Motýlek (2017)

To je jako natočit Vykoupení z věznice Shawshank s jinými herci. jako to chcete hodnotit?

Neřízená střela (2010)

"Klíče!"... / Dál už humor spíš prostřední. Automobilová honička Londýnem byla nejslabší, až televizně natočená část. Tři jsou až moc.

Grizzly zabiják (2015)

Kvalitní herci, ale velice televizní zpracování. I tak mírně napínavé, když se zrovna nemluví. PS Proč si vždycky řeknu, že je něco jak kanadský film, a pak si přečtu, že to byl kanadský film?

Tetris (2023)

Jak programátor Pažitnov z 8 hranatých závorek udělal hru a pojmenoval ji Tetris je ve filmu jen jedna minuta. Přesně 1 minuta. Zbytek je obchod, povětšinou v šedivé zemi strachu. Může být něco nudnějšího? Omyl. Geniálně nenápadně je celý příběh sestaven jako ta osmibitová zábava, kterou můžu vidět opakovaně. Prostě TETRIS.

Elvis (2022)

Úvodní pasáž s černou muzikou je fenomenální. Dokonalost režie, zkratky, střihu, kamery, prostředí, muzikantů, mladého Elvise a muziky. Fantastický soundtrack je pro mě polovinou téhle pecky. Ten skvělý vývoj a mix, od Country a Blues k Rock'n'Rollu a nad tím klidně chvílemi někam ke kořenům soulu, R n´B, až k Hip-Hopu s rappováním. Pak ale Elvise skřípnou. ... No a konce v Las Vegas, to už vlastně nechceš. Za ten hudebně obrazový zážitek první třetiny filmu zcela neobjektivně dávám plnej kotel.

Čarodějnice (2015)

Trpět - modlit se - trpět - modlit se - trpět... zemřít nebo zešílet.

Volha (2023) (seriál)

Jo, asi jo. Jak to chodilo v "Televizoru" nevím, ale to prostředí a tísnivou marnost bolševické doby, na to nezapomenu. Výborně napsanou hlavní postavu dostal přesně obsazený Kryštof Hádek. Pro něj to musela být radost hrát.

Fotograf (2015)

Líbí se mi myšlenka nepokoušet se Rodena maskovat na Saudka, naopak, nechat je si promluvit, a jde se na to. Dobře natočeno.

Hlídač č. 47 (2008)

Pro mě nečekaně dobré. Po Requiem pro panenku druhý Renčův silný film. A jistě: absolutní Roden.

NON-STOP (2014)

Liam Neeson a Julianne Moore bohužel v pitomém filmu, natočeném televizně působící kamerou.