Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Málokedy sa stane, že film vo mne vyvolá skutočný filmový zážitok plný emócií, no tomuto snímku sa to podarilo na plnej čiare. Je to asi ten najdepresívnejší film, aký som kedy videl, kvôli čomu som mal niekoľkokrát chuť ho prepnúť, no som rád, že som tento filmový skvost dopozeral do konca.

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

Ako sa po tak výbornom prvom filme, dokázala táto séria tak zošupnúť? Je to blbé aj na detský animák.

Přání k mání (2017)

Novodobá vianočná klasika z toho asi nebude, no po veľmi dlhom čase sa jedná o príjemný a dobre natočený film z československej produkcie. I keď sa to snaží tváriť amerikáno, a tým to občas pripomína všetky tie klišé zaoceánske TV filmy o detských dobrodružstvách. Postavy sú rozprávkovo šablonovité, no veľké plus sú sympatickí a charizmatickí herci, a to ako detskí herci (ktorí prekvapivo nie sú otravní), tak aj stará škola. Palec nahor pre tento film.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Príbehovo by sa to dalo skrátiť na jeden z tých 10 minútových špeciálov. Vlastne sa čudujem, ako to dokázali natiahnuť na 90 minút.

Aquaman (2018)

DC znova týmto filmom potrvdilo, že sa malo začínať so sólovkami a nie tímovkami. Aquaman je meganabitý blockbuster, kde je toho veľa, ale fakt veľa všetkého možného. Nečakajte však nejakú ťažkú filozofiu alá Temný rytier, je to skrátka typická komiksovka, nič viac nič menej. Mnohí Aquamana prirovnávajú marvelovkám, lebo to nemá sépiový filter a o čosi viac sa hláškuje, no Aquaman nie je Batman, ktorý má šichtu v noci v špinavých uliciach, takže v tomto filme by sa "temnota" ani nehodila. Ale keď už porovnávať s Marvelom, tak táto sólovka s Aquamanom sa v kľude vyrovná aj prvým Avengers.

Bohemian Rhapsody (2018)

Ide sa podľa klasickej holyvúdskej šablóny - vzostup, pád, znovuzrodenie. Vraj je tam oproti skutočnému životu Freddieho Mercuryho niekoľko faulov, ale keďže ide o film do kinosálu pre široké publikum, je pochopiteľné, že si to filmári po dramatickej stránke upravili. Ak kvôli niečomu sa oplatí zájsť do kina, tak ísť si na plné pecky vypočuť hity od Queen, je to iný zážitok než si ich pustiť doma, kde si musíte dávať pozor, aby vám nebúchali na stenu susedia.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Aj napriek času a zmene režimu je tento seriál stále aktuálny. Postavy sú výborné vykreslené, ani kladné ani záporné, ale skrátka také ľudské. Seriál obsahuje mnoho krásnych myšlienok, ktoré tam nie sú dané nasilu, ale pekne vychádzajú zo situácií. Všetko to zvýrazňuje aj krásna hudba od Petra Hapky. Oproti ostatným seriálom, ktoré končievajú šťastne, tento seriál nemá šťastný koniec, ale končí nádejou. "My všichni školou povinný" skutočne docenia len tí, ktorí v tomto obore pracujú.

Venom (2018)

Dúfam, že sa Venom dočká pokračovania, aby to mohol riadne roztočiť s Carnage. Tentoraz sa jedná o poriadne naťahovaný origin, kde sa to rozbalí, ale aj rýchlo zabalí až v poslednej tretine. Tiahne to najmä aj skvelý Tom Hardy.

Babovřesky 3 (2015) odpad!

Pochopím veľa vecí, ale nikdy nepochopím, ako Troška môže byť spokojný s touto trilógiou. Jediným racionálnym vysvetlením je senilita možno debilita. Film bez deja, bez vtipu, bez nápadu, bez atď. Bohužiaľ musím súhlasiť s jednou recenziou, kde Trošku nazvali "šmejdom z kulturáku".

Babovřesky 2 (2014)

Pokrok oproti predchádzajúcemu filmu je vtom, že je tu nejaká dejová zápletka. A keďže v predchádzajúcom filme nebola žiadna, tak tu sú rovno dve (kontrola z ministerstva a dohadzovanie hokejistov). Bohužiaľ obe zápletky, napriek svojmu komediálnemu potenciálu, sú spravené na hovno. Viac k tomu nejde ani napísať.

Časové pásmo bylo změněno