Vesmír jak jej známe (2009) (seriál)

Absolútne jediný a najlepší dokument o vesmíre, aký sa odvažujem príležitostne pozerať, pretože je robený veľmi pestro a tak, že tomu aj najviac obyčajný človek ako ja vie pochopiť. Zaujímavé, svižné, poučné. (( 98% ))

Pod povrchem (2012) (seriál)

V poriadku. To bola prvá epizóda. Teraz sa tu ako na každom inom komerčnom, slovenskom seriály dokázalo, že DOKONALE stačí, keď má zopár prvých dielov pointu, a zbytok sa už len vezie. To sté aj tu. Po pár epizódach sa to už tak zamotalo, že to nemôže byť pravda ani keby scenár písal George Lucas! Trápne, depresívne, načo si kaziť náladu ešte viac? Stačia televízne noviny. (( 10% ))

Bournův mýtus (2004)

Najväčší problém tohto filmu je strih a kamera. V niektorých (resp. väčšine) akčných scén som sa nemohol ani za mak vyznať, skôr ma z nich bolela hlava. Avšak tento hlavný nedostatok dokonale vyvažujú scenár, príbeh a výprava. Tie naozaj stoja za to a sú veľmi emotívne. Jedna z naozaj najlepších špiónskych sérii, ktorú možno vidieť. Thumbs up! (( 80% ))

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Well... začiatok bol dosť zaujímavý, prvá epizóda ma šokovala a zaujala, ale výsledok nič moc. Nuda. jediná prča na tomto seriáli je ten N.E.C.H.U.T.N.Ý prízvuk tej blonďavej, nepeknej... dievčiny. Konec, neodporúčam. (( 40% ))

Lovefield (2008)

No tak to som vážne nečakal! Perfektné dielko! (( 100% ))

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Neuveriteľný dôkaz toho, že americká armáda nikdy nevyčerpá svoju bohatú studnicu arzenálu. Aj keď "little nasty hulk" rozdrtil polovicu parku a tiež tie dva "zvukomety," ktoré ho tak zdržovali... aj vtedy sa nájde vrtuľník, ktorý by sa aj tak objavil, lenže to by ho možno nebolo treba.... Toto nemyslíte vážne! Načo bol dobrý tento film? Úplne na nič, nebol ani plný napätia, ani akcie, prázdna ničota obsahujúca nevýrazné postavy, a všetko to ťahá jedine Norton. Slabé, Marvelovské filmy majú podstatne väčší potenciál (viď. Avengers), toto len zožralo peniaze a žiadne nevynieslo. Oceňujem jedine začiatok, kde ako tak naznačili, že to bude súvisieť so Stark Industries a spol. Slabota. (( 40% ))

Hunger Games (2012)

"Hope is the only thing stronger than fear." Snáď ešte nikdy som sa tak nebál pred filmom. Knižka od Suzanne Collinsovej mi prirástla k rukám a vyhradila si najčestnejšie miesto v mojej knižnici, hneď vedľa Schindlerovho zoznamu a Príbehu Edgara Sawtella. Tŕpol som že tento film bude "terrible", ako 90% filmov podľa knihy, lenže nebol! Kupodivu, dalo sa to pozerať a hoci scenáristi urobili zopár fakt že nezmyselných ťahov (ako napr. prečo nemohla Katniss dostať brošňu od Madge?) a zopár preklišoidnených dialógov - bolo to v pohode. Len som si nie istý či si aj Suzanne predstavovala Sídelných ľudí tak... otrasne, či Roh hojnosti naozaj vyzeral tak ako vyzeral tu, a či Prezident Snow naozaj vyzeral v jej a mysliach čitateľov ako starý, prívetivý deduško. Ja som si teda predstavoval kopu vecí inak, no nie som sklamaný. Zmenil by som jedinú vec, a síce scénu s bobuľami. Táto scéna bola asi najdôležitejšia z celej trilógie a kvôli nej sa vlastne stalo všetko to ostatné. Nebola nabitá emóciami, bola krátka a nevýrazná. Škoda. Za 5* to nebolo, ale oceňujem výbornú réžiu a skvelý soundtrack na konci. Ideš Katniss! (( 79% ))

Movie: The Movie (2012)

"I read as a first grade level" alebo tuším tak nejako

Mission: Impossible III (2006)

Má to dej, spád, rýchlosť, akciu a skvelú zápletku. J.J. Abrams je dobrý režisér, toto spolu so Star Trekom mi to len potvrdili. Ako povedala SpoilerAlert : Zlatá stredná cesta medzi Bourneom a Bondom. Pre mňa osobne najlepší Mission Impossible :) (( 80% ))

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Pátos. Čo je to pátos? Sú to kamenné tváre hercov, dunivá hudba, počítačom upravená námorná bitka, tie dialógy? Ak to sú tieto veci, tak je to ešte celkom v pohode. Tento film nie je nudný, no k špičke historických filmov sa samozrejme neradí, avšak pozrieť si ho na rozšírenie obzoru... nie je na škodu. Perfektná Cate Blanchett, Geoffrey Rush a pod náporom drvivého charizmu Cliva Owena sa triasol celý film. (( 75% ))