Janega

Janega

okres Nitra

• 14.4.2012  15:40

Ďalšia uletená teen americká komédia, ktorej príbeh je dosť pritiahnutý za vlasy. To skôr uverím, že existuje čarodejnícka škola Rokfort, než že nejaký teenager úplne v pohode založí univerzitu, kde si robí, kto chce, čo chce a skončí to happy endom, tak že im dokonca udelia akreditáciu. No, na takú školu by som chcel chodiť aj ja.

• 20.8.2011  10:35

Tento film nemožno porovnávať s HP, ale ani so Saxanou. Nemecké filmy nikdy nemali vysokú úroveň.

• 27.8.2015  17:52

"Tentoraz to bude iné. Vtedy bol chlapec a dievča, teraz sú dvaja chlapci. A určite mnoho ďalších vecí bude iných." (Rusty Griswold) Pôvodné filmy o rodinke Griswoldovcov mám veľmi rád, preto som sa aj trochu obával, či dobrodružstvo novej generácie nebude potupou predošlých filmov. Našťastie nie je. Filmári moc neexperimentovali s dejom filmu, skrátka zvolili klasickú tému "americká rodina v sračkách" a tie "sračky" sa snažili, čo najviac dotiahnuť do absurdností. A funguje to. Veľmi dobre som sa pobavil. Tiež sa mi páčili rôzne odkazy na pôvodný film. Bez filmovej hviezdy 80. rokov Chevyho Chase to už síce nie je ono, ale Ed Helms slušne preberá štafetu. Ak môžem dať radu, nepozrite si trailer, lebo prídete o momenty prekvapenia..

• 3.11.2018  21:28

Ide sa podľa klasickej holyvúdskej šablóny - vzostup, pád, znovuzrodenie. Vraj je tam oproti skutočnému životu Freddieho Mercuryho niekoľko faulov, ale keďže ide o film do kinosálu pre široké publikum, je pochopiteľné, že si to filmári po dramatickej stránke upravili. Ak kvôli niečomu sa oplatí zájsť do kina, tak ísť si na plné pecky vypočuť hity od Queen, je to iný zážitok než si ich pustiť doma, kde si musíte dávať pozor, aby vám nebúchali na stenu susedia.

• 30.7.2011  10:18

Je to tak neuveriteľná blbosť až som sa skoro uchechtal k smrti :D

• 25.11.2013  12:45

Žijeme v postanarchistickom Slovensku, kde vládne beznádej a prežije len ten, kto má zbraň či baseballovú palicu. Z mužov sa stali vyholení bastardi bažiaci po krvi a zo žien zase štetky. Všetky nadávky boli uzákonené v spisovnom jazyku slovenskom. Toto je akási vízia tvorcov filmu. Hlavným problémom filmu je príbeh, ktorý žiadny nie je. Abstentuje akákoľvek zápletka, sú to len črepiny zo života zopár ľudí, ktoré nie sú nijak dejovo prepletené. Potom sú tu postavy, kde nie je presne určené, ktoré z nich sú hlavné, vedľajšie a kto je vlastne len komparz. Väčšina sa len mihne na 5 minút, dá pár hlášok, pričom v každá veta obsahuje min. 10 nadávavok. A práve na nadávkach sa tieto dialógy zakladajú. Nebyť ich, tak postavy v podstate nemajú ani čo rozprávať. Vyzerá to asi takto "Ako sa ty k***t do p*či máš?" "Na p*ču, robota je na p*ču, počasie je na p*ču, j*b*m na to". Z hereckého obsadenia na pedestiály stojí gay mafián Batthyanyi a sfetovaná Fialová. Keby to bolo myslené ako dokument o problémovej mládeži, tak prosím, ale ako celovečerný film to nefunguje.

• 9.9.2012  10:42
    Bruno (2009)

Neviem či ide o napodobeninu Borata alebo o jeho paródiu. Tak či onak nie je to zrovna vydarené. Celý humor filmu si zakladá na perverznosti všetkého druhu. Niekedy to padne na úrodnú pôdu a človek sa zasmeje, inokedy je to už prehnané.

