Jako ty (2015)

Je to úplně na 4 hvězdy? Asi ne. Vysměje se mi má budoucí žena, že jsem dal 4 hvězdy filmu s 56 %? Dost možná. Chybělo tomu pár melounů v rozpočtu? Já ani nevím. Věc se má tak, že mi ve filmu všechno sedělo. K emočně chladným lidem padne studená architektura, na to prachy nepotřebujete. Na dva lidi, kteří v sobě z čista jasna probudí emoce zase nepotřebujete ani dobré herce, ale světe div se, já viděl dobré herecké výkony od dobrých herců. A sledovat objevování emocí, které mají být nemocí, je snad i v tuhle dobu docela surrealistické. Na mě to prostě skvěle zafungovalo. Ten minimalismus, absence mluvení, popisování pocitů, protože to hlavní postavy samy neuměly popsat, záběry na tváře jako pomyslné studie výrazů a co asi znamenají. Navíc to není komedie, takže prostě jen vnímáte film a vstřebáte z něj to, co sami chcete a nerozptylují vás debilní fóry o pérech a tak. Lidi jsou dnes tak vyprahlí po kontaktu až budou tyhle interakce po covidu možná docela komické. Pro mě teda ne, já jsem v tom tragický 24/7. Fakt uvažuju nad tím, proč to nemá o těch 10 % víc, takové hodnocení už by mi i smysl dávalo.

6 underground: Tajné operace (2019)

Ten Bay je normálně neskutečné hovado. Úvodní auto honička v Itálii v nejhezčím autě posledních let byla čistá "čtyřka". Sice už prostřihy na divně cringe dialogy balancující mezi divně nepadnoucím humorem v nejrůznějších debilních momentech nastínily předzvěst toho, co nás má čekat celý film, já však ale stále doufal v to, že to nebude typická "Bayovina". Byla... Příběh, akce i "drama" tak nějak plynuly střih po střihu, film měl jalové a debilní tempo, mezi postavami kromě pér a vagín nebylo jediné spojení a na to, jak se 6 underground bralo samo vážně, působilo spíš smutně sebeparodicky. Máte v ansáblu Ryana, Mélanie a Adriu (nejhezčí herečka na této planetě, stěhuju se na Porto Rico) a výsledek ani není pozlacené hovno, což by byla vlastně výhra. Je to bohužel jen rozbředlá sračka. A to 2 hodiny dlouhá.

Vůně ženy (1992)

Nakonec nás tu drží jen několik málo věcí, ale tou poslední je jisto jistě vůně ženy. Mám na to i vulgární, buranský, český ekvivalent, ale nějak mi to ten příjemný pocit po shlédnutí filmu nedovoluje napsat.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Horrory mě neděsí, protože vím, že jejich předloha je jen fantasmagorickou představou scénáristů nebo režisérů. A tady "recenzi" ukončím. Po shlédnutí si spojte můj komentář s mým hodnocením.

Wonder Woman 1984 (2020)

Když sedím s kámoši u piva, tak se snažím udělat vtip, ten se ale nepovede, je prostě trapný, tak s ním ještě pokračuju a natahuju to na absurdně dlouhou dobu, zatímco je to pořád cringe jako prase a někde uprostřed se mi povede trochu toho vtipu zandat, ale ve výsledku je to pořád neskutečná sračka. Nikdo se nesměje, všichni litují, že mě poznali, pivo najednou nikomu nechutná, i když bylo v poslední den rozvolnění ve slevě. Co je ale horší? Že tahle "historka" je vlastně čirá pravda nebo že perfektně popisuje Wonder Woman 1984 v celé své existenci? Kdo ví... Na druhou stranu, když se mi fór povede, tak je to jak Wonder Woman jednička. Já vím, taky žádná sláva. Nevím, proč mám kamarády.

