Oběti a vrazi (2000)

Excelentní Karel Roden v prázdném komoušském příběhu.

Normal (2009)

Vizuálně velmi povedený snímek v takovém temném modrém nádechu doplňuje na české filmy i velmi dobrá hudba a zvuk. Proto i ty 3 nominace na českého lva byly oprávněné. Ale ten příběh, to je docela nuda, je to takové sterilní, do děje to vůbec nevtahuje. Přitom potenciál tu byl velký. Díval jsem se na krev na mé dlani a pochopil jsem, že moje cesta vede mnohem dál... 50%

Zděšení (1994)

Superhrdina Jeff Bridges vždycky ví, že má přestřihnout ten červený drát, když ty bomby nastraží padouch Tommy Lee Jones. V podstatě neustálá akce se proměnila spíš v akčňák pro děti. 52%

Zmizení (2013)

Jsme jedovatý hadi? Proč jsem se na tenhle nekonečně se táhnoucí film vlastně chtěl podívat? Aha kvůli obsazení. Jenže tohle nezachrání ani závěrečná jízda do nemocnice detektiva Lokiho (Jake Gyllenhaal). A podívám se na to ještě někdy znovu? Ne děkuji.

Jako za starejch časů (2012)

Film za $15 000 000 a je to na něm vidět, minimum postav, žádný komparz, jednoduché scény a závěrečná trochu směšná přestřelka. Al Pičíno už hrál mnohem zajímavější gangstery, tady už hraje dědka a nebýt tam charakterního Christophera Walkena, tak je to docela dost nuda. 55%

Fleming (2014) (seriál)

Velká a mocná BBC udělal 4 dílný seriál, od kterého jsem měl celkem velká očekávání. Ian Fleming psal o Jamesu Bondovi už před válkou? To jsem nevěděl. Za války působil jako pobočník (říkali mu commander) admirála Johna Godfreye, šéfa tajné služby britského královského námořnictva. V letech 1941-44 působil jako agent tajné služby v portugalském Lisabonu, kde hlídal dvojitého agenta Duška Popova. O tom se seriál ale nezmiňuje, přitom se uvádí, že právě on byl pro Fleminga inspirací na vytvoření agenta Jamese Bonda. Autoři poslali v posledním díle Fleminga dokonce na frontu hledat dokumenty o nukleární zbrani. První díl 3,5, druhý díl 2,5, třetí díl 2, čtvrtý díl 3.

Jamieho revoluce ve stravování (2010) (pořad)

Tak americký tlusťoši, je tu Jamie a narovná vám to tam? Jsou to tam ale fakt vemena, co do sebe všechno nacpou a co nacpou dětem. Tohle někdy někdo narovná?

Největší z Čechů (2010)

Nebýt Marka Taclíka a jeho lahváčového čísla v kašně, tak je to nuuudaaaaa. 50%

Akt války (2007) (TV film)

Jak už popsal distributor, tohle jsou hlavně vzpomínky těch, kteří se zúčastnili. Největší tragédií pro Brity bylo napadení lodi Sir Galahad, která se zrovna chystala na vylodění, když na ni zaútočila argentinská letadla. Municí naložená loď dlouho nevydržela, do vodního hrobu si nakonec vzala 48 britských vojáků. Většina z nich byla z velšských gard. Za dalších 30 let spáchalo sebevraždu ještě víc veteránů, než zemřelo při konfliktu.

Vejška (2014)

Příběh už němá tu šťávu Gymplu (2007), ale pořád je to jakž takž slušné. Ale třeba strašlivé jsou dialogy, zejména ty dotáčené. Závěr je až moc naivní. Jednička je taková na vážno, Vorla ml. vyrazí z gymplu, matka chlastá a to není úplně nejlepší životní situace. Tady matka chlastá ještě víc, ale v podstatě o nic dramatického nejde, přijímačky na UMPRUM, to je jen tak jakoby nic. Škoda že větší prostor nedostali Vorel starší a Vávra jako vysokoškolští učitelé, Čtvrtníček jako majitel hampejzu a i Kraus už není takový drsoň jako v prvním díle, už neřeší žádné faktury po telefonu atd. Z nostalgie ke Gymplu 50%