JFK (1991)

"Nechcem, aby moje deti vyrastali v štáte, v ktorom "spravodlivosť" bude len historickým pojmom!" Úžasné! Treba sa na to sústrediť a aj keď to je dlhé, výsledok fakt stojí za to. Asi najlepší konšpiračný film aký ma kedy postretol. Zase som sa čosi nové dozvedel. Good Job! (( 90% ))

Skyfall (2012)

Bolo to dlhé. Ale nenudilo. Úvodná naháňačka my až záhadne pripomínala všetky úvodné naháňačky v ostatných bondových filmoch (čím to asi bude, že?). Technicky to bolo vyčačkané, no neprenané, dialógy boli premyslené, no bez zbytočného klišé, výprava bola neskonale perfektná ( natáčalo sa na toľkých miestach na svete) a záporák uveriteľný. Kašľať na dlhý komentár, toto je moja najobľúbenejšia bondovka s Craigom! Tečka. (( 85% ))

Con Air (1997)

Klamal by som, keby som povedal že tento film bola blbosť. Bola to klasická akčná odväzovka, v štýle 90´s keď bol Cage ešte dobrý herec a keď triky s počítačom ešte nepoznali. Hodnotím v porovnaní s ostatnými akčnými filmami. (( 76% ))

Melodie mého srdce (2007)

Pozerali sme to v škole na etike a... konštatujem že 80% je vážne priveľa. Sory, ale pripadal som si pri tom ako na terapii, hlavne kvôli vetám typu: "Poslouchej co ti srde říká... Jdi za hudbou... Mně to řekl měsíc..." Také klišé, aké len američania vedia vyčariť. Malý chalanisko s trochu dosť prituplým výrazom a obmedzenou slovnou zásobou chce nájsť rodičov prostredníctvom hudby. No, to by som ešte vedel prekusnúť ale tie dialógy a scenár... ľudia moji! Vidieť že to nepísali bratia Nolanovci :D Jediné, čo sa tomuto filmu nedá úprieť je pekná hudba. Inak, priemer. (( 67% ))

Dr. Dokonalý (2012) (seriál)

Rovnaké ako prvá séria. Slovenský Dr. House, v trochu inom šate. To kopírovanie sa nedá zakryť, ale zas až také zlé to nie je. (( 74% ))

Fighter (2010)

Prepadnuté líca, zasklený pohľad, neprirodzene bledá pokožka, strapaté vlasy, ktoré šampón nevideli už pekne dlho, spotené tričko, odraté hánky, takmer žiaden tuk... Christian Bale spravil pre svojho Oscara pekne veľa a dostal ho zaslúžene. Nechápem že Mark Wahlberg nedostal ani len nomináciu, oscara by mal dostať rovnako právom a zaslúžene. Zaujímavá športovo-rodinná dráma, ktorej jedinou chybou bolo málo epickej hudby a fakt, že "na trhu" je zopár filmov s kapátko originálnejším námetom (viď.: Warrior, alebo Million Dollar Baby) Ó a samozrejme slovníček. Inak príjemné 4* ! (( 79% ))

Útěk z Alcatrazu (1979)

Tento film som si chcel pozrieť strašne dlho pretože bol, údajne, veľmi dobrý. Nebol. Nápad to malo síce veľmi skvelý a v 1979 to musel byť trhák, no v porovnaní s napr. Shawshankom je to o dosť slabšie. Zaujímavé prevedenie i nápady (napr. to s tou mriežkou) a aj ten koniec ma veľmi nenasrdil, takže to vidím pozitívne. Vidieť že Eastwood bol (a stále je) fakt trieda. (( 75% ))

Bitevní loď (2012)

3* aj to s ťažkým srdcom. Pekné efekty, možno nápad celkom ušiel, ale to klišé, to neskutočné klišé, bez ktorého sa ani jeden nízkorozpočtový (ale vyssokozárobkový) film americkej produkcie nezaobíde nie? Ten začiatok a stred sa ešte dali, ale keď som tam uvidel tých starých dedkov hrdo kráčať po lodi nažhavených bojovať... tak som nemohol :D Alebo aj ten "drift na vode" - ten ma dostal asi zo všetkého najviac. Čo už, amerika je amerika. (( 45% ))

Dobrý Will Hunting (1997)

