• Pohádka

Kaktusový Jack (1979)

Tak tomu říkám hovadina. Nechápu, že ty role oba hlavní aktéři (K.Douglas a Schwarzenegger)vzali. Hvězdičku dávám zato, že jsem se na to právě kvůli těm hlavním "kovbojům" dodíval.

Babí léto (2001)

Je těžké uvěřit, že rok po tak slavném završení své filmové kariéry spáchal Vlastimil Brodský sebevraždu. Ve své roli bohéma hrál zkušeně a s mistrovským klidem !

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Jeden z mála porevolučních seriálů zasluhujících pěti hvězdičkové hodnocení!

Dvojčata (1988)

Trošku rozmrzelý čumím na slabé hodnocení této dobré a vysoce výdělečné komedie. No, ale podle gusta...... Arnold překonal sebe sama a poprvé se objevil vyloženě v komediální roli a s Danny DeVitem hodně úspěšně. Filmy hodnotím i datem jeho natočení a Twins patří pro mě stále k velmi oblíbeným! "Julie, ty jseš na něco alergickej? Ne proč? Že máš po těle takový boule! :))

Gladiátor (2000)

Myslím,že tento film zvedl laťku hodně vysoko dalším historickým kouskům které přicházely po něm. Famozní scény, souboje a bitvy nejlepšího filmu roku 2000 snad každý musí ocenit velkým hodnocením. Mimo vše jiné je velkým překvapením filmu Mistr Světa v kulturistice 1987 Ralf Moeller (asi každý pozná).

Říše slunce (1987)

To byly Malkovichovi leta.Jsem velmi spokojen a Baleuv výkon byl strhující!!!Spielberg je skvělý reřisér...

Dilema (2011)

Zas tak hrozivě bych to neviděl. Trošku mi vadil Kevin James, kterého nemusím. Taky to "Dilema": Je to komedie nebo drama, je to nějak divně namíchané. No nevím. Nicméně za krásné holky (Connelly a Ryder) a za to, že jsem to v klidu dokoukal dávám tři hvězdice.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Co dodat, tady jsou už komentáře zbytečné. Snad jen zajímavost, kdy se Arnold na začátku natáčení dostal do křížku s J.Cameronem. Arnold totiž nemohl pochopit, že jako Terminator nikoho ve filmu nazabije. Cameron mu vysvětlil, že je dobrý Terminátor, Arnold nato poslal Camerona do p..... Nakonec však souhlasil a od té doby na to téma už nemluvili. Tento film zůstane nestárnoucí sci-fi peckou, doted rád vzpomínám na první zhlédnutí, to už bude 20let.

Umučení Krista (2004)

Film je jednoznačně o utrpení, a o tom co pro hříchy lidstva dokázal tento "člověk" vydržet. Nikdo z nás neví jakým způsobem do Ježíše bili, ale Mel Gibson to jeho utrpení a sílu vydržet natočil famozně! To, že ve filmu někomu chybí hlásání Ježíše Krista nebo jeho životní pouť, tak nech si přečte bibli nebo shlédne jiný film o Kristu. Dodejme: "Byl proklán pro naši nevěrnost .Zmučen pro naši nepravost.Trestání snášel pro náš pokoj, jeho jizvami jsme uzdraveni." IZAJÁŠ 53:5. přemýšlejme někdy.......

Barbar Conan (1982)

John Milius měl s Arnoldem hodně práce, ne tak s jeho skvělou fyzičkou, jelikož natáčení začínalo nedlouho po jeho sedmém vítězství na Mr.Olympia v kulturistice, ale s jeho herectvím. Milius se tenhle Arnoldův nedostatek snažil odstranit. Sám prohlásil: Nemá to v sobě, bude se učit, bude se zlepšovat, ale herec to není! Nakonec přece jenom z filmu vzniklo kultovní dílo a Arnolda i přes jeho "neherectví" to nakoplo mezi hvězdy Hollywoodu!