Horší než smrt (2007)

Anglické komédie nemám veľmi rád. Nepáčila sa mi ani Ryba menom Wanda, a pri nej sa 8 ľudí uchechtalo k smrti. Toto bolo podstatne lepšie. Veľké množstvo hlášok a gagov, ktoré si všetci zapamätali :) (( 75% ))

Atlas mraků (2012)

Hodnotiť takéto filmy... na to nemám právo. Nie len pre môj nízky vek, ale aj moju obmedzenú skúsenosť so životom. A preto len konštatujem: Tu sa písala história. Vo filme sledujeme 6 rôznych príbehov, žánrovo tak diametrálne odlišných, že nejeden by povedal, že sa to spojiť nedá. Ale dá. A keď sa už, tak to aj stojí za to. Akýkoľvek dlhší komentár nemá zmysel. (( 87% ))

Dům na špatné adrese (2008)

Celkom sa do dalo zhltnúť - no žiadnu hlbšiu pointu nehľadajte. Popcornovka. (( 60% ))

Zápisník jedné lásky (2004)

Taký slaďáčik. Žiadna sláva, ale ani žiadna rosamunde pilcherová. Pekný film. (( 75% ))

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Je naozaj pravda, že v tomto filme ani tak vôbec nejde o cestovanie časom. To je len pozadie, to čo je vzadu, na na čom v podstate stojí celý príbeh, ale divák si to nevšíma. Poňaté tak trochu akčne, tak trochu filozoficky, tak trochu nezvyčajne, a výsledok je... super. Skvelé prelínanie dejových línii, to som zatiaľ v žiadnom súčasnom filme nevidel. (( 74% ))

Až vyjde měsíc (2012)

"Do you love each other?" "Yes, we do." "But think about what I´m saying, are you sure you are ready for this?" "Yes, we are." "Oh, they are not listening to me." Je to vážne obdivuhodné že aj v takejto pohnutej dobe sa dokáže natočiť film morálne absolútne nezávadný, bez nadávok, nahotiniek, exciplitných scén a podobných vecí, vďaka ktorým musí drahá mpaa dávať ratingy. Tu nič také nebolo. Absolútne dokonale krásny romantický film, ktorý odporučím s čistým svedomím každému. Naviac perfektná hudba a kamera. Len mi nejde do hlavy, prečo sa Akadémia uspokojila len s jedinou jednou nomináciou. (( 90% ))

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

"Hujer, metelesku blesku." Neskutočne super film, len jedinú vec ľutujem... že je taký krátky. Takéto filmy by sa mali točiť v česku a slovensku, nie otrepané seriály, ktoré sa navzájom kopírujú, až sa rozum zastavuje. Toto boli Filmy! (( 95% ))

Ospalá díra (1999)

O tomto filme som nič nevedel, dostal som sa k nemu náhodou, a dokonca som ani nemal predsudky kvôli Timovi Burtonovi keď som jeho meno videl v úvodných titulkoch. A musím povedať že celú prvú polovicu od začiatku až kým Ichabot Crane neprišiel do Ospalej diery som mal chuť dať 5* a zatlieskať Burtonovi. Celá táto časť bola luxusne natočená, s temnou atmosférou, kopou hmly a strašidelnou hudbou, že som bol naozaj v rozpakoch či je toto ten istý Burton, ktorý natočil Veľkú rybu, Ed Wooda, Alicu v krajine zázrakov a podobné filmy, ktoré ma vždy excelentne vytočili. Ale potom prišla druhá polovica, tá s jazdcom, a tam to už nebolo také fajn. Vadí mi na filmoch keď je tam ducharina, mŕtvoly a duchovia, vtedy film zvyčajne vypínam. Preto som sa rozhodol hodnotiť len technickú stránku, deppov výkon a nie príbeh a obsah. V takom prípade by bolo hviezdičiek ešte menej. (( 70% ))

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

"Once upon a time, in a hole, there lived a Hobbit..." Ja... nie som odborný filmový znalec, aby som mohol posudzovať čo do tohto filmu patrilo, a čo bolo navyše. Mám z toho len dobrý dojem a to, že mám napozeraných veľa filmov, zo mňa ešte nerobí znalca. Tak teda: Film veľmi pekne premostieval k Spoločenstvu , hlavne prvé minúty a tento fakt ma veľmi milo potešil. Mám rád, ak filmy na seba nadväzujú. Ďalej veľmi dobré boli efekty a celková takáto technická premakanosť filmu - zvuk, efekty - zvukové i vizuálne, postavy, detaily... atd. Zvlášť velkolepé boli skalné príšery, nad tým ako ich Jackson spracuje som rozmýšľal už pri čítaní knihy, a dopadlo to s nimi veľmi dobre, tiež traja Trollovia, takisto super zvládnutí, bitka trpaslíkov v Dol Guldure (je to to miesto kde bývali Škreti, nie?)sa môže rovnať s bitkou v Avengeroch (a hociakom inom podobnom filme), samotná úvodná scéna o tom, ako boli trpaslíci vyhnaní z Ereboru a je toho naozaj veľa. Je však, na ,môj žiaľ, aj pár vecí, ktoré mi hrozne rezonovali, a to napríklad Nekromant. Myslím si, že veľmi do príbehu nepasoval, tobôž citlivejším divákom vadil, lebo bol až príliš... ehm... no veď posúďte sami. Taktiež Radagast Hnedý, podivín "s niečím bielym na hlave" :D bola postavička síce milá, ale nepasoval tam. Inak, 48 FPS som veľmi nespozoroval, fakt som sa snažil ľudia ale nevidel som ho tam. Som rád, že som sa Hobita dočkal, po všetkých tých produkčných a postprodukčných vlogoch som sa naozaj tešil, a nebol som sklamaný. Po technickej stránke veľmi vydarený film, rovnako ako po dejovej - odkazy na knižku, Thorin a jeho história a pod. a už sa teším na zvyšok trilógie P.S.- Je veľmi dobre, že Peter Jackson nezostal len pri produkcii ale šiel aj do réžie. (( 85% ))