Babovřesky (2013) odpad!

"Velebnosti, jdu blejt!" Najväčší rozdiel medzi týmto a starým dobrým Slnce, seno,.. je v hereckých výkonoch hercoch. Zatiaľ čo v Slnce, seno,... boli herci i neherci úplne prirodzený až autentický, tak tu je to celé také preafektované. Taktiež tu chýba výrazný protagonista, akým bola v Slnce, seno... Helenka Ružičková alias Škopková. Postavy sú tu nevýrazné. Ďalším problémom je dej, ktorý vlastne ani žiaden nie je. Hlavnou postavou by mal byť nový kňaz okolo ktorého by sa asi mala celá situácia točiť, no je postavená iba na zopár rádoby vtipných skečov. To isté platí aj o postave starostu. Iná (asi) hlavná postava sa ukáže až v polovici filmu. A tie staré strigy sú na nakopnutie. Babovresky pôsobia ešte nekonzistentnejšie než Kameňák.

Babovřesky 2 (2014)

Pokrok oproti predchádzajúcemu filmu je vtom, že je tu nejaká dejová zápletka. A keďže v predchádzajúcom filme nebola žiadna, tak tu sú rovno dve (kontrola z ministerstva a dohadzovanie hokejistov). Bohužiaľ obe zápletky, napriek svojmu komediálnemu potenciálu, sú spravené na hovno. Viac k tomu nejde ani napísať.

Babovřesky 3 (2015) odpad!

Pochopím veľa vecí, ale nikdy nepochopím, ako Troška môže byť spokojný s touto trilógiou. Jediným racionálnym vysvetlením je senilita možno debilita. Film bez deja, bez vtipu, bez nápadu, bez atď. Bohužiaľ musím súhlasiť s jednou recenziou, kde Trošku nazvali "šmejdom z kulturáku".

Báječné dorty (2010) (seriál)

Na hrubý kus korpusu natrieme tenkú vrstvu plnky, nakydáme na to kilo maslového krému, a aby to nevyzeralo nechutne, zabalíme to do sladkej plachty menom fondán, bez ktorého by snáď tie torty ani nemohli existovať. Spočiatku obdivujete na tejto relácii všetko, celú tú prácu, kreativitu, zručnosť a v neposlednom rade aj samotnú cenu torty, ktorá niekedy stojí viac než celá svadba. No po niekoľkých dieloch človek zistí, že postup prípravy tôrt je v podstate všade rovnaký, tak jediné na čo sa vlastne tešíte je len už výsledný výtvor tohto sladkého umenia. Každopádne táto relácia by mohla inšipirovať aj našich cukrárov, aby začali vyrábať aj oni takéto extrémy.

Bathory (2008)

Historické veľkofilmy o významných osobnostiach zvyčajne sledujú len ich jednu etapu života. Ked však mapujú celý ich život od narodenia po smrť začína film byť naťahovaný, učebnicový až nudný. A bohužial, touto cesto sa vydal aj Jakubisko. Jeho film Bathory skôr pripomína dokument než filmový blockbuster, ktorý z neho chcel mať. Jakubisko je známy svojimi poetickými filmami s jednoduchým dejom a tento film bol preňho proste veľké sústo. Film má veľa vedlajších línií, čo spôsobuje, že divák som v ňom občas stráca. Veľké boje s Turkami vyzerajú ako divadielko amatérskych šermiarov. Zato dobové kostými a interiéry sa vydarili. Z hereckého obsadenia najviac exelujú Anna Friel, Karel Roden a Franco Nero, ktorí podali vynikajúce herecké výkony. Naopak za najväčší omyl považujem obsadenie Deany Jakubiskovej, ktorá rolu Darvúlie úplne nezvádla. Tiež Vondráčková by mala zostať pri spievaní a Mádl pre pubertálnych filmoch. Vo flme je zopár úplne zbytočných postáv ako napr. dvaja mnísi. Nakoniec by som ešte dodal, že Slováci sa veľmi hrdili, že taký veľkofilm je z veľkej sčasti slovenský, ale v skutočnosti tam hrá asi 3 a pol slovenských hercov a aj to sú skôr komparz. Po veľkom celoživotnom diele Jakubiska zostala len zaprášená spomienka, veľké dlhy a vlažné recenzie.

Batman (2022)

Znova nový Batman, znova pojatý inak a znova výborne. Príde mi to taký mix Burtona a Nolana. Pokiaľ vám príde Nolanov Batman realistický, tak Reeves ho ešte predčil. Zároveň však Reeves na tú realistickosť netlačí ako Nolan. Zo začiatku je príbeh dosť uťahaný a pomaly sa rozbieha (čomu neprispieva ani príliš dlhé a zbytočné zábery na postavy), ale dej postupne graduje a graduje do famózneho finále. Film má veľa postáv a každá z nich má akúsi svoju podzápletku, čo spočiatku môže prísť zmätočné, ale postupne všetko do seba zapadá. Hlavný záporák Riddler v tomto spracovaní nadobudol úplne nový rozmer a na šaskujúceho a trápneho Carreyho nech sa už zabudne. Toto je skutočný psychopat. Aj Tučniak tú má svoje miesto a nie je v tomto filme iba preto, aby bol, ale pekne mu film vydláždil cestu na pokračovanie. Zoë, to je skrátka Catwoman. Pattinson však trošku zadrháva a jeho emo štýl a až príliš vážne správanie ako Bruce Wayne občas pôsobí divne až smiešne. Celkový dojem je však výborný, ale bude to chcieť ešte jednu projekciu, aby som sa lepšie vyznal v rozmotávaní tej zločineckej zápletky. P.S. spoiler To úžasné cameo Jokera, stačil mi len jeho obrys tváre, hlas a smiech a už teraz chcem dvojku s týmto Jokerom.

Batman (1989)

Trvalo niekoľko desaťročí, kým sa niekto rozhodol prezliecť Batmana z elasťákov do namakaného prevleku, prestavať Gotham z vidieckoho mestečka na temné gotické veľkomesto a pretvoriť cirkusového Jokera na šialeného vraždiaceho maniaka z večným úsmevom. Tým niektom je Tim Burton. Jeho batmanovky sú proste kultovky. Možno by si človek vedel predstaviť aj iného predtaviteľa Batmana ako Michael Keaten, no aj tak má niečo do seba. Jack Nicholson ako Joker exeluje aj napriek tomu, že jeho mimika sa obmedzila len na klipkanie očami. A Kim Basinger je príjemná a krásna čerešniška. Tak ako teraz Nolan spôsobil vzostup Batman, takisto sa to podarilo aj Burtonovi, ktorý mal čo robiť, aby sa Batman odpútal od seriálov frašky zo 60. rokoch.

Batman (1966)

My, čo sme vyrastali na Burtonovkách a Nolanovkách berieme tento film s véééééééľkym nadhľadom, lebo inak pre tento Batfilm (alebo skôr Badfilm?) ani neexistuje dostačujúce hodnotenie. Pozeráme sa na to ako na nešťastnú paródiu, no až mám zimomriavky, keď´si pomyslím, že toto mohli v tom čase brať aj vážne, keďže nemali možnosť porovnáť s inými filmami o Batmanovi. Tomuto filmu nič nie je (ako hovorí Robin) "sväté".

Batman a Harley Quinn (2017)

2 hviezdičky aj to iba kvôli tomu, že je štvrtok. To čo by vystačilo na 20 minútovú epizódu, tu natiahli na hodinu nudnej vaty.