• Pohádka

Half Nelson (2006)

Čekal jsem ve filmu nějaký zvrat nebo, že se děj filmu k něčemu pohne. R.Gosling podal skvělý výkon, ale ke konci filmu už jsem chtěl hlavnímu hrdinovi nafackovat :)

Mighty Boosh (2004) (seriál)

To je bombastická "volovina", dlouho jsem se tak nebavil! :)

Valentin Dobrotivý (1942)

Má nej komedie ze sekce filmů pro pamětníky. " Plavec vyhrál ?? A miliooon?? :) Skvělý J.Marvan a můj nejoblíbenější herec té doby Oldřich Nový ! V tom filmu se objevilo tolik skvělých herců, včetně mé oblíbené a krásné Jiřiny Sedláčkové v roli neodbytné prodavačky automobilů.

Horalka (1960)

Tvrdé válečné drama bez nějakého přibarvování. Realita 2.svět.války-hlad,úpadek morálky, smrt... Fantastické výkony všech představitelů i v netypické roli hrajícího intelektuála byl skvělý Belmondo. Závěr filmu je krutý, takových hrůz však bylo v této válce nespočet a nikdo to bohužel zpět nevrátí!

Blood and Bone (2009)

Skvělé představení svalnatého mistra bojových umění M. Jai Whiteho. Jednoduchému příběhu vévodí skvělé souboje pouličních rváčů, byť s hlavním představitelem vždy dopadnou hodně jednoznačně, ale to se mi líbilo. Nepřehlédnutelný ve filmu je taky charismatický Eamonn Walker v záporné roli.

Život je krásný (1946)

Tohle jsem vcelku nečekal, a zřejmě začnu sledovat starou americkou klasiku. Skvělý film od začátku( i když nebeské síly mě na začátku trochu překvapily), pak nabíral na obrátkách až do velmi sympatického zakončení. Navíc James Stewart hraje vcelku sympatického chlapíka, no a Donna Reed...tu je radost sledovat :)

Nezapomeň na mě (2010)

Nevyhledávám herce jako R.Pattinson ani P.Brosnan, ale v tomto filmu jsem jim snad i přišel na chuť. Velmi silná podívaná, těžko něco dodat k takovému dramatu a k takovým těžkým životním tragédiím. Film jsem viděl dnes podruhé a i po tomto slédnutí jsem se docela těžko vracel do pohody.

Kamarádi (1969) (seriál)

Tento seriál jsem miloval jako děcko a můžu ho i teď. Je to i díky obrazu ze staré Prahy, kterou rád čas od času navštívím a obdivuji její památky. V tomto starém seriálu je navíc Praha ve starém černobílém plášti zvláště nádherná. I samotné příběhy jsou super, i když dnešním dětem moc neřeknou. Marek Eben alias "váleček" excelentní :)

Warrior (2011)

Je tu řada rozsáhlých komentářů,takže budu stručný:luxusní podívaná od začátku až do famozního konce!!