Terapie láskou (2012)

David O. Russell má asi veľmi rád beh. Ten bol hlavnou zložkou nielen Fightera, ale aj Terapie. A nie je to zlé. Spolu s kamerou boli bežecké scény najlepšie z celého filmu. Možno si poviete, že to nebol oscarový film a naozaj nebol. Celý stojí na hereckých výkonoch, dej nie je až takou silnou doménou filmu - podobne ako vo FIghterovi. Podobne ako vo Fighterovi sa v ňom veľa kričí, háda, ukazuje sa rodinná intimita a premieľajú sa rodinné problémy. A má to svoje čaro, poviem vám. Síce to nebolo za čistých 5*, ale podobne ako Fighter sa mi Terapia veľmi páčila, možno o kvapôčku viac. A myslím si, že Jennifer Lawrence bola hlavným ťahúňom celého filmu, hrala svoju rolu perfektne a oscara si právom zaslúžila. 84%

Babovřesky (2013)

Sám od seba by som sa na takýto film nikdy nevypravil do kina, lenže musel som pre iné dôvody. Ako komédia sa to celkom dalo, bolo tu zopár úsmevných momentov, no to bolo všetko. Podpriemerný český komediálny film, ktorý ťaží zo Slnka sena takým spôsobom, že to vôbec nie je otravné. 40%

Pí a jeho život (2012)

Takže takto. Nie som filmový odborník. Nemám právo posudzovať tvorbu profesionálnych režisérov. Všetko čo môžem je povedať svoj názor. Tu je. Myslím si, že ak tento film bude komentovať skeptik, a kritizovať že sa jedná o propagandu štyroch najväčších svetových náboženstiev (a Boha všeobecne), bude mať pravdu len čiastočne, ak vôbec. Je naozaj pravda že to v tomto filme bolo, ale podané takým nenásilným spôsobom, že nikoho to nenaštvalo ani nezačalo presviedčať. A ak už nič iné, tento film mal naozaj krásnu kameru a vizuálne efekty. Naozaj veľmi pekne urobený Richard Parker, samotný Pí a všetky ostatné dejovo dôležité veci - začiatočná scéna v zoo, potopenie lode, útok vorvaňa, invázia lietajúcich rybičiek, zelený ostrov, koniec kde sa Richard neotočil... všetky tieto veci boli nakrútené takým majstrovským spôsobom, že mi zostáva jedine skonštatovať, že Ang Lee si toho Oscara naozaj zaslúžil. (( 87% ))

Fontána (2006)

Aronofsky je prinajmenšom extravagantný tvorca a nemusí sadnúť každému. A o tomto filme to platí tiež. Ak v tom niekto hľadá silnú myšlienku, prosím. Mne osobne to veľmi nesadlo, pripadal som si ako keby pozerám príručku s názvom "zdeprimujte sa ešte viac", a keďže som mal celý deň zlú náladu, týmto som si ju len umocnil. Nie veľmi komerčný snímok, ako hovorím, nesadne každému ale je to dosť krátke a efekty sú celkom pekné. Pekné 4* . (( 68% ))

Bláznivá střela (1988)

Toto sa naozaj nedá brať vážne. Možno v osemdesiatych rokoch z toho bol nejaký ošiaľ, ale teraz... to naozaj nie. Najväčšiu emóciu, ktorú som bol schopný zo seba dostať bol úsmev. Ale 85% ... kapátko veľa. (( 20% ))

Kolja (1996)

Jediný český film, ktorý dostal oscara. Právom. ;-) (( 85% ))

Šestý smysl (1999)

Veru, tak blízko infarktu som už dlho nebol. Neviem, ale ako sa tak pozerám na hodnotenia svojich obľúbených kolegov, ani jeden nedal horšie ako 4*. Mne je úprimne ľúto, ale viac ako na 3* to nevidím. Skvelý malý Osment, inak ma tento film neoslovil. (( 64% ))

Papíry (2012)

Ono celý tento filmček je koncepčne veľmi podobný Cedulkám . Žánrovo aj miestom kde sa odohráva. No naozaj... veľmi neoriginálny námet. Animácia aj hudba je veľmi dobrá, avšak nestačí to na 5*. Na Oscara to však možno bude stačiť. (( 65% ))

Lepší už to nebude (1997)

Ak by hlavnú postavu hral ktorýkoľvek iný herec ako Jack Nicholson, nebolo by to ono. Ak by Jack Nicholson nemal taký perfektný hlas, obočie a úsmev, nebolo by to ono. Ak by Hans Zimmer nezložil tú perfektnú znelku, nebolo by to ono. Ach, celý film bolo ono . Až na pár kozmetických chybičiek veľmi podarený snímok. Len trochu premrštená stopáž. (( 85% ))

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Myslím že je to veľmi podobné Spielbergovmu Ryanovi. To však neznamená, že je to horšie. Každý vojnový film stojí za to, ak je dobre natočený a NEOSLAVUJE násilie. (( 85% ))