V jako Vendeta (2005)

Rohodoval jsem se mezi *** a ****. Nakonec jsou z toho silnější tři hvězdy. Něco mi v tom chybělo. Herci byli výborní, ale scénář a filmové zpracování nebylo takové, jaké z předlohy mohlo být. Ke všemu si myslím, že vyzobrazení totalitní Anglie bylo až moc barevné. Jinak pěkný žert v podobě Johna Hurta.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Moc pěkná komedie, kterých se dělalo v té době překvapivě dost. Tehdy měl ještě Vorlíček skvělé nápady, tehdy.... Velmi nečeský film, který by šlo kdekoliv po světě bezproblémů vydávat třeba za francouzskou komedii ze 70. let. A neuvěřitelná spousta hlášek: "Abych z vás neudělal nezaměstnaného!"

Hoši z Brazílie (1978)

Zajímavý námět a skvělé herecké výkony (hlavně Laurence Oliviera) mě "přinutili" dát plný počet hvězd tomuto (alespoň u nás) málo známému thrilleru. Nicméně jsem dospěl k jednomu závěru - je škoda, že Gregory Peck nenatočil víc záporných rolí.

Tři veteráni (1983)

Jako malý jsem tuto pohádku moc nemusel, protože je přeci jen taková jiná - méně pohádková. Dnes tuto její odlišnost vítám. Je to skvělý film, ze kterého je znát Svěrákův úžasný smysl pro humor a to nejlepší herecké obsazení, co jsme mohli nabídnout. "Omluvte ho, je to jen prostý pobíječ much - flyboy."

Konec starých časů (1989)

Nevtipná, ale přesto milá komedie, který stojí a padá na postavě knížete Alexeje aka Josefa Abrháma.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Tak ono to je asi v každé vrcholné politice stejné, ale zatímco v Británii se to odehrává na poli teoretickém, u nás se tak dělá politika všem na očích a v běžném životě. Dát skryté kamery do PSČR tak se natočí to samé.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Tak tenhle film miluju. Asi to nejlepší, co u nás mohlo za dané situace vzniknout. Hláškami nabitý film, který stojí na skvělém výkonu Miloše Kopeckého, který si svou roli padoucha Hogofoga náležitě užívá. Tohle je prostě úžasných 95 minut od úvodních titulek, až po závěrečný happyend. Pan Lipský, to je persona, která českému filmu v současnosti citelně chybí.

Temný rytíř (2008)

Úžasné: vizuálně, příběhem, obsazením, hudbou,... prostě vším. Tenhle film vystřelil komiksové zpracování do vesmírných výšin. PS: Nejlepší postava není zdaleka Batman, ale Jocker. Heath Ledger, ač mlád, odešel na vrcholu. Oscar je právem jeho. Jen si myslím, že jeho absencí velmi utrpí pokračování - uvidíme, co Nolan vykouzlí. Každopádně se těším.

Pianistka (2001) odpad!

Nechutné - chápu, že to je "psychologický" film a spousta rádoby intelektuálů mu za to dá 5 hvězd, ale tohle tedy NE! Viděno během školního promítání (naštěstí jsem si většinu času luštil křížovku, přesto tu scénu z koupelny asi nezapomenu). PS: Naprosto nechápu rozhodnutí těch trapičů puku ze Švédska, kteří dali NC Alfrede Jelinek. Ta bába by se měla jít léčit. Když má takovýhle představy, tak ať se jde léčit a nek*rví mi náladu a hezký den takhle odporným individuem.

Byt (1960)

Vsadit méně na romanticko-dramatickou stránku filmu a naopak přisadit na komedii, dám plný počet. Nejen to, byl by to pro mě nezapomenutelný film, ale takhle dávám "jen" 4.