Notting Hill (1999)

Vždycky, když jsem prošel kolem televize, běžela reklama na ten slavný "romantišn" film Notting Hill, a to dokonce i v pauze u Notting Hillu samotného, prostě pořád. No a víte co, doba je pokroková a Netflix fičí jako prase, takže jsem se rozhodl mu dát šanci, ačkoli jsem tři čtvrtiny filmu viděl již z reklam. Ve výsledku to bylo dost milé a scény, které měly být romantické, romantické opravdu byly. Pomohl i komorní nádech, tedy jen pár místností, pár herců a relativně jednoduchá zápletka. Nepomohli ale britští herci, protože byli právě britské národnosti. Neberte to zle, ale co se atraktivity týče, tak už je na tom hůře jen Německo. I turisté mužského pohlaví zvedají průměr atraktivity Britkám. No nic, tak jsem se vybrečel, a kde že jsem to skončil? Už vím, navzdory pár výtkám, místy pomalému tempu nebo že tu a tam příběh připomínal hru na kočku a myš, bych se nebál Notting Hill označit za romantickou klasiku. By the way, já bych Hugh Granta taky osamčil, takže se fiktivním herečkám není co divit.

#martyisdead (2019) (seriál)

Na českou produkci velmi dobře zvládnutá jednohubka. Věta možná zní divně, ale pokud vezmeme v potaz sračky z let minulých, které Česko vypustilo do éteru, už to smysl dává. Dobře natočeno, dobře zahráno, střih působí "mainstream americky", "dobře" se na to kouká (dovolil jsem si takový oxymóronek :) ). Scény, které mají vzbuzovat hnus, odpor, zoufalství či úzkost tohle všechno opravdu dobře převádějí na diváka. Internet je fajn. Můžete si vyhonit u porna jakékoli kategorie, zpirátit kde co, zařídit si prc přes seznamku, pohonit ego na instáči, koupit televizi nebo auto, ale nakonec to všechno končí u zhrzeného člověka, který závidí jebačku někomu jinému nebo ho vyjebali v dětství (ať už fyzicky nebo psychicky). Buďte dobří, lidi, a snažte se číst mezi řádky. Budu spořádaný občan a na druhou sérii si možná zaplatím ten mól tíví. Aha, tak ono je to zadačo, tak nevadí.

Lov (2020)

Brutální píčovina a ne v tom dobrém slova smyslu. Nevím jestli to bylo zamýšleno, ale hraní a xichty Betty Gilpin jsou dech beroucí. Jak jsem těch 90 minut nedýchal, umřela mi polovina mozkových buněk. Není jich moc, ale její hraní jich zabilo víc, než alkohol za celý můj život. Jestli i takhle vypadá při orgasmu, má týpek zaděláno na okamžitou erektilní disfunkci. Na druhou stranu, její postava má účinek opačný. Řešení? Igelitku na hlavu nebo dupat zezadu. Na filmu byl dobrý akorát retardovaný humor hlavních záporáků a poslední bojová scéna. CGI na úrovní mateřské školky v období Covid lockdownu.

Maniak (2018) (seriál)

Hidden gem netflixu. Komentář dopíšu později.

Tenet (2020)

Interstellar a Dunkerk jsou pro mne filmy, které o Nolanovi říkají, že i skvělý rejža umí natočit skvěle A za cenu své cti. U IS jede podle fyziky jen aby jí v závěru ukázal fakáč v černé díře a Dunkerk je pozlacené hovno se zbytečnou časovou zápletkou. Tenet už se tváří o něco víc jako starý Nolan, bohužel je to dějově velký maglajz s těžko pochopitelnou zápletkou. A tady pozor, nezkoušejte se mi vysmát do xichtu, že jsem píča vylízaná nebo tak, v matice jsem pár jedniček dostal. Možná si Nolan vypravěčsky vzal prostě velké sousto, protože mi v celém filmu chyběla motivace skoro všech hlavních postav a konverzačky mezi akcemi se zdály jen jako prostředky pro ještě větší zmatení. Těžko říct, jestli se chtěl Nolan vyrovnat Davidu Lynchovi v "mindfuck movie" rovině, ale výsledný efekt byl jen poloviční. Akčně je to velmi zajímavé na koukání a hudba v mnoha scénách dělala akci "falešně akčnější" (prostě přebuřené basy atd.), což občas nevadilo, ale, do piči, tohle byl snad nejhlasitější film, na kterém jsem byl, a ne, nejsem 70 letý senilní dědula, kterému vadí televizka trošičku nahlas, takže to něco vypovídá. Hudba ale "futuristicky" cajk. Pocitově se mi to zdálo lepší než předchozí dva filmy, proto musím dát 4* a finální verdikt padne po druhém shlédnutí (ne že by to kohokoli zajímalo). Rejžo, možná to zbytečně komplikuješ... ačkoli zajímavě.