Druhá nebo první (1998)

Tenhle film byl byl možná i za 4* (omluvte moji slabost pro Julii Roberts), ale to by nesmělo být všechno tak povrchně načrtnuté a ihned odbyté. Sotva má jít nějaký problém (nepřátelství dětí vůči nové nastávající jejich otce, nevraživost ex-manželky a její nemoc atp.) víc do hloubky, scénáristé před ním utečnou a rychle ho vyřeší. K tomu všemu ještě většinou jde o happyendovské řešení. Najde se zde i pár dobrých scén (když se obě sokyně hádají, jestli bylo správné naučit dcerku "nemravným" výrazům, aby mohla pořádně shodit playboye třídy), ale těch je až příliš málo. Takže v celkovém součtu klasický americký doják, jak jinak než dobře končící. Na to jsou tři hvězdičky tak akorát.

21 gramů (2003)

Naprosto vynikající snímek. Ještě hodně dlouho po tom, co sem odešla z kina mi zůstal ležet v hlavě. Myslím, že po Traffic - nadvláda gangů další životní role Benicia del Tora (mimochodem, stále více stoupá v mém žebříčku oblíbených herců).

Kdopak to mluví 3 (1993)

Jednička byla vážně dobrá, dvojka ušla, tohle je katastrofa.

Pán velryb (2002)

Tisíckrát lepší než Zachraňte Williho. Ne tak trapný, ne tak povrchní...Opravdu hluboký příběh o snaze získat respekt milované osoby; pochopit a zachovat tradici, ale i své milované. Kéž by na Novém Zélandu bylo víc Jacksonů, Caroových a Castle-Hughesových.

Pošli to dál (2000)

Kdyby ten film neměl tak děsnej konec (ať mi někdo netvrdí, že na hrob jednoho kluka, i když udělal dobrou věc a dokonce byl v televizi, přijde s kytkou div ne prezident Ameriky), byly by to možná i 4*. Takhle ale jen 3*, a to hlavně za vynikající obsazení.

Výlet (2002)

Moc povedená česká komedie, hlavně ten konec je dokonalej. Alici Nellis nelze než zatleskat.

Hook (1991)

Dustin Hoffman je jeden z mých nejoblíbenějších herců a v té záporné roli byl prostě k sežrání. Ale přesně pravý opak se dá říct o Robinu Williamsovi, toho fakt nemusim (až na jednu vyjímku - Dobrý Will Hunting). Jinak není filmu co vytknout - prostě zase jedna variace na Petra Pana. A docela povedená.

Srdce k pronajmutí (1997) (TV film)

Svým způsobem docela originální zápletka. A k vánoční pohodě docela milý film...

Čokoláda (2000)

Pohádkově nádherné...Jenom škoda, že taková čokoládovna neexistuje i v Praze, možná by se lidi přestali na sebe tak mračit.

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Tento film měl velký štěstí na obsazení. Trojice hlavních hrdinů je opravdu skvělá. O Miroslavu Donutilovi netřeba mluvit, to je herec par excellence. A Tomášovi Hanákovi role sučnikáře sedí úplně na tělo. Zuzana Stivínová své mužské protějšky výborně doplňuje. A tahle komedie patří k tomu lepšímu co sem u nás v devadesátých letech viděla, s porovnáním s filmy Zdeňka Trošky nesrovnatelně lepší.