Chladek

Chladek

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 22.12.2011  14:05

Dokonalost, nadsázka, a hlavně, vyvrcholení první etapy Andersonovy režijní tvorby. Vše co zkoušel v předchozích dvou filmech (Bottle Rocket a Rushmore) je v tomto filmu dovedeno do dokonalosti. Ať už se jedná o jediněčnou práci s kostýmem (Karen Patch) a "set designem" (David Wasco), výběrem hudby (který mimochodem pomáhal sestavit jmenovec P. T. Anderson), či jako obvykle Andersonovo vlastní specifické vedení herců a jejich inscenování, vyvedené do jevištní dokonalosti ve spolupráci s filmovým záběrem. Tento film je óda na hořkost a nelze se divit, že se někomu nelíbí. V horším případě dotyčný nemá cit pro jedinečný filmový styl, v lepším případě to nepochopil.

• 29.8.2009  11:19

Film velmi pěkný, i když z Miyazakiho tvorby bych ho určitě ihned nezařazoval k vrcholům tvůrcovy práce. Obecně vzato příběh obsahuje všechny archetypy ostatních Hayaových snímků. Malé dítě, potrhlý kouzelník, a kontrast mladého věku se starým. Když už nic tak je to velmi povedený, milý a laskavý příběh.

• 29.8.2009  11:16

Film jsem dokázal zhodnotit jen s odstupem času, když mi připomíná hru Mass Effect. Jinak mi příjde jako řadová sci-fi fantasy, která ničím extra nevyniká (snad až zajímavou grafikou) ani ničím nezklame.

• 27.8.2009  22:56
    Speed Racer (2008)

Překvapilo mě, že navzdory (či právě kvůli?) přehnané, přeplácané grafické výpravě bří Wachovských dokázal vyniknout silný příběh. Zdánlivě nic neříkající vyprávění o závodních autech odhaluje dogmata sportu, závodění, korupce, mafiánských praktik, vystihnulo i rodinné pouto a lidské tužby.

• 23.8.2009  18:51
    Ned Kelly (2003)

Film udělaný velmi dojemně, ale na úkor zdlouhavosti a malé míře akčnosti.

• 23.8.2009  14:56

Jestli jste pro odvážné a troufalé adaptace literárních předloh (Homér - Odyssea) a líbí se vám folk a country, je tenhle Coenovský kus právě pro vás.

• 22.8.2009  00:13

Jason Statham jako by si právě svlékl sako, zaparkoval auto a zdá se mu nějaký šílený sen. Divím se té míře hereckých osobností jako je Perlman, Raynolds, Liotta či Rhys-Davies....zřejmě se očekávalo že bude vytvořena další fantasy aféra, nebo je to znovu boom ve filmu, jako když jednu dobu každý herec musel nadabovat nějakou animovanou postavu. Já mám rád fantasy a to i nízkonákladové a béčkové. Ale tohle není ani jedno. Mohlo se ubrat na jménech a přidat na efektech, ubrat na rádoby akčních sekvencích a přidat na příběhu.

• 17.8.2009  09:54

Udělali z toho špatnou romantickou komedii. Ač je vždy zábavné sledovat nemotorné první střety s opačným pohlavím, a i přesto že tvůrci dobře vystihli atmosféru a přechody mezi ní, tento film bude fungovat pouze jako most mezi dosavadní pentalogií a očekávaným závěrem. Pokud se nepodaří Relikvie smrti, sveze se s ní i tento díl.

• 17.8.2009  09:51

Film s klasickým námětem, ale skvěle zpracovaným příběhem, podpořený vybranou moderní hudbou a vyšpikovaný zajímavou a velmi populární prací s kamerou, jako je zpomalování a zrychlování

• 17.6.2009  19:55

Komu se líbila Šifra..., budou se mu líbit i Andělé a démoni. Komu se nelíbilo první nebude mít rád druhé. Na rozdíl od Šifry...Andělé neurazí, ale ani nenadchnou.

