Pán přílivu (1991)

Film je vcelku slušný, Barbara Streisand se ukazuje být dobrou herečkou i reřisérkou; téma je také zajímavé - jak nás vzpomínky na místy dost neradostné dětství ovlivňují i v dospělosti. Ale přesto bych měla jednu dost podstatnou výtku - co v tomto filmu proboha dělají dialogy (naštěstí jich není moc) á la Rosamunda Pilcher ? Tady měl někdo občas černo v hlavě...Když však přimhouříte oko, zůstává kvalitní film.

Ostrov hrdlořezů (1995)

Tento film jsem viděla ve stejné době jako Piráty z Karibiku a musím říct, že jsou oba přibližně stejně dobré. Zatímco v Pirátech okouzluje skvělý Johnny Depp, tady na vás pirátská atmosféra dýchá ze všech stran. Možná, že někomu přijdou Piráti z Karibiku mnohem lepší, ale to bude spíš jen obrovskou reklamou, která číhala opravdu na každé stěně.

Chilli, sex a samba (2000)

Penelope Cruz je opravdu krasavice, ale jinak mi film spíš připomíná zkrácenou telenovelu televize Nova. Že by snad tohle byla kultura (pověry, naivita...) obyvatel Jižní Ameriky ? A v neposlední řadě, Penelope má na mnohem inteligentnější filmy.

Musím tě svést (2002)

Film by docela ušel, zápletka byla zajímavá a dobře rozehraná. Ale co ten konec, tohle by přece žádná manželka (a ani manžel) neudělala !

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Jedny z nejlepších plků, který spolu kdy postavy na plátně vedly. Není co dodat...

Pod povrchem (2000)

Film sem si půjčila na video, protože dvojice Harrison Ford a Michelle Pfeifer jsou přece jen jistou zárukou kvalitní podívané a thriller patří mezi mé oblíbené žánry. Bohužel po shlédnutí se dostavilo zklamání. Vůbec nic nového. Snad ty tři hvězdičky za výše zmíněné představitele + režii.

Prezidentův muž (2000) (TV film)

Chucka Norrise opravdu nemusim, ale jinak se tento film dá označit na snesitelný, ovšem jen pokud ho dávaj v televizi v pozdních hodinách, takže u něj mohu pospávat. Výhodou toho je, že stačí koukat na prvních deset minut a posledních deset minut a vím, očem ten film byl.

Síť (1995)

Film by byl za tři hvězdičky, ale když se někde objeví přitažlivé téma hackování, tak se holt zbláznim... :-)

Porota (2003)

Nedá se říct, že by byla Porota vyloženě špatnej film, ale nějak postrádá napětí až do konce. A u tohoto druhu filmů je právě napětí jednou z hlavních ingrediencí. Každopádně víceméně originální téma manipulace mě hodně zaujalo. A zvlášť jedná-li se o manipulaci s porotou. Konečný verdikt (přísahám, že si mě fakt nikdo nekoupil :) ) jsou takové lepší ***.

Lepší už to nebude (1997)

Pro tenhle film mám zvláštní slabost. Vážně stojí za to ho vidět, herecký výkony v čele s Nicholsonem jsou vynikající, příběh má sílu, není to jenom plitký kecání, a téměř u každé scény jsem se smála. Přitom humor tohoto filmu je citlivý a milý. Snad jenom ta délka by se dala trošinku zkrátit.