Mumie se vrací (2001)

Nášláplejší a akčnější pokračování které si drží stále vysoké standardy. Chybí tomu ale už to kouzlo jedničky.

Proč právě on? (2016)

Když komedie tak pořádná. Chvílemi jsem si říkal to je už přehnaný, ale bylo to tak přehnaný až to bylo dobrý. Smál jsem se často a hodně, takže komedie jak má být.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Konečně akční a dynamické vyprávění o přerostlé opičce a jejích přerostlých přátelích. Nádherná výprava a efekty dávají tušit velkému rozpočtu který je tu vidět. Ano najde se tu pár hloupostí které mi to trochu kazili, ale po všech těch šíleně nudnejech a vyvyřenejch remake je tohle opravdu svěží podívaná.

Trainspotting (1996)

Úlet a slušnej mazec kterej se s tím nepáře a servíruje obě tváře závislosti jak syrovou tak vtipnou formou. Odvaz jak se patří kde mě oslovila i parádní kamera a celkový vizuál. O Ewanovi netřeba hovořit.

Velká čínská zeď (2016)

Vidím že zde se z většinou rozhodně neshodnu, ale bude to asi tím, že Great Wall je prostě vzrušující podívaná na legendární armádu a je to celé zprostředkováno skoro až dokumentárním stylem který mám strašně rád. Mě tohle prostě bere a od začátku jsem nečekal nic víc a to také sice nepřišlo, i tak jsem byl příjemně překvapen jak se na to dalo koukat. Za mě velké překvapení.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Tak po předchozích vyvařených dílech tohle už zase docela šlo, hlavně děj byl relativně solidní na tento druh filmu, pár věcí se hezky vysvětlilo a pak zase ta perfektní akce v nádherných lokacích. Prostě bylo se na co koukat, nemrtví animovaní zase o kus lépe, námořní bitvy parádní a pak tak excelentně propracovaná mechanika tekutin, tedy mořské vody, to je prostě v pořádném kině parádní podívaná. Já jsem toho moc neočekával a jsem příjemně překvapený.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Ani jsem to nečekal ale dvojka to dokázala, povedla se a drží laťku hodně vysoko. Už to není takové překvapení jako v prvním díle, ale i tak dávám téměř 90%. Opravdu akční pohodovka jak má být ze které každým coulem srší optimismus a dobrá nálada!

Týpci a zbraně (2016)

Za mě nečekaně dobrý, odsejpalo to a bavilo.

Než jsem tě poznala (2016)

Hned první záběry mě příjemně vtáhli do vyprávění tohoto určitě zajímavého příběhu. Nikde vyloženě nic nekulhalo a film hezky plynul. Za mě příjemné překvapení, navíc v žánru který moc nemusím.

Rozpolcený (2016)

Parádní psycho thriller, zajímavý, nepředvídatelný, mystický, napínavý a moderně natočený. Já byl příjemně překvapený.