• 14.6.2009  10:38
    Star Trek (2009)

Akcí nabitý děj, bohužel všemožnýmy (a nemožnými) efekty také. Na otázku jak jinak udělat akční děj ve vesmíru odpovídá např. originální série Star Treku, nebo původní trilogie Star Wars. Tudíž použití takového množství počítačových animací a efektů bylo podle mě zbytečné. Nicméně, přes primárnost akce se Abramsovi podařilo vystihnout charakter každé postavy, neodbyl je a neudělal z nich pouhé loutky se stejnými jmény jaké používal W. Shatner a L. Nimoy. Podle mě je tento film vynikající způsob jak vrátit (nebo spíše teprve ukázat) základ celého sci-fi žánru, a to předvést Star Trek: Original series, s panem Scottem, dr. "Bones" McCoyem, kapitánem Kirkem atd.

• 14.6.2009  10:26

Film je velmi přeceňovaný, zároveň zbytečně odsuzovaný. Sice má navazovat na trilogii (resp. na kultovní dva díly), ale splnil účel. Byla to akcí a efekty nabitá série výjevů z naší apokalyptické budoucnosti. Velmi oceňuji výkon Antona Yelchina a příběh Kyla Reese obecně (kromě scény kde nevím jak dostal s malou Star na kladku cca 20 stokilových trubek, které ve filmu použil pro likvidaci T-600). To že se do hry připletl neznámý hráč Marcus Wright bylo jen k užitku.

• 2.3.2009  00:01
    Křivák (1961)

Přemýšlím, zda-li je tohle antiwestern, ale zřejmě nikoliv. Film má klasickou westernovou zápletku, ale přesto jsou tady prvky které nás z typického žánru vytrhnou. Především je to Brandova hravost s malými detaily, jako Mona Lisa na stěně v saloonu, nebo oslovování Ria/Chica/Kida Romeo (kvůli milostné aféře). Také nás z typického západu může vytrhnout v duhé půlce stále přítomný příboj moře, před nímž vypadá Brando jako milovník z romantického filmu než pistolník z westernu. Na film se ale dívá dobře, je napínavý, dobrodružný, možná až trochu moc romanticky založený, ale tak,....Marlon...

• 26.2.2009  22:58
    Metropolis (1927)

Film dokonalý po stránce stylistické, výpravné, dějové a trikové. Neviděl jsem tak skvěle souladící všechny prvky filmu, které jsou důležité. Dnešní moderní vizuální filmy se mohou jít vycpat.

• 25.2.2009  23:13

Ne, nedám se přesvědčit. I když je C. Eastwood ohromný jako vždy, na T. Mifuneho v Yojimbu nemá.

• 6.2.2009  16:44
    RocknRolla (2008)

Velmi povedený upgrade hitu z r. 2000 Podfu(c)k. Film je vybaven padnoucí hudbou, zajímavým příběhem a dobrými výkony. Ze začátku je trochu obtížné sledovat co se vlastně děje, a postava starého (i mladého) Quida se zdá nevýznamná, ale o to víc je překvapivější závěr.

• 27.1.2009  01:10

Jedinečný Cary Grant s naprostou dokonalostí zvládá svou postavu, co do šarmu, cynismu i ironie. A. Hitchcock zvládl skvělou špionážní honičku.

• 14.1.2009  00:03
    Dotek zla (1958)

O. Welles je mistr ve výstavbě filmového příběhu. Hned vedle velmi dobře zpracovaného tématu je samotná formální stavba filmu, práce se světlem, zvukem a hlavně kamerou. Hloubková montáž a dlouhé záběry, v tom Welles vyniká jako málokdo.

