Dogville (2003)

První Trierův film, který sem viděla. A naprosto mě uchvátil. Nejenže byly skvělý herecký výkony a hudba, ale ten příběh! Díky stylizaci skvěle vynikl a von Trierovi se u mé osoby přesně podařilo to, co asi zamýšlel. Když jsem odcházela z kina, všimla jsem si jak nějakej chlápek nadával cikánovi a ten nezůstal o mnoho za ním. V tramvaji pak jiný muž v obleku vůbec nepustil sednou staršího pána o berlích na místo pro postižené, na kterém seděl. Když jsem vstupovala do dveří od našeho paneláku, na schodech sedící děti nebyly o nic lepší než dospělí. Nechci moralizovat, ale von Trier dokonale vystihl lidskou společnost. Depresivní film o depresivní a kruté lidské společnosti.

Au Pair aneb Slečna na hlídání (1999) (TV film)

Když jsem byla malá, moc se mi tenhle film líbil. Ale s odstupem času vidím, že je to jen hybrid Třech oříšků pro Popelku (chudá dívka - bohatý muž) a 12 měsíčků (zlá macecha). Do televize na dopoledne se to ale ještě dá snést.

Nepřítel státu (1998)

Konečně akční thriller, jehož tvůrci nepovažují diváka těchto filmů za blbce. Myslím, že je to jeden z nejpovedenějších filmů tohoto žánru v devadesátých letech. A jako třešnička na dortu skvělé obsazení. Můžeme si vůbec přát od Jerryho Bruckheimera něco víc ?

Četa (1986)

Jeden z nejlepších válečných filmů, které jsem zatím viděla. Měla jsem pocit jako bych byla uprostřed té válečné vřavy, ale přitom tu byl i hlubší příběh - slovy postavy Charlieho Sheena - občanská válka v četě. Prostě výborný film...

Šestý smysl (1999)

Podle mě je Šestý smysl jedním z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Měla jsem to štěstí vidět i ostatní Shyamalanovy filmy (Vyvolený a Znamení) a už teď je to jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. A Haley Joel Osment je snad největší dětský herecký talent devadesátých let. I Bruce Willis je v téhle roli naprosto skvělý, takže se není ani proč divit, že ho Shyamalan obsadil i do Vyvoleného. A konečná pointa je fakt úžasná, celý film mě vůbec nenapadlo, jak to vlastně je. Ale nemůžu ji prozradit, to by ti, co tenhle film (ještě !!!) neviděli, přišli o velkej zážitek. Tomuhle filmu snad vůbec neni co vytknout, je prostě báječnej.

Kruh (2002)

Naprosto skvělá podívaná, úplně nejlepší byl konec. Ze začátku to vypadalo jako happy end, až sem si říkala : "Zatraceně, to přece nejde, takhle podobný filmy nekončej !" A už sem se chystala tenhle film odsoudit. A pak přišla pointa, která mě úplně dostala. Taky musim pochválit střih - ty vteřinový mrknutí na diváka ještě posílily už tak hustou atmosféru.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Opět neodolatelný Jack Nicholson, sladký Keanu Reeves a skvělá Diane Keaton. Kdyby byl malinko nápaditější konec, bylo by to za 5*.

Bolero (2004)

Film je zajímavě natočený, taneční vložky se mi celkem líbily, kromě toho sloužily jako jistý čas pro diváka zamyslet se nad novými objevy v případu. Musím také pochválit, že jsem neobjevila žádnou nelogičnost. I hudba je moc dobrá. Co je ale naprostou katastrofou je počet postav. Chudák divák se v nich občas docela ztrácí (tím nemyslím ty hlavní, ale takové ty vedlejší, např. Magda, někteří rodiče). Také musím souhlasit s Tomem Hardym, casting byl u dvojice mladých detektivů opravdu nešťastný. A co ta scéna zatýkání Štefana, Rendy působí jako by držela pistoli poprvé v ruce (její představitelka ji asi opravdu poprvé držela) - to u detektivů přece nejde. Sice mám dost superhrdinů, kteří si se vším poradí, ale jestli to takhle u policie opravdu chodí, tak potěš Pánbů.

Před svatbou ne! (2001)

Prosím, jestli někdo znáte nebo někdy poznáte kluka, kterýmu můžete nadávat od rána do večera a on vás přesto bude milovat a bude vám věrný až za hrob, dejte mi vědět...

Animatrix: Poslední let Osirise (2003)

Ten souboj na začátku - to byla pastva pro oči, úplný orgie. Ale musím zase na druhou stranu říct, že v porovní s ostatními epizodami, byla tato příběhem nejslabší. ale i tak to bohatě stačí na 4*.