Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Aj po 20 rokoch nám Indiana Jones prináša skvelú dobrodružnú jazdu. Obsahuje všetko to, čo sme milovali v pôvodnej trilógií- parádnu akciu, zábavu a výborné herecké obsadenie. Harrison Ford je aj so šedinami stále charizmatický dobrodruh.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

To je to, čo som potreboval- riadnu dávku akcie a akcie, rafinovaný príbeh, zábavu a k tomu super herci. Dnešný kinozážitok dopadol na výbornú.

Muž z oceli (2013)

Myslím, že lepší začiatok si Superman ani nemohol priať. Taktiež je to dobrý štart pre nové filmové DC univerzum. Prvá polovica filmu sa zameriava na predstavenie Supermana. Je to predstavovanie zdĺhavé, paralelne sa tu prelínajú flashbacky z detstva s hľadaním vlastnej identity. Tvorcovia sa tu snažili ukázať psychologickú stránku osobnosti človeka, ktorý sa musí vyrovnať s tým, že je iný. Avšak v prípade komiksového filmu šli až moc do hĺbky, čo pôsobilo dosť naťahovane a divák nadobudne dojem, že film sa nikam neposúva. No potom prichádza druhá polovica filmu, a to je naprosto šialená akcia. Tak deštruktívnu akciu ste nevideli ani v Avengers. A pritom tu nie je skupina superhrdinov a nebojuje sa tu s celou armádou monštier. Henry Cavill je veľmi dobrou voľbou na rolu Supermana. Sympaťák a veľmi charizmatický. Teraz tento komiksový svet len ďalej rozvíjať blížiacimi sa filmami ako Batman v. Superman či Liga spravodlivých. P. S. Páči sa mi, že Superman nemá elasťákový kostým.

Popelka (2015)

Keďže v kine na Popoluške bola moja sestra, rozhodol som sa, že výnimočne jej dovolím ohodnotiť tento film za mňa. Ako žena ho asi viac docení. Takže okrem jej 5 hviezdičkového hodnotenia, film okomentovala jednou vetou:"Bolo to úžasné!"

Herkules (1997)

Tvorcovia od základov prekopali grécku mytológiu, no zostavili z nej zábavný a napínavý animák. Aj samotnou animáciou dokázali navodiť grécku kultúru. Dokonca mi nevadia ani piesne, pretože sú veľmi rytmické a dynamické. Podľa mňa jeden z najlepších animovaných filmov od Disney.

LEGO® příběh (2014)

Po 13 rokoch konečne poriadny animák. Predtým to bol prvý Shrek, ktorý nabúral klasickú koncepciu rozprávok a ukázal ich novú dimenziu, teraz je to Lego movie, ktorý dokázal, že film o detských hračkách nemusí byť len infantilná podívaná pre deti ako bolo Toy story. Toto tu na poli animákov chýbalo. Pre deti je to úžasný interaktívny výlet do Legolandu, dospelí zas ocenia výborný humor. No aby ste ho naozaj ocenili, potrebujete byť v obraze v dnešnej popkultúre, inak mu budete rozumieť asi tak ako 5 ročné deti. No ak by tomu humoru rozumeli deti, nebolo by to zas tak suprovo smiešne pre nás starších. Zo začiatku to môže vyzerať ako blbý mišung všetkého možného, no finálna pointa dáva tomuto filmu zmysel. Možno je to marketing a obrovská reklama na Lego (po tomto filme aj rozmýšľam nad kúpou stavebnice), no na druhej strane prečo nie. Ide predsa o jednu z najkreatívnejších hračiek na svete. A nechcete byť predsa ako ten zlý tato vo filme.

Superhrdinovia (2014) (seriál)

Pekný detský seriál na sobotňajšie dopoludnie. Podotýkam na sobotňajšie dopoludnie, nie piatkový prime-time.

Želvy Ninja (2014)

"Hlási sa April O´Neilová z kanálu 6. Stojím pred kinosálou, kde sa práve skončila premiéra filmu Ninja korytnačky. A máme tu prvého diváka. Aké sú Vaše dojmy z filmu?" "Nové Ninja korytnačky sú SUPER!" Nepamätám si, aby niektorý film bol prijímaný s takými predsudkami ako práve nové Ninja korytnačky. Ľudia sú to Ninja korytnačky, čo ste čakali psychologickú drámu? Kto ide na film s predsudkami ten už len z princípu dá nízke hodnotenie. Kto však sa však ide do kina zabaviť a zaspomínať si, dostane to po čom túži. Skvelý korytnačí humor vás pobaví (no až na ten prd, ale budem sa tváriť, že to bol niekto z kinosály), prepracovaná a skvelá akcia vás zas nadchne, i keď miestami je trochu nepriehľadná. Výzor korytnačiek a Trhača je mierne prehnaný. Korytnačky sú až príliš zmutované a v Trhačovom kostýme by sa v skutočnosti človek zadusil, nieto ešte akrobaticky bojoval. V roli April si viem predstaviť aj iné herečky než Megan Fox, no bola celkom v pohode (páči sa mi, že jej žltá bunda odkazuje na žltú kombinézu z animovaného seriálu). Nechápem tie extra negatívne kritiky, pripisujem to naozaj len tej predpojatosti. Nové Ninja korytnačky sa vydarili a teším sa na druhý film, kde dúfam sa dočkám Rocksteadyho a Bebopa, lebo to by znamenalo ešte viac humoru a akcie. Považujem tento film za úspešný štart novej filmovej série. No a ak by bola na konci ešte titulná pieseň z animovaného seriálu, bola by to čerešnička na torte.

Třída - Život poté (2010) (seriál)

Tento 7 dielny seriál je pre všetkých, ktorých emočne zasiahol film Zkažená mládež (2007) a zaujímajú ich osudy jednotlivých priamych či nepriamych protagonistov týchto udalostí (žiaci, učitelia, rodičia,...). Každý diel je venovaný samostatnej postave. Niektoré diely sú zaujímavejšie, niektoré menej, no vidieť, že tvorcovia si dali záležať a zameriavajú sa najmä na psychologickú stránku postáv. Držia sa "reality" čiže "ako by to asi pokračovalo v skutočnosti", i keď posledný diel o Kasparovi mi pripomína Ameriku. Jednotlivé osudy majú k danej situácií relatívne šťastný koniec.

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Morbídne zábavná rodinka Addamsovcov svojim svojským čiernym humorom a prístupom ku životu patrí už medzi veteránov amerických sitcomov. Je to originálny námet na paródiu klasických hororov. Ich čierno-biele príbehy dokážu pobaviť aj po 50-tich rokoch, a to aj napriek tomu, že dnešný humor je na inej úrovni (a nemyslím tým na lepšej úrovni).