• 1.1.2019  09:28

Dvakrát nepoviem, že v našich končinách (kde na rating rodičia nepozerajú a zamestnanci kina neupozorňujú) nejaký rodič v dobrej snahe stráviť so svojou ratolesťou čas si zašiel na tento film do kina, aby následne po 10 minútach svoje dieťa odtiaľ vyprevádzal so zakrytými ušami a očami, no s túžbou si ten film dopozerať. Dospelácky film u mňa nerobia nadávky, pokiaľ nie sú vhodné zakomponované do danej situácie. Takže pokiaľ počujem každú minútu niekoľkokrát "k*rva, k*rva, k*rva", tak zas také cool mi to nepríde.Dospelácke na tomto filme je skôr satirizovanie dnešnej spoločnosti, politiky, náboženstva, sexuality. No nečakajte žiaden sofistikovaný humor, ide skôr len o také pubertálne robenie si srandy.

• 22.12.2013  19:17

Vianoce, DeVito, Broderick a susedská vojna. Čakal som väčšiu zábavu.

• 2.11.2012  15:55
    Báječné dorty (TV seriál) (2010)

Na hrubý kus korpusu natrieme tenkú vrstvu plnky, nakydáme na to kilo maslového krému, a aby to nevyzeralo nechutne, zabalíme to do sladkej plachty menom fondán, bez ktorého by snáď tie torty ani nemohli existovať. Spočiatku obdivujete na tejto relácii všetko, celú tú prácu, kreativitu, zručnosť a v neposlednom rade aj samotnú cenu torty, ktorá niekedy stojí viac než celá svadba. No po niekoľkých dieloch človek zistí, že postup prípravy tôrt je v podstate všade rovnaký, tak jediné na čo sa vlastne tešíte je len už výsledný výtvor tohto sladkého umenia. Každopádne táto relácia by mohla inšipirovať aj našich cukrárov, aby začali vyrábať aj oni takéto extrémy.

• 26.12.2012  16:58
    Búrlivé víno (TV seriál) (2012)

Príbeh o "veľkej" láske, ktorej neprajú dve znepriatelené rodiny. Aké originálne. Stupidita slovenskej televíznej tvorby sa znova prepadla hlbšie.

• 15.8.2016  20:44

Nie som ani márvelák ani DCčkár, z oboch brehov mám rád tak akurát Spider-mana a Batmana. Aj keď porovnávanie Marvelu a DC comics mi príde už smiešne, tento rok viedli medzi sebou veľký súboj s dvoma podobnými projektmi, takže i mne nedá neprispieť svojim názorom. BvS i CA3 sú veľmi podobné v kladoch i záporoch, zatiaľ čo ten prvý menovaný to však schytal oveľa viac, avšak ani ten druhý by sa nemal moc vystatovať. CA3 má dobrú akciu, čo je pre mňa jedne z predpoklad kvalitnej komiksovky. Avšak problém nastáva v pointe bitky medzi superhrdinami. Bojujú na život a na smrť až nato že na tú smrť nebojujú, takže sa o nich ani moc neobávate. Skončí to modrinami nanajvýš ochrnutím, ktoré však ľahko "vyliečia" robotickými protézami. Neúmyselné zabitie a následná brutálna pomsta by tomu dodala grády. No a hlavný záporák 0 bodov. Potešil Spider-man a ostatní mi boli ukradnutí. P.S. Ak by som točil komiksovku od Marvelu, tak trápnu cameo scénu so Stanom Lee by som jednoznačne vystrihol.

• 31.3.2019  22:12

Typická marvelovka nič viac, nič menej. Plusom je chýbajúca love story a ďalším plusom je, že hrdinka nepotrebuje záporákovi nič dokazovať. Pre mňa táto šablonovitá komiksovska neponúka nič, čo by stálo za druhé pozretie. Ani neviem, či by sa z toho dalo vyťažiť viac.

• 23.4.2012  12:40

Nie je Bond ako Bond. A Campbell nás o tom presvedčil. Nejedná sa o žiadny sci-fi film, kde autá lietajú, hodinky sú malý TV a topánky vás vystrelia k nebesám. Takéto prkotiny tu nenájdete a práve tým nový James Bond sa stáva akýsi reálnejším. Samozrejme akčné scény sú stále pritiahnuté za vlasy, ale to musí byť, sú perfektne zvládnuté a človeku až vyrážú dych a drží ho vo veľkom napätí Dokonca aj príjemné posedenie pri pokri nedovolí divákovi odtrhnúť oči z filmu. A Daniel Craig ako agent 007? Vynikajúci, budúcnosti budú zaňho hľadať ťažko náhradu. Je to akoby reštart Bonda (ako pri Nolanovom Batmanovi), ktorý sa po všetkých stránkach vydaril..

