96 hodin (2008)

Až na ten přešťastný konec je to pořád parádní snímek a to už jsem ho viděl asi počtvrté.

Dablér (2006)

Slabé, slabučké, ale zase holkám se to bude líbit. Svět modelingu se zde mihne a v jakém dalším filmu se objeví pro mě trochu kontroverzní Karl Otto Lagerfeld ve stříbrných rukavicích? Daniel Auteuil si jako průmyslový magnát začne románek s modelkou, ale háček je v tom, že jeho manželka vlastní 60% firmy. 50%

Maigret klade past (1958)

Jean Gabin, mladičká Annie Girardot a čučku tu má i Lino Ventura. Dědovi by se to líbilo, mě už to nějak extra nepřijde. Formát 4:3 a příšerně nudný dobový dabing, který tehdy dělala brněnská televize, ten hodně kazí celkový dojem. 50%

Thor: Temný svět (2013)

Tak už i Thor nám zestarwarsovatel, dvojka je jiná než jednička, je poznat, že má zlehka navazovat na Avengers (2012). A protože tam je vidět i Kat Dennings, tak by z toho mohli být někdy příště, až se na to třeba omylem budu dívat, i ty 4 frčky. 6/10

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Začátek v Benátkách, československý šachista Kronsteen poráží kanadského Macadamse. Kronsteen je č. 5 Spectre. Tentokrát se krade sovětský šifrovací přístroj Lector. Jedeme do Istanbulu na pár hezkých dní. Turci jako spojenci využívají cikány a Rusové zase Bulhary na tu "špinavou" práci. Dlouhá cesta nudným vlakem do Terstu a potom lodí do Benátek. Poprvé se tu ukazuje Q, který přichystal pro 007 kufřík s několika vychytávkami. Nelze opomenout sličnou 21letou blond Italku Danielu Bianchi, která je podle mě nej bondgirl ze šedesátek. Jsem na vážkách, oproti předchozímu Dr.No je tu takový trochu pokles kvality i napětí. 75%

Peníze těch druhých (1978)

Film v původním dabingu Eduarda Cupáka a dalších, kterému jsem jako dítě nerozuměl. Teď je jak z nedávné doby, dluhy banky jdou na vrub drobných střadatelů. A jeden u toho může i usnout. 50%

Patrola (2012)

Nasadíme si mobilní kamery a je tu přehledka každodenní práce policajtů v LA. Černý gangy, mexický gangy, potyčky, honičky, přestřelky atd. Najít pozlacený AK-47, to není jen tak. A všichni dělali u dlaždičů. Závěrečná přestřelka je docela husťácká, hoši jsou před dalšími AK-47 nějak neprůstřelní, ale ne na dlouho. Jake Gyllenhaal už hrál Mariňáka (2005), takže další jakože hustá role pro něj? Michael Peña se postupně drápe na zajímavější a zajímavější role. Malý štěk jako manželka tu má Anna Kendrick. Tak jak to ze začátku nudí, tak se z toho ke konci stane i příjemný film. 70%

Hitman (2007)

Timothy Olyphant? No ale vidět se to dá. 50%

Smrtonosná past (1988)

Tady se zrodil John McClane a jednička je nejlepší, žádný díl jí už nepřekonal.

Dr. No (1962)

Je to pilot, není dokonalý, ale mně se líbí moc. Nastavil laťku, zatím žádný Aston Martin, žádná udělátka od Q. Sean Connery tu měl 32 let a sličná Ursula Andress byla 26ka, co je víc?