Cynthia je propuštěna z psychiatrie, kde se vzpamatovává z toho, že zavinila smrt svého dítěte. Aby ji manžel rozptýlil, vezme ji spolu s dalšími čtyřmi přáteli na opuštěný ostrov v Pacifiku, kde kdysi trávili líbánky. Malý letoun, kterým se na ostrov dopravili, má však poruchu a výletníci jsou nuceni strávit na ostrově noc ve stanech. Druhý den se vydají na výpravu po okolí a narazí na zdánlivě opuštěný dům, zařízený tak, jako by se v něm před mnoha lety zastavil čas. Pak je však překvapí obyvatelé domu, nejprve manželé, kteří si říkají Ma a Pa, později i jejich tři děti. A toto setkání nebude pro naše výletníky tím nejšťastnějším, co je mohlo potkat… (lola3121)

Slasher

Překvapivě pěkná záležitost. Pětice přátel (včetně debila s ukázkovym mulletem) ztroskotá někde v severozápadním Pacifiku a na malém ostrově narazí na podivnou, izolovanou, zpátečnickou (a zmršenou) rodinku, která si tam žije po svém. Autoritativní rodiče a jejich tři přerostlý haranti Fanny, Woody a Teddy, kterým táhne na kdovíkolik a pořád se chovají jak největší spratci. Jak obecně moc nemusím 80's horory (snad s výjimkou slasherů), tak se mi AMERICAN GOTHIC zamlouval. Dobře zahraný (týká se 'buranů'), zábavný, s fenomenálním a celkem dlouhotrvajícím psycho dojezdem. Prostě žádná diskosračka. ()

Bloody13

Překvapivě vyvedená záležitost ze stáje Johna Hougha, který má sice na triku skvělou duchařinu Legenda pekelného domu, ale i mimózní čtyřku Kvílení vlkodlaků. Tady se však pan režisér mimořádně vytáhl, protože American Gothic bych se nebál označit za jeho nejlepší hororový zásek. Dlouho se mi nestalo, abych skupině hlavních postav takhle fandil, záporáky zase totálně nenáviděl a docela těžko jsem odhadoval, co se stane v další minutě. Velký důraz se klade na psycho-gradování, v němž herecky všechny přebíjí veterán Rod Steiger. Vraždí se tu docela hodně a to na obou stranách barikády. Nádherně využitých 85 minut volného času. ()

BoPo

Bolo to ako špatne dohodnutý grupáč. Na začiatku tri ženy a dvaja chlapi. Takže očakávané zoskupenie. Potom sa však pridal dôchodcovský manželský pár. To hneď celú akciu dostáva do iného levelu. Účastníci zájazdu zaťali zuby, lebo si nechceli kaziť zábavu a pokračovali podľa plánu. Keď sa však ešte dovalila lolitka v prechode a jej rovnako svieži bráškovia, nebolo už žiadnych pochýb. Kto si nebude kryť prdel, tak si to škaredo odskáče. Takže milí užívatelia ČSFD, vyčurať, pomodliť a zrušiť profil na zoznamke. ()

Ten Druhy

Skupina mladých musí núdzovo pristáť s výletným lietadlom na ostrove neďaleko Seattlu. Ostrov je však neobývaný iba zdanlivo. Rodina, ktorá odmieta výdobytky modernej spoločnosti a žije v zbožnej viere podľa desatora, je od začiatku podozrivá. Asi päťdesiatročné deti bývajú s prísnymi rodičmi a správajú sa ako maloletí školáci. Zo strany hercov je to však nepresvedčivé teátro. Prehnaná starostlivosť o mŕtve dieťa, akoby bolo živé, ale presvedčivo vyzerá. Aj hrozivo. Ďalej je to už klasický slasher. Jeho nevýhodou je, že divák má možnosť vidieť prevažne len mŕtve telá: na útese, v lese, na pláži... Šialenej rodinke by možno viac pristal exploitation. V závere sa však karta prekvapivo obráti a posledná preživšia čudných obyvateľov vyhladí... Horor tak získa plusové body. ()

*CARNIFEX*

Potom ako Cynthiu prepustia zo psychiatrie, vyberie sa spolu s partnerom a pár priateľmi na výlet do hôr. Klasická pohodová stanovačka sa po nedorozumení s rodinou miestnych, zaostalých "buranov" mení na krutý boj o život. Vzorové hixploitation bez mimoriadneho gore? Snímok je skôr zameraný na psychický teror než násilie či brutalitu. Pokiaľ sa tešíte na niečo podobné, môžete zabudnúť. Kamera sa buď odvráti, alebo "kukne" príliš neskoro, keď už je po všetkom. Na mňa tento horor veľmi nezapôsobil. Škoda. Lebo toto mohla byť pecka. Chcelo by to remake - 50%. ()