• Pohádka

Morgiana (1972)

Konečně jsem se na tento film podíval... Iva Janžurová ve fantastickém výkonu své dvojrole...O podobných a skvělých filmech jsme určitě snili po roce 1989, ale opak jest pravdou. Slavné časy naší filmografie jsou pryč, tak je třeba radovat se z filmů 60. a 70.let, kterou tehdejší legendy režie, kamery, či hudby tehdy prostřednictvím úžasných herců vytvořili. Tleskám!!!

Po strništi bos (2017)

Krásný film, prostředí, herci atd. Není tam toliko vtipu jako v Obecné škole, ale ten film má jinou ráži a malý hrdina je perfektní. Výběr herců je luxusní a hodnocení filmu zde opět k smíchu🙂

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Myslím, že lidi by měli více číst a dozvědět se něco o historii a Janošikově době, nejen z pověstí, ale i z několika málo histor. listin a faktů o samotné osobě...pak by možná hodnotili jinak. Líbilo se mi, že film se až na vyjimky drží "pravdy" - kurucká povstání, Janošíkova služba u císařské armády, sundání těla Mikuláše Šusteka, věrnosti k Uhorčikovi atd., z filmu bych vyřadil některé scény, jako život zbojnika zrádce Huncagy s čarodějnici, či Janošíkův vztah s farařovou dcerou...Jinak hlavní hrdina by měl být asi předabován, jinak herci dobří, hudba dobrá, závěrečná poprava skvěle zvládnutá...

Thor: Ragnarok (2017)

Nu což, asi jako hodně lidí jsem čekal jinou apokalypsu Asgardu, ale za to jsem dostal super fantasy komedii se skvělými efekty a zábavnými Hulkem a Korgem...Nakonec proč ne :-)))

Ztracené město Z (2016)

Před shlédnutím jsem o Percy Fawcettovi hodně přečetl a čekal jsem jak dopadne film...Byla to paráda, režie, kamera, skvělý výběr herců i konec filmu byl udělán výborně..Precizní práce byla odvedena na tomto životopisném filmu.

Middletonská romance (2013)

Mám rád romantické komedie, ale toto byla katastrofa...Jednu hvězdu pouze za Andy Garciu.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Mel Gibson vzal zajímavý skutečný příběh, vzal zajímavé herce, vzal zajímavou muziku, vzal párádní válečné scény a vytvořil skvělý nezapomenutelný film. Vystavil tak pro mnohé neznámou osobu Desmonda Dosse, hrdinu zdravotníka-jednoho z mužů jichž bylo ve 2. světové válce sakra zapotřebí !! V kině jsem si to konečně zase jednou užil :-)

Spása (2014)

Konečně po letech pořádný western se vším všudy !

Schindlerův seznam (1993)

Opravdu silný film o dlouhém utrpení tolika nevinných lidí a pár zachráněných šťastlivců. Williamsova hudba k filmu to je mazec !

Maggie (2015)

Zbytečně slabé hodnocení filmu. Děj filmu sice plyne pomalu, ale nenudí. Ponurá hudba a prostředí je deprimující a k chodu filmu naprosto skvěle zapadá. Arnold neuvěřitelně překvapil, když se netlačí na pilu dokáže předvést slušný výkon a s jeho vráskama a vousem i dost dobré charisma. Pan Verbal zde nahodil však jednu hvězdu a mnozí jeho patolízalové jej zřejmě kopírují :))