Schodiště (2022) (seriál)

Nemuzu se porad rozhodnout, jestli 3 nebo 4 hvezdicky. Prvni dily jsou skvele, pak kvalita upada, dej se tahne a chvilemi me to vylozene nebavilo. Ale co nakonec rozhodlo, je to, jak je to natocene (flashbacku je tam zbytecne moc), ale rezie, kamera a strih me bavily moc. Take si myslim, ze film vystihuje to hlavni: mnoho verzi, mnoho uhlu pohledu, mnoho nejasnosti a veci, ktere nesedi... Vi vubec nekdo, co se ten vecer skutecne stalo?

Tiché místo: Část II (2020)

Naprosto zbytečný film. Jednička se mi líbila a podle konce této dvojky je jasné, že se bude chystat i trojka (minimálně). Nedozvěděli jsme se tu nic nového a důležitého. Prequel úplně zbytečný, řekla bych, že tu je jen pro to, aby si tu znovu mohl zahrát i sám Krasinski. Stejné plížení se, stejné využití naslouchátka a mikrofonu, stejné "dohady" mezi členy a dětská umíněnost, a kousek naděje k tomu... když by celý obsah zredukovali na 30 min a dotáhli na ostrov i zbytek rodiny, kde budou všichni žít sťastně až do smrti (předpokládám, že toto bude obsah trojky), tak jsme si mohli všichni ušetřit hafo času.

Loki - Velké poslání (2021) (epizoda)

Mam pocit, ze jsem videla uplne jiny dil, nez vsichni zatim hodnotici a nebo jsem z jine planety/casove linie. Moc jsem se na tenhle serial a Lokiho linku tesila. Konecne linka o zaporakovi :) a navic mam Hiddlestona jako herce hodne rada. Ale po skonceni prvniho dilu jsem mela na jazyku jedine slovo "sracka". Pro me velke zklamani a start plny nelogicnosti, kdy Buh snazici se ovladnout cely svet a vyvrazdit cely New York, par minut po te, jen po shlednuti jednoho videa, zkrotne jako beranek. Hodne lidi to "prirovnava" k Rick and Morty. Mozna tady bude ten zakopany pes. Ja bych radsi klasictejsi Marvel. Doufam, ze ty dalsi dily budou lepsi.

Vůně (2020)

Takova mila oddechovka, kdyz nechcete premyslet a u neceho si jen odpocinout. Komedii bych to take nenazvala, ale neni to ani drama, ani rodinny film, psychologicky,... proste jen takovy pribeh, ktery si nejspis uz po par hodinach nebudete pamatovat. Coz myslim neni ani jeho ambice.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Neskutečná tísnivá depka, tak strašně reálná a odrážející dnešní dobu. Pro někoho silné drama, pro někoho předvídatelná nuda. V obou případech pravda. Minimálně pro skvělé herecké výkony se to vyplatí vidět.

Příběh služebnice - Přejezd (2021) (epizoda)

Jezis, to je blbost. Ja chapu, ze je hlavni hrdinka. Ale driv je tam vsechny vesely i za hloupe nality caj, dve sluzebnice pri vyslechu schodi ze strechy, ale ji nechaji zit, protoze chteji, aby rodila deti? I kdyz je organizatorka spiknuti a pripravila je o 80 deti?

Když srdce tančí (2018)

Moc hezký dokument, ve kterém se pojí skvělí tanečníci, krásná hudba, úžasná předloha (film Piano) a hromada emocí. Obdivuji bratry Bubeníčkovi, že celý projekt nevzdali a moc ráda bych výsledný balet viděla naživo.

Letuška (2020) (seriál)

Dokoukala jsem to jen diky te sexy mrtvole. Prvni dily vypadaly vazne zajimave a navnadily me. Ale s kazdym dalsi dilem to byla vic a vic sracka :( Mozna to meli zaradit spis jako parodii na drama/krimi.

Temná tvář Brooklynu (2019)

Celkem dlouhý film, který se chvilkama možná zbytečně táhne, ale celkově se při něm člověk nenudí. Příjemné pokoukání na dlouhé zimní večery, ale při takto nadupaném obsazení bych přeci jen čekala o něco víc. A rozhodně by tomu prospěla ještě o fous, možná o dva fousy, lepší hudba.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Takový typický film survival žánru. Když tak k němu budete přistupovat, nebudete se nudit. Nebála bych se klidně ukázat více širokých pohledů, aby vynikla velikost té pustiny kolem. Mikkelsen je skvělý. A rozhodně doporučuji dívat se v originálním znění. Nemusíte se bát, moc se tu toho nenamluví :) ale ač mám Jaškowa ráda, sem jeho hlas vůbec nepasuje.