Match Point - Hra osudu (2005)

Jelikož jsem před Match Pointem viděl Zločiny a poklesky, tak mě průběh a (pro někoho možná nečekaný) konec nepřekvapil. Tím ale nechci říci, že bych se nudil - to snad ani nejde, když je na obrazovce Scarlett Johansson. Každopádně tento snímek se řadí k tomu nejlepšímu, co Woody natočil v první dekádě jednadvacátého století.

Agatha Christie's Poirot - Opona - Poirotův poslední případ (2013) (epizoda)

The end of an ERA! Nejlepší Poirotův protivník, brilatně vystavěný scénář (jak jinak, když předloha je od A. Christie) a skvěle hrající David Suchet jsou krásnou tečkou za čtvrt století trvajícím fenoménem. Poirote byl jste důležitou částí mého dětství a dospívání, díky!!

Ztracený víkend (1945)

Cukrkandlový konec film dost "zabil", ale za předchozích 95 minut ryzí filmařské školy a perfektního budování děje si 80% jistojistě zaslouží.

Kapitán Phillips (2013)

Co jsem nepochopil bylo, že pro amíky je snazší nainstalovat na lod vodní děla za desítky tisíc, který jsou stejně na dvě věci, místo toho, aby za pár šupů najali na každou loď ochranku z pár chlapů s ostrejma... to jen tak na okraj. Proti filmu nemůžu říct vůbec nic. Hanks hraje (jako vždy) bezvadně. Spolu s Rivaly nejlepší film roku 2013!

Hon (2012)

Oscar for best foreign film goes to.... The Hunt!! (únor 2014)

Sekretářka (2002)

Tak toto není šálek mého čaje. A to pominu i fakt, že Maggie Gyllenthaal mi není ani za mák sympatická...

Agatha Christie's Poirot - Velká čtyřka (2013) (epizoda)

Netradiční Poirot, přesto to není vůbec, ale vůbec na škodu! Jen kvůli nezáživnému hlavnímu padouchovi nakonec nedávám plný počet - na druhou stranu, když o tom tak přemýšlím, to byl nejspíš účel; kdo by podezříval zrovna tuto osobu, že? :)

Rivalové (2013)

F1 pro mě je a nejspíš zůstane sport, při kterým se krouží 50x dokola a většinou to dopadne tak, že jak jezdci vyjedou, tak dokončí závod. Rivalové a ve mně na 2 hodiny probudili automobilového nadšence, kdy jsem celou dobu nespustil oči z obrazovky. A výkon Daniela Bruhla je vážně na Oscara!

Velký Gatsby (2013)

Skvělý výkon DiCapriův a Maguirea nedokáží přebýt slabý příběh, jakým Velký Gatsby, i přesto, že se tváří důležitě, je.