Hartova válka (2002)

Nádherně zpracované drama z prostředí vězeňského táboru za 2. světové války. Není to žádný válečný film, jde tady spíš o čest, a hlavně o to, co je a není správné. Líbí se mi Bruce Willis jako MacNavara, jeho přezíravost, a nakonec jeho sebeobětování. Snímek si zaslouží plné hodnocení.

Valiant (2005)

Animované filmy se do nás pustili ohromnou rychlostí a silou, a bylo tedy nevyhnutelné, aby filmaři začali vyrábět honem honem nějaké animáky, aniž si pořádně promysleli co dělají. Příběh je fajn, zpracování také není nejhorší, ale říkám, že v dnešní době, kdy kolem nás pobíhají Shreci, Úžasňákovi, rozmanité příběhy (ať už žraloka nebo brouka), to není až takový trhák.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Film inspirovaný skutečnou událostí a s Leem a Tomem v hlavní roli. Nemluví to samo za sebe? Teda, ten mladík, te měl náturu. Do 19 let oblbnout celou Ameriku! Film je velmi dobře zpracovaný, herci předvedli skvělé výkony a navíc, nikdo nemůže říct, že je špatný děj, či že je nemožný, protože se to skutečně stalo.

Willow (1988)

Warwick si zde vykouzlil hlavní roli a myslím taky že větší slávu. Nepochybně vynikající fantasy s W. Davisem a V. Kilmerem stojí doopravdy za to, a ukáže nám, jaké fantasy se dělaly bez nejmodernějších počítačových triků, jako jsme teďka zvyklí u Pána Prstenů, či u Harryho Pottera. Poukazuji ještě na skvělé zacházení s meěem od Vala Kilmera.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Podle mě nejpodařenější epizoda. Taková oddychová, ne příliš vážná, poprvé nám ukázala Ewana McGregora, Natalii Portman a viděli jsme Liama Neesona. Tak tenhle a ještě snad Epizoda II jsou nejlepší ze všech 6 epizod. Ne proto, že tady jsou moderní triky a animace, ae jak už jsme napsal, protože tady o nic moc nejde. Je to úvod do toho všeho.

Legenda o Zorrovi (2005)

Na filmu se mi líbí, že i když je anglický, objevují se v něm španělské fráze a kratší věty. Film je pojat mnohem humorněji, zábavněji, ale také dobrodružněji. Skvěle zabírá role Antonia Banderase jako otce svého malého synka Joaquina. Film je dobře pojat i ztvárněn.

Scary Movie 4 (2006) odpad!

Opravdu si nemyslím, že byla zapotřebí další druhořadá parodie, která je navíc již čtvrtým!!! pokračováním ze začátku vcelku úspěšného celku. Třetím dílem se to zdálo dobře zavrženo jako triologie, ale tímto si to myslím pokazili. Film není nic moc, a některé "parodické" scény nejsou ani trochu směšné.

Hellboy (2004)

Zvláštní zjevení Karla Rodena v roli hlavního záporáka mě překvapila a zaskočila. Zezačátku jsem se divil, ale poté si řekl, co na tom, aspoň má další hollywoodský trhák do sbírky. Co ale bylo rodenovské překvapení, když jsem se dozvěděl, že pod silně červenou maskou se skrývá R. Perlman!! Film jako adaptace byl určitě účinný, ale jako film byl tak nějak....přeplácaný. Hlavně ten závěr. Trochu poupravit ten konec a neměl bych co proti.

Super Size Me (2004)

M. Spurlock konečně stvořil to, co mnozí z nás očekávli a mnozí z nás se toho možná báli. A to tím, že ukázal pravou tvář fastfoodových restaurací. Není to "flákot hovězího, čedar, nákladačky - jen u Meka" ale věc postupně ničící naše tělo. Když máte mnoho štěstí, odnese to jenom tělo. Dokument je absolutně skvěly, někdy možná trochu nechutný (myslím zvracení atd.), ale absolutně působivý.

Pád Třetí říše (2004)

Válečné filmy sleduju jen občas a drama točící se okolo světové války ještě míň. B. Ganz mě ale asi v prvních 5 minutách své role donutil zůstat a dívat se až do konce. Určitě nelituji, je to jediný film o nacistickém německu, který se mi líbil.