Policajt nebo rošťák (1979)

"Časy jsou zlé, Kamile".  Belmondovy herecké a sportovní výkony jsou nadčasové. Stejně tak jeho nonšalantní elegance. Bábel byl největší po celou svou kariéru, až do úplného konce. R.I,P.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

"Jurská " pokračování mají sice sestupnou kvalitu, ale že to bude až tak slabé?, to asi příště budou dinosauři soutěžit se Žraločím tornádem na sjezdovce.

Ctihodný občan (2009)

Výborné, gradující, až zhruba do poloviny. Dále už přehánění shodí film do béčka. Cukrkandlový konec to dorazí.

Vodní svět (1995)

Tolik peněz ho to stálo, tak se snažil, ale nějaká drobnost v chemii filmu nefunguje. Že by Kevin Costner v hlavní roli? Ve srovnání s "Pošťákem" je to ovšem klenot!

Sázka na nejistotu (2015)

LTV 110... JJ. PS Pád a krize následně okradla drobné střadatele do penzijních fondů. Banky FED zahojil "natištěním" nových nekrytých peněz, a jede se dál :-/. PPS Od roku 2020 znovu vlna tisku dolarů, mnohonásobně větší.

Homolka a tobolka (1972)

Nedá se nesrovnávat s prvními dvěma Homolkovými. Ani Hrzán rozmělněnou taškařici v barvě nezachraňuje.

Ecce homo Homolka (1969)

Skvělá depresivní komedie. Ano, to Papoušek s Passerem a Formanem uměli namíchat krutě. Jedna z perel konce Nové vlny.

Skladiště 13 - Pilot (2009) (epizoda)

Klávesnice a komunikátor jsou jen nablblé, ale hlavně scénářem mi přišel pilot slabý, splácaný, zbytečný.