• Thriller

Jezero smrti (2008)

Šokujúce, provokujúce, nekompromisné. Veľmi realistická dávka brutálneho detského teroru, ktorá vo vás zanechá obzvlášť hnusné pocity.

Rallye smrti (2008)

Macher na drsné postavy Jason Statham v poriadne nadupanej akčnej jazde, ktorú však treba brať s určitým nadhľadom. Len škoda, že takéto filmy nevznikajú častejšie.

Ještěři (2001)

Naozaj unikátna sračka. Svojim spôsobom za 5*.

Oko dravce (2008)

Nechcem spoilerovať, ale v podstate len kvôli odporne pozitívnemu finále nemôžem dať plné hodnotenie. Ten film mohol byť relatívne bezchybný, ak by ho tvorcovia ukončili vtedy, keď to snáď každý očakával... Áno, vtedy. Ja si dokonca myslím, že to možno pôvodne aj mali v pláne, ale potom zrejme zasiahla "vyššia moc" a presadila si svoje vlastné finále. Posledných pár minút totiž pôsobí, ako keby boli natočené dodatočne len preto, aby bolo dokonale uspokojené väčšinové americké publikum.

Kalvárie (2004)

Nepríjemne mrazivé chvíle...

Hra s nevěrou (2005)

Zaujímavý thriller, ktorý sa najskôr tvári otrepane a pomaly sa rozbieha, no postupne naberá na obrátkach a výsledkom je pomerne napínavá záležitosť, plná dejových zvratov, ktorá nenudí. Potešili aj niektoré herecké výkony (Owen, Cassel). Váhal som medzi 3* a 4*, takže nakoniec dávam 70%.