Město (2010)

Zápletka tuctová, všechno je dost průhledný, člověk čeká, že už ho asi Ben ničím nepřekvapí a pak přijde konec. Ten je epickej. Žádnej překvapivej zvrat nebo pointa, ale má nějaký svoje kouzlo.

Rocky V (1990)

Nevím, jak tohle fungovalo jako samostatný film, na který čekalo asi hodně lidí nějaký ten pátek dopředu, to nedovedu posoudit, neboť jsem příliš mladý. Zato můžu říct, že jako jeden díl ze série šlo o nejoriginálnější kousek s výrazně lepšíma dialogama, než měly všechny předchozí díly. Chápu, že tehdy asi spousta lidí počítala, že to bude poslední závěrečnej díl, přičemž tak nějak nostalgicky i působil (viz. vzpomínkové scény s Mickym atd.) a lidi si nejspíš představovali mnohem pompéznější a epičtější poslední fight. Po pár letech a přitočném dalším dílu to ale všechno začalo fungovat a pro mě osobně velký překvapení série.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Pro člověka s nostalgickými sklony spojenými s akčníma hrdinama asi vrchol kinematografický zábavy. Pro mě jen fajnovej akčňák a hromada svalnatejch keců.

Rocky II (1979)

Vopruz, blbej vopruz...

Avatar (2009)

Kdyby mě od vizuálu neustále nevyrušovaly pitomý dialogy, tak si ho snad i užiju. Ty dialogy jsou tak špatný, že si je zdráháte spojovat do děje, protože byste se cítili až trapně za Camerona. Když se vrátím k tomu vizuálu, tak to je jiná, uzná každý. Není jen dobře technický zpracovaný, je i dokonale vymyšlený. Jsem z toho na vážkách, ale filmovej zážitek to úplně nejlepší nebyl. Kdyby třeba usekli audio stopu a dali k tomu výběr nejlepších velrybích zpěvů, udělali by líp.

96 hodin (2008)

Kolik Albánců může jeden člověk zprasit? Přesně tuhle otázku položil Pierre Morel Liamu Neesonovi a prasilo se hodně, fakt jo. Je to o hodně brutálnější, než by si kdy Hollywood dovolil. Přes mocnou řadu klišéček se vlastně jedná o unikátní film.

Total Recall (2012)

Vzhledem k tomu, že jsem neviděl předlohu, tak první polovina filmu pro mě vypadala jako jakási smatlanina o psychicky narušenym člověku, který se nudil, tak se nechal přenýst do nějaký sebeukáječský halucinace. Zvláštní, že na konci filmu skoro doufáte, že to tak je. Tenhle malej spoil asi nevadí, vzhledem k tomu, že to je pořád jenom hodně podobná předělávka. V kině docela fajn vizuální řežba, ale víc rozhodně nečekejte.

Bitevní loď (2012)

Místy vtipná a docela nenápadná sebeparodie, což dokazuje ta horda joudů, která to nepochopila. Pak je možnost, že v tom hledám, co tam není, protože mám rád Petera Berga. Příběhově jinak docela podivnost .

Méďa (2012)

Pro mě zatím komedie léta. Líbili se mi politicky nekorektní vtípky a taky Mark Wahlberg, kterýho mám rád, protože je nabitej. Dokonce se mi líbila i Mila Kunis, o který jsem si doted nemyslel, že je hezká. Do kina jsem v výrazně velkym očekáváním nešel, ale film je chytrej a zábavnej. Kloubí to všechno dohromady ideálním způsobem, takže jsem hodně spokojenej.

Travička zelená (2008)

Něco bych o tom filmu napsal. Mělo by to hlavu a patu a kdo ví, co ještě, ale nikdo si to stejně nepřečte, takže se nebudu obtěžovat a půjdu spát. Navíc moje hodnocení z citových důvodů není obvyklou syntézou subjektivního a objektivního náhledu, nýbrž čistá srdeční záležitost.