so come on, let´s go." Štyri roky pred Shoot 'Em Up natočil Michael Davis nízkorozpočtovú horrorovú komédiu, ktorá síce miestami pôsobí poloamatérskym dojmom, ale občas aj pobaví (hlavne dobrými hláškami). Predstavte si Jeepers Creepers (prípadne The Texas Chainsaw Massacre) ako komédiu v štýle Road Trip a dostanete približnú predstavu o tom, ako vyzerá Monster Man. 50%.

Rozhovor s nepřítelem (2007)

Z uspokojivého námetu vznikla pseudofilozofická a pseudopoetická zlátanina.

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Dobre natočený krokodílí horror. McLeanovi sa miestami darí vytvárať veľmi kvalitné napätie (atmosféru), ale na druhej strane brehu stoja proti nemu nevýrazní herci (niektorí aj trochu nepresvedčiví) a nelogickosť ich postáv (poniektorých z nich). Tieto prekážky režiséra s pribúdajúcimi minútami (ku koncu filmu) ťahajú na samé dno rieky, do temných slano-sladkých hlbín klišé a priemernosti. Celkom škoda. 70%.

Jeskyně smrti (2007)

Vzácny to kúsok z Francúzska! Zaujímavé príbehom, (takmer) dokonalé vizuálom. Pre všetkých, ktorí majú radi tak trochu "iné" filmy. 90%.

Den delfína (1973)

Nádherný film plný citov a emócií s nadpozemsky krásnou hudbou Georgesa Deleruea!

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Pravda je taká, že Mulder a Scullyová majú najlepšie časy už dávno za sebou. Naposledy sme si ich užili (teda poniektorí z nás) pred 10 rokmi . To už sa bohužiaľ nezopakuje. Naši hrdinovia síce (viditeľne) zostarli, ale stále majú dosť síl (psychických aj fyzických) na to, aby sa podieľali na riešení nejakého nevysvetliteľného a sofistikovaného prípadu. Problém je v tom, že im to ich "duchovný otec" tentoraz neumožní. Carterovi evidentne dochádzajú nápady a okrem toho sa rozhodol ignorovať mytológiu, s ktorou ako scenárista tak dokonale pracoval v prvom celovečernom filme (a predtým v seriáli). Akty X: Chcem uveriť sú tak len elementárnou kriminálkou, kde paranormálne javy v podstate absentujú a celé to vyzerá (ako konštatuje užívateľ Adrian) ako priemerná epizóda zo seriálu len s tým rozdielom, že má 100 minút. Pre fanúšika seriálu (a prvého filmu) je to sklamanie. Mimochodom, ak si nechcete pokaziť aspoň aký taký zážitok z filmu, odporúčam opustiť kinosálu pred koncom záverečných titulkov... Na záver jeden detail - Mulder drží na filmovom plagáte v pravej ruke zbraň, vo filme sa (strelnej) zbrane ani nedotkne. 70%.

Temný rytíř (2008)

Dokonalosť v každej minúte! Tlieskam Ledgerovi za majstrovský herecký výkon! Tlieskam Nolanovi za tento film! (Doplňujúca informácia: v kine som bol v priebehu troch týždňov až trikrát!)

Bathory (2008)

Nádherný film! Drobné chybičky krásy sú v tomto prípade ľahko odpustiteľné. Hlavne sa nenechajte odradiť (ovplyvniť) tupými komentármi niektorých užívateľov (radšej nebudem menovať). Zjavne nemajú cit pre audiovizuálnu nádheru, ktorú táto snímka ponúka. Vivat Jakubisko!