seeba10

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 22.11.2019  08:22
    Vlastníci (2019)

Scénář jsem znal dopodrobna díky excelentnímu divadelnímu představení Vosto5, kteří jej hrají pod názvem "Společenstvo vlastníků" a proto byl pro mne vývoj děje zcela očekávaný. Jednalo se tedy u mne o experiment, co dokáže filmové zpracování nabídnout jiného než špičkové divadlo. A světe div se, byť divadlo (asi i díky prvnímu kontaktu s tímto špičkovým scénářem) film převýšilo, tak mne film rozhodně nenudil. A to je dobře, protože lidem kteří divadlo neviděli se to prostě bude líbit hodně. Stejně jako v divadle exceluje v dané roli Andrej Polák a co mne naprosto příjemně ve filmu překvapilo byl výkon Terezy - fakt jsem jí to celé sežral a nechalo to ve mne skvělý dojem. Z mého pohledu slabší výkony oproti divadlu zmiňovat nebudu, protože pro diváka jdoucí na film to nemá význam. "Proč? Protože jsem vlastník..."

• 27.7.2019  20:51

Když jim pošleme ročně 3.000 jelenů, tak tím bychom to mohli vyřešit..

• 27.7.2019  07:50

Co vždycky říkala naše máma? Hledej řešení. A pro mne dosud nevídané zapojení hudby.

• 26.7.2019  08:28

Toníčku, co na to říkáš?

• 6.7.2019  20:58
    Lara (2019)

O tom, když vás někdo v mládí sestřelí v sebevědomí nějaká autorita a vám to rozesere všechny dosavadní sny. Navíc to z vás udělá ne úplně milou osobnost. 54. KVIFF - nejlepší výkon herečky a speciální cena poroty

• 6.7.2019  16:50

Vesnice to nemají lehké. Nejsou-li v blízkosti velkého města a neslouží jako možný satelit metropoli, těžko bojují díky rostoucí urbanizaci o svou budoucnost. A tak vesnice pomalu skomírají a život v něm pomalu přebírají spíše mrtví.

• 6.7.2019  16:47

Gruzínští pastevci ovcí z vesnice v horách, kde je v zimě nemožné nakrmit stádo, nemají vůbec lehký život. I o tom pojednává tento snímek, který vás ujistí v tom, že pohodlí vaší kanceláře byste rozhodně neměli podceňovat. 54.KVIFF

• 4.7.2019  17:21
    Monos (2019)

54. KVIFF

• 30.6.2019  11:06
    Papicha (2019)

Zůstat v zemi, kde vám za to s čím nesouhlasíte hrozí smrt a nevzdat tak s tím boj? A nebo prchnout za lepším zítřkem za hranice? Špičkový film z prostředí Alžírska 90.let.

• 29.6.2019  13:32

54. KVIFF

• 8.6.2019  19:33
    Mars (2018)

Kino Kotelna - Libčice nad Vltavou - 7.6.2019 s parádní besedou s Halkou Třešňákovou, Tomášem Jeřábkem, režisérem Benem Tučkem a kameramanem Davidem Čálkem.

• 24.2.2019  19:43

Jestli tento film něco rozhodně dokázal, tak je to skutečnost, že nalákal na sedadla lidi různého věku. A musím říct, vidět vícero párů seniorů bylo moc hezkým důkazem toho, že tento film prostě oslovil.

• 5.2.2019  08:55
    MOST! - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2019)

Nejslabší díl a tvůrcům je to třeba dát najevo, proto místo čtyřhvězdy rovnou trojec :-) DYCKY MOST! Delfínek...

• 24.12.2018  16:38
    Strašidla (2016)

Troška? To je product placement na každém rohu. Něco na tom filmu prostě opakovaně nefunguje. Bronislav Kotiš a Tereza Kostková zahráli hodně slušné dno. Jinak ale nad očekávání. Víla Jitřenka a děti vévodí tomu pozitivnímu.

• 19.10.2018  11:29
    Alfa (2018)

Pokud se někdo chce ujmout natolik důležitého milníku v evoluci, kdy se z prvního vlka stane "pes, věrný přítel člověka", pak ať to, prosím, nezpracuje tak chabým způsobem jako byl proveden film Alfa. V příběhu se stalo úplné nic. Vše bylo naprosto očekávané mnohdy nudné. Sorry, takovéto téma, u kterého bych si s chutí pobrečel, nebylo vůbec využito ve svém potenciálu.

• 22.9.2018  17:50

To byste poznali, jak cihlářské facky bolej!