• 31.7.2012  22:08
    Catwoman (2004)

Catwoman bola určená na neúspech z týchto zásadných dôvodov: 1. Nebola presne určená divácka kategória, pre ktorú by mal byť film určený. Pre komiksákov asi ťažko, kedže s pôvodnou komiksovou postavou má spoločné len prezývku "Catwoman". Pre deti je to neoriginálne, pre mužov málo sexuálne atraktívne, takže mi zostáva skupina zakomplexovaných žien, ktorých je síce vo svete veľa, ale nie dosť na to, aby spravili dostačujúce zisky. 2. Catwoman bola vytrhnutá zo zaujímavého miesta zvané Gotham a hodená do reálneho nudného sveta Lake city. 3. Nesexi Berry s jej nesexi kostýmom. 4. Zápletka o krému, ktorý má omladzovať, no namiesto toho znetvoruje, je hodná akurát tak céčkového hororu. 5. Hlavná záporáčka Stone je rovnako "silná" ako Catwoman pričom ju neoživovali mačky ani nijak inak neprišla k nejakým superschopnostiam, takže ich záverečná bitka vyzerá ako boj dievčat v bahne. 6. Celkovo sa pokladá Catwoman skôr za prívesok k Batmanovi, pretože samotná postava neoplýva nejak zásadnou osobnosťou, ktorá by mohla byť zaujímavá.

• 30.12.2013  10:56
    Chlapi neplačú (TV seriál) (2013)

"Páči sa ti moja mama?" "Ty sa mi páčiš." Už som to niekde počul. Áno, vo filme Ako vytrhnúť veľrybe stoličku. To, že autori vykrádajú sami seba by nevadilo, ale že sa pustili aj do takýchto pekných filmov, je už trocha drzosť.

• 14.4.2014  14:20

Hulk Hogan, Vin Diesel a teraz k tomu ešte aj Jackie Chan. Je to neoriginálne, nevtipné a hrá v tom Jackie Chan.

• 11.1.2019  21:29

Tak ako väčšinu (resp. všetkých) aj mňa baví najmä prvá polovica filmu, kde máme zábavnú naháňačku medzi policajtmi a vojakmi. Druhá časť, ktorú tvorí béčková romanca, je znateľne slabšia a nezaujímavá. Baví výborný Langmajer a ešte lepší Roden. Čo ma však vždy pobavilo je tá zmaľovaná susedoviec krásavica.

• 29.9.2014  21:06
    Crazy TV (TV seriál) (2012)

Ľudí tam od hlavy po päty oblievajú hasičskou hadicou, hádžu im do ksichtu torty, pričom im ušpinia polovicu oblečenia a tí ľudia, keď zistia, že je to skrytá kamera sa úprimne tešia tomuto strápneniu pred celým národom. Dokonca keby ich podpálili, tak ešte s veľkým úsmevom zakývajú do skrytej kamery. Myslím, že je každému jasné, že v skutočnosti by normálny človek im v takýchto prípadoch tú kameru rozdrbal na hlave. Fakt sa mi nechce veriť, že v niektorých prípadoch to nie je zinscenované divadielko, lebo občas je to naozaj prehnané a vtedy mi tie reakcie "nachytaných" prídu dosť hrané. Je to slabší odvar Just for laughs, ktorý určite bol inšpiráciou pre túto kvázi skrytú kameru. 8. 1. 2016- V jednej nachytávke, zo srandy rozbili jednému pánovi čelné sklo na aute, a ten keď zistil, že je to skrytá kamera, tak to bral v pohode. Alebo druhému vymenili auto, pričom mali "náhodou" taký istý model len inej farby. Takže je jasné, že toto musí byť hrané.

• 23.9.2013  11:16

Film v sebe nesie posolstvo, že spravodlivosť je relatívny pojem, a preto ani justičný systém nemôže fungovať správne. Samotný príbeh je predvídateľný miestami prekvapivý, každopádne napínavý a dynamický. Preto som očákal dramatické finále, ktoré sa akosi nedostavilo. Skončilo to tak, ako to malo skončiť, no nepredchádzalo tomu nič, kvôli čomu by ste ani nedýchali.

