Vlastníci (2019)

Okouzlující herecké výkony v dokonalé dramakomedii. Miluju český humor a zároveň mě děsí, haha. Jsme vážně zvrhlí a divní - jako národ i jako lidstvo. A jen jedna odborná věc..totiž jako gurmán formátu "líbí" a "nelíbí" musím upozornit na chyby při buchtě na stole.. jednou měl Švec buchty u sebe a podruhé zas byly uprostřed stolu a to zklamalo zaprvé, že je to taková začátečnická (dle mě) chyba a za druhé, že jsem si toho vůbec já všimla - a to je co říct. Každopádně 5 z 5...a děkuji za to.

Utop se, nebo plav (2018)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděla. Naprosto mě ohromila kamera a zvuk. Nadchlo mě téma a možná jsem jen euforická, tenhle film má fakt ale všechno. Je to láska na první podívanou. Smích, husí kůže, drama, osudy. Můj mozek přemýšlel a přemýšlel a pořád přemýšlí a film zanechal následky. Dobrá práce.

Matrix (1999)

Mega kultovní a populární film jsem poprvé viděla až dnes, vždycky jsem se mu vyhýbala a dnes nadešel ten den. A já nejsem nadšená. Na tu dobu asi úplně něco jiného ale mě to nebavilo. Každou chvíli jsem ho chtěla mít ráda ..nešlo to a vyvrcholilo to na konci hrozně divnou romantikou. Klobouk dolů, Matrix bude navždy připomínat filmovou historii z roku 1999. Pro mě však nezajímavé.

Králíček Jojo (2019)

Miluju jeho humor, Taika je prostě bůh! Opět se mi trefil do noty a tento film, stejně jako všechno co od něj znám, obsahuje to, co přesně od filmu chci. Divné vtípky, akce, drama a nepředvídatelnost. Bála jsem se, jak uchopil tohle těžké téma ale tleskám... Film jsem viděla včera v kině v Tauranze na Zélandu, těším se, až se dočkám alespoň anglických titulků (něco mi tam sem tam utíkalo). Bylo krásné vidět česká jména v titulcích a pyšnit se, že jsem taky z Česka a že česká tvorba přispěla do jeho filmu.

Devadesátky (2018)

Pocity z celé atmosféry sosám od shlédnutí filmu pořád. Prostě ho milujete nebo moc nechápete. Stylizace, pro mě nejlepší doby, ve které bych chtěla žít, naprosto dokonalá a přesná. Dramata jednotlivých hrdinů a psychologie všech postav zalité do úžasné slunné svobodné doby 90. let s přesnou hudbou i módou. Hercům věřím úplně všechno a ani nepochybuji o celém ději a chci vidět víc víc. Šťastně a zároveň hluboce vnitřně zahloubaná odcházím z kina. Kdo žil v devadesátkách a prožíval je, miluje tenhle film. Já ho miluju a hlavního hrdinu nejvíc, ten jeho pohled a oči mi vzali dech. Ach.

Chvilky (2018)

Zajímavé dílo. Super výkon v hlavní roli! Vidím se v tom, přemýšlím, zda je to dobře. Jestli to tak má být, zda tyhle rozhovory, kterých je film plný, mají smysl tvořit nebo od nich utéct a vytvořit si vlastní svět. Díky za tohle dílo. Chybí takové kousky.

Newness (2017)

Výborný děj.. Vlastně jakobych pozorovala detailně vztahy kolem mě, které nechci žít. Jak moc reálný je konec? Opravdu to uvědomění může přijít nebo je už pozdě? Doporučuju. Pro me fanstastická sonda, o které budu ještě přemýšlet.

Zelená kniha (2018)

Milý a silný. Asi si nedokážu uvědomit, jak moc jiná doba to byla, zároveň tak těžká a přesto dokonalá. Pěkně naservírované. Člověk to tam s nimi prožije a zamiluje si je oba. Už tři hodiny po shlédnutí se usmívám.