"You're just a boy. You don't have the faintest idea what you're talking about. So if I asked you about art you could give me the skinny on every art book ever written... Michelangelo? You know a lot about him I bet. Life's work, criticisms, political aspirations. But you couldn't tell me what it smells like in the Sistine Chapel. You've never stood there and looked up at that beautiful ceiling. And if I asked you about women I'm sure you could give me a syllabus of your personal favorites, and maybe you've been laid a few times too. But you couldn't tell me how it feels to wake up next to a woman and be truly happy. If I asked you about war you could refer me to a bevy of fictional and non-fictional material, but you've never been in one. You've never held your best friend's head in your lap and watched him draw his last breath, looking to you for help. And if I asked you about love I'd get a sonnet, but you've never looked at a woman and been truly vulnerable. Known that someone could kill you with a look. That someone could rescue you from grief. That God had put an angel on Earth just for you. And you wouldn't know how it felt to be her angel. To have the love be there for her forever. Through anything, through cancer. You wouldn't know about sleeping sitting up in a hospital room for two months holding her hand and not leaving because the doctors could see in your eyes that the term "visiting hours" didn't apply to you. And you wouldn't know about real loss, because that only occurs when you lose something you love more than yourself, and you've never dared to love anything that much. I look at you and I don't see an intelligent confident man, I don't see a peer, and I don't see my equal. I see a boy. Nobody could possibly understand you, right Will? Yet you presume to know so much about me because of a painting you saw. You must know everything about me. You're an orphan, right? Úplne najlepšia reč z celého filmu. Skvelý Robin Williams a ešte skvelejší Matt Damon. Nechápem že nedostal oscara, veď predsa nedávajú sa oscary za homosexuálneho právnika, zvrhlého ikonického hrdinu, dementa, schizofrenického matematika, koktavého kráľa, židovského virtuóza, skrachovaného umelca, duševne chorého chlapa, ktorý sa bojí lietadiel alebo žiarlivého kráľovského umelca? Teda teoreticky by ho mal dostať aj Matt, pretože podľa tohto mu dokonale pasuje. Ale čo už, dostal ho aspoň Robin, tiež veľmi zaslúžene, takže ma to až tak veľmi nemrzí. Skvelá réžia (pozor, hovorím réžia) len ten koniec, trošku príliš prozaický. Ale stále je to za 5*. Skvelá práca! (( 88% ))

300: Bitva u Thermopyl (2006)

V tomto komentári budem dosť kritický, ale úprimný, takže........................................ Ľudia milujú násilie. Keďže ho milujú, chcú ho mať čo najviac. Keďže ho chcú mať čo najviac, musí sa točiť čo najviac filmov o a s násilím, no nie? A práve preto uzrel svetlo sveta tento film. Načo vôbec? Pomôže ľuďom byť k sebe slušnejšími, dá im dobrú náladu? To teda vôbec nie! Teda v skratke: úvodné titulky, žltá obloha, olejový obraz, potom týpek v jame. Potom zase olejový obraz, pár gagov no a potom krv, krv, krv, slow-motion vražedné scény, zase krv, odseknuté končatiny, prebodnuté telá, (polo)nahý G. Butler počas toho všetkého, a potom zase len krv, násilie, bitka, krv. Dokola stále to isté. Nech mi prepáčia všetci čo s tým nesúhlasia, no na tomto filme nie je z morálneho hľadiska nič, ale absolútne nič konštruktívne. Viem že nie je zvyčajné pozerať sa na filmy takto, veď nebola to predsa úžasná "podívaná" s prefektnými hereckými výkonmi, slávnou réžiou Zacka Syndera, skvelým hodnotením a "awesome" techickou stránkou filmu? No to teda nebola. Vizuál je absolútne naškrobený a nepríťažlivý, kamera je lacná a -aby som bol úprimný- jediný dôvod prečo som si to pustil bolo, že sme túto udalosť práve preberali v škole. Osobne nemám nič proti historickým filmom, len nemám rád, ak sú tak nasilu "zdrsnené" aby boli príťažlivé pre široké publikum. Pretože pre morálne nezvrnuté publikum je tento film úplným nonsensom. A zase ma to núti spýtať sa: ako tento film obohatí človeka, spraví ho lepším, naučí ho správať sa lepšie k ostatným? Nijako. Pre mňa príliš veľa násilia a potvrdenka že Zack Synder natočil film v rovnakom duchu ako "super-duper-bumper-mega-kvalitne-úžasný" Watchmen. Dúfam len, že Man of Steel bude diametrálne odlišný od týchto jeho filmov. Spolieham sa tam len na zrelý úsudok Christophera Nolana. Sory všetkým sparťanským fanúšikom za moju nekonvenčnosť! (( 20% ))