Zmizelá (2014)

Ano, bylo to skvělé, ale jak odhalili v pulce filmu, co odhalili, tak jsem se nudil. Pak to mířilo k zajímavému rozuzlení, ale to se nakonec nekonalo. Proto nedávám plný počet.

Tři bratři (2014) odpad!

Když jsem před lety viděl studiovou verzi těchto tří pohádek, říkal jsem si, že je to takový divný a moc se tam zpívá a vlastně to ani nemá žádný děj, jelikož to sází na klasiku a to, že to divák zná. Načež když mě okolnosti dohnali k tomu, že jsem zjistil, že tento film je podle těchto operet, nabral jsem dojem, zda s toho nebudu mít stejný pocit. A ten pocit byl o dost horší. Předpokládal jsem, že pro filmové plátno Svěrák st. vymyslí něco trošku jiného. Vybere písně, které se budou hodit, přidá děj a všechno nějak spojí. Ovšem spojeno to bylo, avšak ne tak jak bych od autora mnoha děl čekal. To by vymyslela i Maruška z první A a to by nemusela ani umět číst a psát. Takže to shrnu. Spolehnutí na znalost děje. Neustálé zpívání mě evokovalo k tomu to vypnout. (A to ten začátek začal tak dobře). Klus fajn, Díck fajn, Piškula pedofil a ještě k tomu tak pok... vlk. No a ježibaba transka. (Kdy už pochopí, že Lábus jako Simpsnová bohatě stačí a ségru Rumburaka dělat nemusí). Takže pro mě zklamání roku jelikož si myslím, že je škoda, že zrovna toto se zařadí do dlouhé řady ,,českých pohádek,, Jo a ještě něco. Cítit Cimmermana naprosto ve všem, co Svěrák dělá je vopruz, hlavně v pohádce pro děcka.

Lucy (2014)

Suma sumárům je to jen takové zamyšlení, co kdyby jsme mohli využívat celý mozek. Ty další věci je jen omáčka a to dost nudná. Akce jako v každým filmu. Odpudivé jsou tam ty vsuvky dokumentů, totální fake. Jedna hvězda pro Morgana a Scarlett, která ač nebyla tak sexy jako jindy, tak se na ní vždycky rád podívám :)

Vlčí mládě (2011) (seriál)

Tento seriál jsem delší dobu přehlížel, páč jsem se nachtěl koukat na nějaký metrouše, co se mění na vlkodlaky... Pak jednoho deštivého blátivého dne jsem si řekl, proč bych nezkusil alespoň pilot. A po pilotu byl díl druhý, až jsem před pár týdny dokoukal letošní čtvrtou sezonu a celý se třepu i se ženou (jež jsem na to nalákal) na sezonu pátou, která bude za tak dlouho. Oni tam sice rádoby metroušové jsou (v americkým seriálu to snad ani nejde), ale neskutečně mě překvapilo, jaký má tento seriál děj. Oni se tam totiž prolínají báje a mystika, detektivka, horor, což ze seriálu dělá něco velmi speciálního a dobře udělané. Každá serie má dvanáct dílů (třetí je dvoujitá) a to je tak akorát, aby člověka nic nenudilo. Čímž se stalo, že tam opravdu není žádný díl, který by s dlouhodobým dějem vůbec nesouvisel, jak je to např. u Supernaturalu. A abych se tady nerozepisoval zbytečně dlouze, tak jen dodám, že tam vlkodlaci (ne)jsou takový jaký známe. :)

Labyrint: Útěk (2014)

Trošku to vypadalo jako další díl Teen Wolf. A to myslím jen v dobrém. Mělo to spád, dobrý děj, sice odhadnutelný, ale to napětí, jak to nakonec je, člověka drží pěkně celou dobu v kině. Stopáž je tak akorát. Možná to chtělo rozpracovat více hlavní postavy, ale o to asi nešlo. Ta holka neměla nijak větší význam, ale v dalším díle, asi význam mít bude :) Nezbývá než doufat, že pokud bude díl dvě, tak že to nedopadne jako totální sranec...

Peklo s princeznou (2009)

Já nevím proč se ti filmaři pořád drží víceméně pořád těch stejných čertů... kdyby se na ty čerty vykašlali, tak by udělali líp...

Strážci Galaxie (2014)

Film je krásně odpočinkový, odlehčený, a plný skvělé hudby. Děj nebyl nijak složitý, ale to vůbec nic neznamenalo. Stejně nakonec film zanechal řadu otázek... jo a ve 3D snad poprvé naprostá spokojenost :)

Agresivní virus (2014) (seriál)

Dlouho jsem váhal, zda se koukat na nějaké upíry... ale ono to nakonec zas tak o upírech není... nevím, zda kniha je lepší, páč jsem jí nečetl, a jsem za to rád, ale seriál zatím pěkně válí. Má několik dějových linií, jež mají společné to, že jednotlivé postavy zjistí, co se děje a každá jiným způsobem. Jsem zvědavý jak dopadne mladý ,,asi mexický,, zlodějíček. Del Toro a spol si neberou žádné servítky a servírují pěkně sirově a pěkně po kouskách. Avšak vůbec to není dlouhé a má to pěkný spád. Po půlce seriálu dávám za 4 a to jen proto, že pětku si nechám nakonec, jak to dopadne :) Největší šok byl Corey Stoll a vlasy, vůbec jsem ho nepoznal. A to jsem koukal na NONSTOP těsně před prvním dílem :D

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

ty český distributoři moc dobře věděli, proč je podtitul Winter Soldier hovadina. WS byl zajímavý jen tím, že je to kdosi, koho kapitán zná. Jinak by tam mohl být úplně kdokoliv jiný. WS totiž nedostal tolik prostoru, kolik bych si od něj představoval. Jinak akční pecka. Falcon taky ušel, ale s tím odfláknutým výmyslem o původu jeho létacího obleku mě pěkně rozčiluje. Ale to budu asi taky rozčílený ve dvojce Avengers, kde bude Tonym vymyšlen Ultron. Komixový Hank by se obracel jak stránky komixů...

Wolverine (2013)

zbytečný film možná... sice se tam nejedná o osud lidstva, ale i tak je to velmi zajímavé.... prostě pro všechny, kteří chcou vidět Wolverina a tak dostali Wolverina :)