• 9.1.2009  01:11

Nepamatuji se, že bych u některého mladého herce viděl takové charisma, takové nadání, zkrátka předpoklady pro budoucí úspěch. J. P. Belmondo je v tomto filmu hlavní mobilní bod, který propojuje všechny Godardovy formální snahy a úmysly. Film je špičkové předvedení střihové skladby a hudební složky. Dlouho jsem neviděl takhle úchvatné dílo.

• 18.11.2008  23:14

D. Vertov zde předvádí snad veškeré možné záběry. Dokument je jeden velký experiment, s travelingem, zpomalováním, zrychlováním, se střihem.....zachycení pohybu a v kontrastu s tím stop záběry, ruch velkoměsta náhle přejde do sekvence fotografií...vynikající dokument. Obrazové vypravování v největší kráse.

• 17.11.2008  13:23

Nádherný a po všech stranách dokonalý snímek. Ostatně jak je u Andersona zvykem. Brilantní herecké ztvárnění hlavně teda u A. Brodyho. Anderson si zde až provokativně zahrává s kamerou, ať už jde o hloubku ostrosti, nebo o ohniskovou vzdálenost, nebo o zpomalené záběry. Skvělou hudbou podtrhuje dojemné i emotivní scény. Svým vypravováním dokáže podat tragickou událost tak, že se zasmějeme, ale přitom cítíme smutek. Wes Anderson je vynikající filmový vypravěč.

• 16.11.2008  22:25
    Amadeus (1984)

Nádherný výpravný snímek s jedinou připomínkou - Oscara za mužský herecký výkon v hlavní roli měl získat Tom Hulce.

• 16.11.2008  16:46
    Kid (1921)

Jak může být jeden snímek zároveň tak veselý a zároveň tak smutný. Ch. Chaplin byl mistr svého oboru.

• 6.11.2008  18:19
    Občan Kane (1941)

Je zde odpad!, pak jedna hvězda pro hrozné filmy, dvě pro slabé filmy, tři pro slušné, čtyři pro skvělé a pět pro vyjímečné. A pak je tady Občan Kane.

• 30.10.2008  00:27

Ve škole otců se L. Helge předvedl mnohem lépe. Na druhou stranu Velká samota byl náročný projekt, navíc v roce 59, kdy se JZD nemohlo jevit ve špatném světle. Dobré podívání na zpracování tehdejších problematik.

• 30.10.2008  00:24

Navození středověké atmosféry bylo naprosto dokonalé. S Liškovou hudbou, J. Kemrem a výbornou režií by tenhle snímek měl jít příkladem pro všechny středověké filmy :::...ehmehmridleyscottehmehm...::: Markéta Lazarová je jeden z nejlepších českých filmů poválečné tvorby.

• 30.10.2008  00:21
    Diktátor (1940)

Trochu přežitek starých grotesek, ale to k Charliemu patří. Úžasný výkon co se Hynkela týče. Ztvárnění Hynkela a Napoloniho v rolích dvou diktátorů je napsoto geniální.

• 28.10.2008  20:10
    Manhattan (1979)

Filmy W. Allena nejsou pro mě. Na žádný jsem se nedokázal podívat v kuse, vždy mě to přestane bavit. Ale jedno se tomuhle umělci musí nechat. Ví jak napsat scénář.

• 18.10.2008  20:55

Uzasna zabava a skvely hlavni protagoniste. Skvele jsem se bavil. V tomto filmu byla nejlépe přerušena svatba, co jsem kdy viděl.

• 27.9.2008  12:24
    Street Kings (2008)

Dobrý námět i zpracování, ale pro mě se ve filmu až moc prolínal training day a prvky muže v ohni. K. Reeves a F. Whitaker vytvořili skvělou dvojku, které velmi vydatně sekundovali Ch. Evans a H. Laurie. Zase jeden z filmů o policejní korupci, podvodech, spravedlnosti a tak dále. Velké plus pro tento snímek je v tom, že se aspoň nedrží zaběhnutého klišé, a závěr skutečně překvapí.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9