• 29.7.2018  10:03
    Memento (2000)

Můj zřejmě mírně retardovaný mozek vůbec nepobral, zda hlavní postava zabila nakonec ty, které zabít chtěla nebo zda byla do nějaké vraždy chytře nalákána. Natož abych celkově rozlišil která mrtvola patří do jaké skupiny.

• 27.7.2018  13:11

Vděčné téma - když se sejde rodina - to zná opravdu každý a proto i obyčejné scény působí vtipně, jelikož si představíme někoho z příbuzenstva. Uvolněná atmosféra na premiéře v Kralupech, prostě oddech jak má být. Paní Jana Synková bavila lidi hodně.

• 1.7.2018  11:35

"Has this land hope?"

• 30.6.2018  13:57
    Bob Roberts (1992)

Ta čtvrtá hvězda tam přistála spíše kvůli vtipnemu úvodníku, který režisér předvedl při představení jeho filmu na 53.KVIFF. Každopádně i tak téma zajímavé.

• 23.2.2018  22:03

Znamenité!

• 7.2.2018  11:34
    Lajna (TV seriál) (2017)

Lubošku, to je sádrokraton?

• 7.2.2018  11:31
    Thelma (2017)

Dá se na to z mého pohledu pohlížet dvěma směry. Jeden by byl o tom, jak propracované dílo to je. Jak ohromné věci jsou mezi zemí a nebem, o kterých nemáme ani nejmenší tušení a přesto jsou skutečné. Jak těžké je naplnit lásku, obzvláště v prostředí, s až fanatickou výchovou. A druhý, který říká, že postavit film na lesbické lásce, plného líbaček - ideálně v bazénu a kouzlení během kterého "jseš zmizelej" nabírá skutečných rozměrů je jen rádoby umělecké dílo, ke kterému bych rád vracel. A jelikož své hodnocení filmů opírám především o dojem, zda chci film třeba ještě jednou vidět, tak v tomto případě mi platí druhá varianta pohledu. Lesbické lásky a tajných kouzel je všude habaděj.

• 22.1.2018  19:12
    Dangal (2016)

Bollywood mne pobavil

• 21.8.2017  12:40

Pro mne příjemný film s neuvěřitelně vtipným zrzkem v jedné z dětských rolí. Kdo ve filmu nic nenašel, nic v něm spíše nehledal. Vlastně celkem velká složitost rodinných vztahů v jinak pěkném dětství hlavní postavy byla rozhodně zajímavým tématem.

• 23.7.2017  09:39

Slušný úvodník, během kterého si člověk trochu srovná to, kam to dál pojede. Takže jedem!

• 23.7.2017  09:36
    Dunkerk (2017)

První polovinku jsem byl napnutý jak kšandy. Děj nepolevuje a stále se něco (a celkem věrohodného děje). Film se mi pro 5 hvězd sesypal ke konci, kdy nevěřím tomu, že když jste ve válce a za sebou máte nepřítele, že se na první přijíždějící lodě nevrhnete jako divá zvěř a že stojíte poslušně a voláte jupííí. Dále pak kontraadmirál, který se ptá, odkud kdo je, jako by toho neměl všeho plné boty. A pak úplný závěr ve kterém je vám řečeno (spoiler!), že 3 ze 4 tam odsud stejně nakonec dostali. Jinak zajímavý pohled na válku a zachycenou chrabrost britských civilistů.

• 6.7.2017  16:58
    Odnikud (2017)

Tak takhle zapojeny do filmu jsem už dlouho nebyl. Napjatý jak kšandy až do konce. Někdy je třeba jít spravedlnosti naproti.

• 5.7.2017  15:50
    Happy End (2017)

Když se rodina tváří na venek jako velmi úspěšná neznamená to ani v nejmenším automaticky, že se všem v rodině daří dobře. Zajímavé a vlastně zcela normální téma mi na KVIFF zapadlo. A i když mne snímek občas trochu nudil nakonec hodnotím kladně.

• 10.6.2017  08:12
    Velká ryba (2003)

S Burtonem mi to prostě neklape. Neumím si od něj vzít sdělení tak, aby by mi jasně dávalo smysl, o čem ten snímek byl. Nelze mu upřít vydařenou koncovku, která je dojemná. Jenže prokousat se tou předcházející minutáží je trochu nad mé síly. Inu dosti pravděpodobná umělecká genialita režiséra se s divákem v mém případě nepotkává.

<< předchozí 1 2 3 4