Správná posádka (1983)

Tento film byl jeden z prvních po převratu když jsem si opatřil video , který jsem nahrál z ČT. Jsem fanoušek kosmonautiky a četl jsem např. K.Pacnera "kolumbové vesmíru" avšak tento snímek mě barvitě vtáhl do doby "Dobývání vesmíru" , slabší protipól (ale jinak dobrý a spíše faktografický ) byl TV film "Závody v dobývání vesmíru" . Apollo 13 je vrchol bez diskuse. Snímek je fajnšmekrový , jen bych ho ušetřil-tzv. duševna a romantických scén. Ještě prosba a dotaz jako kluk jsem viděl cca rok 69 film o raketách V2 a von Braunovi domnívám se že se jmenoval "modré blesky" Braun tam byl vylíčen jako humanista , který sabotoval výrobu. Viděl to někdo z přítomných?

Noční hlídka (1995) (TV film)

Víceméně souhlasím s "Ic" jsou tam hrozný blbosti, hlavní hrdince pořád něco padá , v jednom záběru dorazí 120 kilového macka levou rukou a v dalším ji na lodi málem zabije chcípáček atd, atd. Mohl to být dobrý film kdyby ho dělal někdo jiný.

Allegro s ohněm (1979)

Nejvíce si pamatuji scénu kdy ženista křičí "je magnetická" ( myšleno o mině) a BŮŮŮŮŮŮŮM.Avšak ona byla i akustická a spouštěcí frekvence souvisela nějak se skladbou L.V.Beethovena -Alegro s ohněm-. Alespoň si myslím ,že to tak nějak bylo!?

Podraz (1973)

Viděl jsem to poprvé, jako náctiletý, komentovat tuto skvělou retro záležitost už nemá cenu. Jen taková poznámka , když jsem za sociku cenzura pustila z USA film, tak většinou velmi kvalitní, žádný brak. Tak by mne zajímalo kdo o tom rozhodoval: nevíte někdo?

Psy 2. Ostatnia krew (1994)

Plně souhlasím s "Kindermanem" zvláště s poslední větou.

Psi (1992)

Polskou kinematografi uznávám, jako velmi dobrou , ale po zhlédnutí tohoto filmu jsem žasnul jak se v post socialistické filmové tvorbě mohl objevit takový skvost,naturalistický,temný a realný příběh až mi běhal mráz po zádech (ne že by tam byla krev , ale z toho že to nejspíš tahle funguje ve všech bývalých soc.státech) a najednou jsem vystřízlivěl z porevoluční sametové euforie a díval jsem se na politické dění z jiného úhlu pohledu. Takhle "nakopnout" mě ještě dokákázal jen Tarantino. Dodnes cítím jak mi výpověď této filmové lahůdky zalezla do podvědomí.

Čingischán (1965)

Nebyl jsem v mongolsku, ale ze školy zhruba vím něco o mogolských stepích, ale sohlasím S "Tosim" .Mám tušení , že se někde objeví "Vinetů".A ještě jsem neviděl mongolskou blondýnu. Tendence amerických filmařů uspokojit "afroameričany" je tak okatá až to bije do očí. Škoda, že v té době(kdy se příběh odehrává) nebyly ventilátory.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Čím víckrát se na tohle DÍLO dívám, tak nacházím další a další"perly"!!!Ale stále mě někdy mate kam , která scéna patří!?!?!