• Thriller

Kouzelná flétna (2006)

Nádherné, impozantné, geniálne. Nezabudnuteľný zážitok. Branagh je boh!

30 dní dlouhá noc (2007)

Nelogickosti sú niekedy odpustiteľné (ak ich nie je príliš veľa), inokedy nie. Toto je ten druhý prípad. Film má priam geniálny začiatok a prvá polovica je ešte ako tak stráviteľná. Neskoršie správanie jednotlivých postáv (vrátane upírov) však vyvoláva nechcený úsmev, čo by sa pri „vážnom“ horore nemalo stávať. A nezachráni to ani pár vizuálne veľmi pekných obrazov, ani niekoľko (nedotiahnutých) krvavých záberov. 70%.

Král Kalifornie (2007)

Michael Douglas tomuto filmu jednoznačne kraľuje a znovu tak potvrdzuje svoje herecké kvality. 70%.

Tajemství hrobky (2006)

Veľká spokojnosť s týmto pre mňa dlho očakávaným filmom (videl som skrátenú – 112 min. verziu aj 190 min. televíznu verziu). Príbeh sa odohráva v roku 35 n.l. Rímsky tribún Tito Valerio Tauro (vynikajúci Daniele Liotti) odchádza do Jeruzalema v spoločnosti svojho barbarského osobného strážcu Brixa (veľmi zaujímavý Dolph Lundgren), ktorého zajal pri svojej vojenskej výprave. Rímsky cisár Tiberius (Max von Sydow) ho totiž poveril dôležitou tajnou misiou – má vyšetriť smrť a možné zmŕtvychvstanie Ježiša Nazaretského. Základná otázka znie: kde je Ježišovo telo? Koprodukčný (televízny) film, ktorý je údajne remakom rovnomennej snímky z roku 1986, ma veľmi potešil. Sledoval som interesantný dej, ktorý ma nenudil, herecké obsadenie je priam geniálne a čerešničkou na torte (okrem nádhernej Mónicy Cruzovej) je prekrásna melodická hudba Andrea Morriconeho. Možno skonštatovať, že jablko v tomto prípade naozaj nepadlo ďaleko od stromu. Giulio Base (ako herec stvárnil napríklad vodcu neofašistov v snímke Skinheads z roku 1993) je rozhodne schopným režisérom. Veľmi sa mi napríklad páčilo, ako pomaly rozvíjal (priateľský) vzťah medzi Titom a Brixom a ďalšie charakterové premeny. Mimochodom, dvaja bulharskí herci Hristo Shopov a Christo Jivkov si zahrali aj v Gibsonovej snímke Umučenie Krista, pričom Shopov tam stvárnil dokonca tú istú postavu – Piláta Pontského. Dúfam, že bude vznikať viac takýchto kvalitných televíznych filmov.

Lesní duch (1980)

Horor pre celú rodinku z produkcie Walta Disneyho. 50%.

The Rage (2007)

Kurtzman, koncipovať, krvilačnosť, kochať, klišé, komédia, kompót, koncentrácia, krv, kúpeľ, končatiny, koža, krmivo, krkavce, koštovať, kruto, konfúzia, kostrbatosť, konina, kontrast, kamera, katastrofa, kritika, kumšt, kvalita, koniec, konštatovať. 70%.

American Gothic (1988)

Zaujímavý dej a výborné rozuzlenie. Svojrázna rodinka, ktorá obýva malý ostrovček niekde v Pacifiku, si hneď získala moje sympatie (perfektné herecké výkony všetkých jej členov!).

Panelák (2008) (seriál) odpad!

K tvorcom takýchto seriálov by sa malo pristupovať rovnako ako k páchateľom násilnej trestnej činnosti. Je dosť nespravodlivé, že masových vrahov zatvárame automaticky do väzenia a Kraus a spol. si kľudne žijú beztrestne na slobode. Pritom sa obe skupiny dopúšťajú porovnateľných ohavností, len s tým rozdielom, že (zlo)činy druhej skupiny môžu mať oveľa horšie a hlavne ďalekosiahlejšie následky (na psychiku konzumentov).

Hitman (2007)

Obsadenie Olyphanta bolo rozhodne dobrou voľbou. Ja som sa príjemne bavil.

Mozková příhoda (1988)

Nuda, hovno, gore, nuda, mozog, hovno, gore, hovno, mozog nuda, nuda... Nič lepšie ma nenapadlo. Asi sa mi počas sledovania filmu nejak poškodil mozog.