Nepolapitelní (2015)

V podstatě krom parkouru tam nebylo skoro nic nového a zajímavého. Jinak ty parkourový věci jsou natočený moc pěkně a člověk se může celý film pěkně koukat. Na vrub jde akorát to, že děj mohl být více propracovaný. Tvůrci si řekli asi... Tak jo, natočíme parkourový binec a na pořádný děj a smysl se vykašleme. Jinak příjemná oddychovka, ač si jí znovu již nepustím.

Interstellar (2014)

Říkal jsem si na začátku, co to jako je, jak se tam našteluje ta vesmířina. A nakonec bomba. Jako otec musím říci, že jsem prožil velmi silný emotivní zážitek. Nerad bych to dál rozepisoval, ale nota to byla tedy má :)

Sindibád: Legenda sedmi moří (2003)

Trošičku ještě si pohrát s dějem by neškodilo, ale jinak moc příjemná pohádka za tři hvězdy a ta jedna je za animák ve stylu mého dětství :)

Gotham (2014) (seriál)

Dlouho jsem se bránil tomu, abych se na seriál podíval. A nakonec jsem tomu moc rád, jelikož si ho můžu vychutnávat díl za dílem. Obzvláště si vychutnávám různé postavy, které teprve budou padouši (např. Nygma). Dále je dost zajímavé vidět Bruce jako malého chlapce, u kterého se teprve začíná rodit jeho Batman, kterého se v tomto seriálu dočkáme snad až bude mít seriál tak 15 řad, pokud se nebude v časové ose po jednotlivých sériích přeskakovat. Jinak detektiv James Gordon a jeho čestnost je doslova Batmanovká, takže tady malý Bruce určitě v tomto seriálu získá svůj vzor. Vysloveně si říkám, co tomu ti padouši řeknou, až si Bruce vezme svůj namachrovaný oblek :)

Kód Enigmy (2014)

Bylo to jak sledovat dokument. Dost zajímavé a hlavně obdivuhodné z hlediska toho, že s tím, co se tam stalo, bych opravdu si nedokázal představit žít. Benedict zahrál výborně génia, ale i mladý představitel Alana byl výborný. Dobrý taky bylo, že Alanova homosexualita byla prezentována dost lehce, i když nakonec byla strůjcem destrukce. Můj obdiv patří skutečnému Alanovi.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Dostal jsem to, co jsem chtěl. Ale hlavně to nebyl žádný odvar. Avšak možná tak sestříhaná fan verze celé trilogie by byla lepší. Uvidíme, zda se zase podívám :)

Babovřesky 3 (2015)

Inu hodnotit nebudu, jelikož nemám zájem film vidět a to z důvodu toho, že pan Troška mě dost zklamal. Mýval jsem ho rád, ale jakmile jsem slyšel jeho vystoupení v jednom rádiu, kde se ho komentátor slušně ptal, zda mu nepřijde laciné dělat tak laciný humor a on se pan Troška tak trošku nasral a odešel, aniž by vůbec došlo na chválu jeho dřívějších pohádek a komedie o botě Melichar.... tak nevím, dělá to pro lidi, avšak kdovíjaké umění to není, tak by mohl také unést kritiku od intelektuálů...