Slečna Drsňák (2000)

Jako komedie dobré, člověk se docela zasmál. Akorát poučení (tedy pokud jej tvůrci zamýšleli, podle mě ano) pro americké dívky pubertálního věku (a nejen pro ně) se jaksi nezdařilo. Někdo tu chtěl ukázat, že na kráse přece "vůbec nezáleží" a důležitá je osobnost, a přitom se kolega policajt do hlavní hrdinky zamiluje, až když ji umělecky přetvoří Michael Caine. Mimochodem, ten byl naprosto výborný. Možná proto dávám 3*.

Amazonka (2000)

Jean-Paul Belmondo už stárne a je to bohužel vidět. Jsou filmy, které nebyly nijak zvlášť dobré a on je svým šarmem dokázal docela pozvednout. To ale není případ tohoto filmu...

Umučení Krista (2004)

Na tenhle film už sem slyšela moc názorů - jedni ho zatracují, druzí vynášejí do nebes. Je těžké být pod takovým tlakem objektivní. Já osobně jsem ateistka, ale co se Umučení Krista týče, velmi se mi líbil. Dá se těžko srovnávat (přece jenom zfilmovaných pašijových her neni zrovna jako hub po dešti), ale je to jeden z těch lepších filmů o Ježíšovi. Nezatěžuje životopisem Krista, ostatně ten většina lidí na zemi zná celkem dobře, ale soustředí se na posledních 12 hodin jeho života (o tom nakonec pašijové hry víceméně jsou). Asi nejlépe zahraní a vykreslení tu jsou Pilát Pontský a Satan (ten byl podle mě opravdu zdařilý). Mnoho by se jistě dalo filmu vytknout, ale na druhou stranu mnoho lze také pochválit (např. latina a tuším hebrejština dodávají na atmosféře) a naturalismus scén bičování mi nepřijde tak děsivý, jak někteří proklamovali (myslím, že jsou k vidění i horší věci a nejen ve splater films). Takže celkem čisté 4*.

Sběratel polibků (1997)

I když to není úplná špička jako Sedm nebo Mlčení jehňátek, pořád zůstává docela slušně natočený a zajímavý thriller. A Morgan Freeman je opět skvělý, k tomu prostě neni co dodat.

Nevěsta na útěku (1999)

V tomhle filmu si opět společně zahráli Julia Roberts a Richard Gere. Bohužel se neopakoval úspěch ani svěžest Pretty Woman. Vlastně celej tenhle film táhne neodolatelný Gere, Julia je tady dost nevýrazná a její role mi přijde trochu divná (proč teda vlastně utíká?). Ale za toho Richarda ještě 3*.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Film, ve kterém je Eddie Murphy ještě ve formě a člověk se fakt smíchy popadá za břicho.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Nemohu si pomoct, ale já jsem se u tohoto filmu skvěle bavila. Sice příliš okaté, ale přesto vtipné byly parodie na Matrix a Hvězdné války...

Smradi (2002)

Námět byl skvělý. Bohužel byl zabit nepřesvědčivými dětskými hereckými výkony. Naopak (jako vždy) vynikající byl Ivan Trojan. Ale na škodu bylo i nedořešení hádek s rasistickým sousedem. Ale vcelku se dá říct, že má tenhle film jeden velký plus - konečně otevře diskuzi o problémech rómských dětí adoptovaných "normální" rodinou. A proto stojí za to, se na tento film kouknout.

Jeden svět nestačí (1999)

Jsem milovnicí starých bondovek kvůli jejich pohádkovému kouzlu. Ale musím uznat, že tahle bondovka ji přinejmenším skoro stejně dobrá jako ty staré. Správná dávka akce, neodolatelný Bond a podlí zloduchové. Společně se Zlatým okem nejlepší novodobá bondovka. Bohužel to se o Dnes neumírej říct nedá.

Český sen (2004)

Jedním slovem výborné. Filmový dokument o neexistujícím českém hypermarketu Český sen. Jeho tvůrcům - studentům FAMU Filipu Remundovi a Vítu Klusákovi - budu určitě držet palce v jejich další tvorbě. Troufnu si totiž tvrdit, že o nich určitě ještě uslyšíme.