• 29.5.2015  15:19

Podtitul "Trón Atlantídy" ma neviem prečo odrádzal od pozretia filmu. No nakoniec som rád, že som sa odradiť nenechal a pozrel som si origin Aquamana. Príbehovo aj akčne je to oproti ostatným dobrodružstvám JL taký priemer, no medzi DC animákmi mu patrí miesto. Pravdepodobne by som tomu dal 3 hviezdičky, no Lanternova hláška "Brácho, snad ho nechceš rozmáchnout v bulváru." ma úplne dostala. Neviem, ako je to v pôvodnom znení, no tak som sa zasmial, že som musel dať o tú hviezdičku naviac.

• 18.3.2016  23:04
    Deadpool (2016)

To je taká p******a. :D Popri detinských Marvelovkách a vážnom DC tu máme Deadpoola. Stále ide o klišoidné komiksové story z origin superhrdinu, zloduchmi, láskou a atď. Skrátka príbeh na 2 hviezdičky. Čo však dáva tomuto filmu osobitný punc je jeho hlavný (anti)hrdina. Aj napriek tomu, že Deadpool nastavuje akési zrkadlo tým všetkým komiksovým filmom, nepôsobí film ako paródia. Po Kick-Ass je Deadpool ďalším sviežim vánkom v žánri komiksových filmov.

• 27.7.2018  02:31

Satirizovanie vtedajšieho Hitlerovho režimu stvárnili fajn, no záverečná propagandistická bodka je z pohľadu ďalšieho pôsobenia USA vo svete ešte väčšia satira.

• 30.1.2012  22:09

Po prvom pozretí som nemohol uveriť, ako sa dá tak vynikajúca predloha pokaziť filmom. Prostredie, v ktorom sa film odohráva, herci a ich herecké výkony, zmeny oproti knihe a ten koniec!!! všetko, proste všetko je zle.

• 30.1.2012  21:58

Samotnú predlohu považujem za klenot tvorby Agathy Christie, a práve preto je asi ťažké rovnaký klenot natočiť. Nepodarilo sa vytvoriť tú úžasnú napínavú a psychologicky-drásajúcu atmosféru, ktorú človek zažije pri čítaní knihy. Herecké výkonu sú nespresvedčivé, herci nedokázali vyjadriť ten strach a zúfalstvo zo smrti. Celé to zaklincovalo ten blbý koniec filmu. Naozaj bol potrebný ten happy end?

• 31.7.2012  10:52

V kategórii priblblých amerických komédii je to priemer. Zopár dobrých gagov, ale nič, za čo by ste sa chytali za brucho. Rolu antisexi džigola bolo treba zveriť škaredému, blbému a netalentovanému hercovi. Rob Sneider tieto podmienky spĺňa.

• 7.1.2013  20:42
    Deň a noc (TV seriál) (2013)

"A copak to je velebnosti?" "Sodoma gomara Matoušková." Ale fakt čo to je, seriál alebo reality show alebo...? Lebo nechápem tomu. Ak je to seriál, tak to nemá nejaký zmysluplný dej a ak je to reality show, tak zas reálne to moc nie je. Tak či onak je to nepodarené.

• 29.7.2012  13:56
    Digimon (TV seriál) (1999)

Skupinka detí plahočiacich sa po krajine zázrakov, doprevádzané dobrými príšerkami, ktoré ich majú uchrániť pred zlými príšerkami. Porovnávané s komerčne úspejšnejšími Pokémonmi, avšak kvalitou sú viac-menej vyrovnané.

• 1.9.2015  11:45
    Divergence (2014)

Ďalšia x-tá postapokalyptická pubertiacka fantasy. Bez originality, bez zmyslu a logiky. Hlavnými postavami sú zase nejakí vyvolení zasrani, čo musia spasiť celý svet. Taký príbeh snáď mohla vymyslieť len nejaká pubertiačka, lebo sa mi nechce veriť, že toto by mohlo byť dielo dospelého svojprávneho človeka. Samozrejme, herecké obsadenie je ako vystrihnuté z časopisu Bravo, aby dievčatká dostávali orgazmy pri pohľade na tých fešákov. Posledný diel sa zas bude deliť na 5 filmov, a aby toho nebolo málo, určite vymyslia ešte nejaké pokračovania.

• 13.2.2015  10:20
    Divocí koně (TV seriál) (2014)

Toto je ten nový seriálový shit? Teda hit? Stratil som drahocennú hodinu vo svojom živote. Dej žiadny, dialógy stupídne, herci úbohí. Výstižnejší názov je Divoká konina.