Kukačky - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Druhý díl kvalitní, bohužel se děj začíná citelně natahovat. Herecké výkony jsou ale pěkné, takže ode mě zase za čtyři. Pokud se to ale v dalších částech bude nesvižně cajdat, celých podezřelých 13 dílů sestřelím, než by Arichtev zakukal jedna po půlnoci. Protože téma a obsazení jsou vážně skvělé. Avizovaná délka je pro mě vykřičník s otazníkem .

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

ČT mi letos už radost udělat stihla, čili prskat dlouze nebudu... kravina točená snad mobilem?

Božena - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Anna Kameníková je i v druhé části výborná, celkově se mi ale víc líbil díl první. Aférka s Nebeským byla natočena hezky, škoda že znázornění Boženina intimního života zabralo výrazněji prostoru než setkání s Havlíčkem, Čelakovským, Tylem a Erbenem. Je jasné, že se minula dobou, že autorky minisérie zdůrazňují, jak na draka to tehdy ženy měly, navíc je dobré, že ukázaly, jak komplikované manželství zažíval i Němec. Běžet se vyválet během dne od čtyřech malých dětí, kdy jedno leží v horečkách, druhé sotva začíná lézt, vrátit se večer jakoby se nechumelilo, plotna prázdná a děti řvou hlady, to muselo být děsně príma! Tady nelze vše svalovat na touhu po psaní, po nespoutaném životě, po lásce. Tohle byla ukázka nespolehlivosti, salámismu a sobectví. ...však ona na ně, bába jedna pavlačová, hodí oko...na ty děti milované.. Toto není o nešťastné ženské na řetězu u plotny a je fuk, jestli byla s Nebeským nebo se vykecávala na tržišti. V klidu odešla od nemocné Dory, vypěnil by i mílius.

Kukačky - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Ráda pochválím. Skvěle obsazeno bez notoricky okoukaných tváří, kvalitně zahráno, dobře se na to dívalo a party Sabiny a Davida Novotného mě chvílemi rozsekávaly až hrůza.. Výborní! Oba je mám ráda. Seděla mi i druhá dvojice, Marta Dancingerová působí sympaticky a příjemně, nechápu, jak ji mohli před pár lety tak dokaličit a znemožnit ve Slíbené princezně, takže tuto pěknou roli jí od srdce přeju. Je šikovná a Marek Adamczyk je fajn vždycky. Trošku mě mate počet epizod, fakt 13 kousků? O čem všem to asi bude? Udrží nás to po celou dobu? Uvidíme. První díl předčil má očekávání. Tedy kromě hovadiny, která od dnešního večera znervózní každou nastávající maminku, jakože se k novorozenci přikládá jen nějaká cedulka od pasu... Tohle bylo dost mimo (shazuje to i předepsané standardy, z Oddělení novorozenců se za toto pochvaly nedočkáte) a předpokládám, že v průběhu bude divákovi ukázáno, že chlapečci, byť je to jen seriál, neměli jen tohle. Od dávného dávna, jak by napsal Václav Čtvrtek, se přímo na novorozence psávalo genciánou (takové to fialové, co nejde umýt) a řadu let novověku je situace ošéfovaná identickými štítky na ruce maminy i miminka, čísly, popisy zavinovaček atd. Takže nastávající rodičové, dovolím si vás uklidnit, dítě označené přiloženým papírkem se jménem, to v naší krajině nebylo (ať nežeru od šedesátých let, ne-li déle). Už v sedmdesátkách se tutově čmáralo na stehýnko, ihned po prvním omytí a ošetření novorozence, takže radím ke klidu. Nebojte se. Přestože se takto odstrašující případ stal, a husí kůži z toho máme celé roky, dneska už jsme jinde.

Jako letní sníh (2021)

Perfektní edukativní záležitost vhodná pro širokou veřejnost (pro školáky a studenty vyložená povinnost), forma dialogů, kdy se každý ze zúčastněných ve zkratce představil, vnímám jako sympatický nápad- v duchu školy hrou, výborně obsazeno ( až na Křenkovou, která stále neumí artikulovat, pouze drmolit), nádherné kostýmy, hudba, kamera, režie, velmi pěkné! Důstojné. V podstatě stručné a jasné. Chválím i nápad s Rembrandtem a "jeho" světlo, které film provázelo. Tohle jsme neviděli naposled. Komenský byl pán!

Božena - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Mě Anna Kameníková příjemně překvapila, líbila se mi. Milá, šikovná, sympatická, dobře obsazená. Celkově na mě ale pojetí působilo zbytečně uondaně, přestože chápu, co tím dámy chtěly říct. Kamera se v úvodu zapomínala v prapodivných záběrech, ovšem hudba Jakuba Kudláče (jehož práce se mi líbila i v Krajině ve stínu) je parádní. Krásná práce. Božena Němcová byla nádherná žena, čili se obávám, co nás čeká v dalších pokračováních, ale A.K. zatím dobrý. No a neodpustím si ani vcelku banální požadavek na to, zda by první dámu české literatury, náš národní poklad, nemohla hrát představitelka ( vhodných máme nemálo), která disponuje aspoň obyčejnou, zcela běžnou maturitou z jazyka českého. To jsem to ale náročný fantasta, což? Inu osm obecných s odřenými slechy a taková role.. Nebo máme snad přimhouřit oko či obdivně uznat, jaká že je tohle zase čecháčkovská švejkovina? Ostuda je to! Výborný Vladimír Javorský i Lucie Žáčková. Na další díly se ráda podívám v naději, že se tvůrci nebudou plácat jenom a pouze ve feministických vizích, které v daných časech holt opravdu byly absurdní...

Vřískot (1996)

Klasika. Zábavný horor, ve své době hit, na který se čas od času mrkneme rádi. V r.96 byl spojen s řadou parádních ostravských večírků v maskách, které měly švih. Fajn časy.

Ladislav Mrkvička (2017) (TV film)

Mám ho ráda! 👏👏👏👏👏 vstoje, s úklonou až k zemi. Dobrý chlap, charouš a sympoš. Pěkný dokument.

Bratři Karamazovi (1981) (divadelní záznam)

Jízda jako namydlená! Velká divadelní paráda.